Ik wacht wel even af wat de covid19 golf doet, als de scholen weer beginnen zal het wel weer toenemen. Ik zou niet zo raar opkijken als het weer stijgt, zolang de ziekenhuisopnames maar meevallen.
Ik sta ook niet te springen om extra prikken. Wijzelf hebben de booster gehaald. Oudste is gevaccineerd. Jongste niet. Oudste was onlangs nog positief en nauwelijks ziek. We zijn heel voorzichtig naar de oma's. Ik hoop gewoon heel erg dat er geen echt gevaarlijke varianten rondgaan. En dat risicogroepen kunnen vaccineren. Dan moet het toch behapbaar blijven?
Onze dochter ( oudste van 15+) wil de prik zelf. De jongste weet ik niet wat hij wil. Hij mag zelf bepalen. Hij is nu net 12 geworden.
Wij slaan ook over heb er zelf ook 3 gehad, man idem. Iedereen heeft in maart omikron hier gehad. De ene via zn werk vanwege verplichte team samenkomst, de kinderen en ik volgde een paar weken later na een vaccinatie van R door een besmette medewerker. Ik vind t gescheten, ben geen tegenstander qua vaccineren maar t moet wel zinvol zijn en dat zie ik met deze vaccinatie voor ons in elk geval niet zo.
Ik heb 3 vaccinaties gehad en 1x corona. Anti-prik ben ik niet, maar vrag me echt af hoeveel nut een volgende prik heeft. Ik denk dus niet dat ik hem ga halen.
Mijn extra prik (ik kreeg er al 4) word bepaald door de variant en wat mijn arts vind (hij is vrij neutraal en kijkt naar mijn persoonlijke situatie).
Ik heb Corona gehad, toen ik net 7 weken bevallen was van de jongste. Had het toen best heftig, moeheid heeft n half jaar aangehouden. IVM een keer doormaken hoefde ik in september vorig jaar maar 1 prik. Ik wilde een half jaar erna de booster gaan halen maar toen kwam er weer Corona in huis via een andere weg, toen ben ik 2 dagen wat grieperig geweest zoals wat ik wel s heb als ik ‘gewoon’ griep heb gelukkig niet die nare moeheid. mij denk dat ik in september nu wel een prik nog bij ga halen, werk in de zorg en met zwangerschap heb je wel wat meer risico. Ergens twijfel ik ook nog wel, want waar houd het een keer op en is een zo’n booster wel voldoende?
Wat zou dan je overweging zijn om hem nu wel te halen? Wat is het verschil voor jou met toen middenin de omnikrongolf en nu? Gewoon nieuwsgierig
Dit vroeg ik me idd ook al af. De varianten zijn steeds minder ziekmakend en de meeste hebben inmiddels al een of meerdere keren covid gehad. Hier geen vaccinaties gehad, geen haar op m’n hoofd die daaraan twijfelt. Voor de kinderen al helemaal niet.
Nou, voor iedereen die de prik heeft gehaald: een mooie sticker. En voor iedereen die geen prik heeft gehaald: ook een mooie sticker!
Tja waarom wel? Ik had de eerste keer milde klachten en de tweede keer geen en beide keren niemand verder besmet.
Ja ik had ook weinig klachten twee keer maar om anderen niet te besmetten. Vooral bij onze jongste is het veel op school geweest. Ik weet het nog niet zeker maar als het wordt geadviseerd doe ik het wel.
We gingen toen het voorjaar in, met een al dalende golf van een variant waarvan toen net bekend was dat die minder ziekmakend leek. Bovendien waren de vorige prikken nog niet zo lang geleden. De bescherming was allicht wat afgenomen, maar zeker nog niet helemaal verdwenen. Nu zijn mijn prikken langer geleden en dus os de bescherming nu echt wel een stuk minder. Van een volgende variant, die ongetwijfeld gaat komen, weet je nog niet hoe ziekmakend en besmettelijk die is. In het najaar gaan de aantallen weer oplopen. Ik heb een 'onmisbaar' beroep en mijn collega's zijn dus ook 'onmisbaar'. Dus ik vind het mijn verantwoordelijkheid richting een heleboel mensen om te voorkomen dat ik ziek word en niet kan werken. En eventueel ook nog collega's besmet, waardoor er nog meer lesuitval is. Ik heb trouwens corona gehad in de omikrongolf. Toch een paar dagen flink beroerd van geweest en daarna nog weken niet fit. Dus als ik dat de volgende rondenkan overslaan; graag. Alles bij elkaar, voelt het nu voor mij wel logisch om hem weer te nemen. Voor onze kinderen vind ik het anders. Als zij eens een weekje ziek zijn, is dat voor niemand echt een probleem. Hooguit voor onszelf qua opvang. Maar hoewel ik mij zelf wel verantwoordelijk voel richting mijn leerling, hun ouders en mijn baas om (liever) niet ziek te worden, vind ik niet dat mijn kinderen daar ook verantwoordelijk voor zijn. Kinderen worden minder ziek van corona dan volwassenen, dus voor henzelf lijkt het me ook niet echt nodig. En waar ik voor mezelf vind dat door voordelen op de korte termijn opwegen tegen eventuele nadelen op de lange termijn, vind ik dat voor mijn kinderen anders. Zij hebben er zelf minder voordeel van (want: minder last van doorlopen corona & niet dezelfde verantwoordelijkheden die ik voel) en ze hebben een langer leven voor zich waarin nadelen op de langere termijn zich zouden kunnen openbaren. Daarom sta ik er voor hun anders in.
De Omicronversies zijn zo besmettelijk dat ik nou niet het idee heb dat vaccineren daartegen helpt. Daarvoor ga ik er iet nog 1 nemen. Als mensen niet besmet willen worden, moeten ze er zelf maar 1 nemen.
Bedankt voor je uitleg! Het was oprechte interesse maar dat kan soms nog wel eens anders opgevat worden bij dit onderwerp . Ik snap je overweging, ik denk er hetzelfde over wat betreft de kinderen. Voor mezelf blijf ik het een lastig iets vinden. Ik heb toch ook om me heen gezien dat mensen die volledig gevaccineerd en geboosterd zijn alsnog heel ziek zijn geworden van de omnikron variant en het ook een 2e of 3e keer hebben gehad en juist mensen die niet geprikt zijn het nog helemaal niet hebben gehad. Het is zo’n raar virus, ik vraag me oprecht af of er 1 juist ‘middel’ tegen is.
https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/71/wr/mm7131a3.htm Covid heeft voor kinderen toch ook op wat langere termijn mogelijk ernstige gevolgen. Een behoorlijk aantal aandoeningen komt duidelijk vaker voor na een covid-besmetting.
https://nos.nl/artikel/2439444-een-op-de-acht-coronapatienten-houdt-langdurig-klachten Ik vind dit ook echt schokkend veel, moet je eens bedenken wat dit de komende jaren gaat betekenen qua personeelstekorten en de kosten van uitkeringen...