Slaapregressie kindje 8 maanden.....

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Kramertje, 16 aug 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.269
    5.870
    113
    Vrouw
    Onze zoon is afgelopen december geboren en nu 8 maanden. Krijgt borstvoeding (2-3x per dag en de andere voedingen (2-3 per dag) via het flesje afgekolfde melk. Vanaf dat hij 3 maanden is sliep hij van 23:00-08:00. Vanaf ongeveer dat hij 6 maanden is slaapt hij van 19:30-07:30. Overdag 2-3 slaapjes, varierend van een halfuur tot 2 uur per keer.

    Sinds 3 weken is het hele ritme over boord gegaan. Meneer wil niet meer naar bed, zowel overdag niet als 's-avonds niet. De slaapjes overdag deed hij in zijn eigen slaapkamer in zijn ledikantje en 's-avonds slaapt hij in de co-sleeper bij ons op de slaapkamer.

    Overdag was het normaal bij de eerste slaaptekenen, oppakken mee naar boven nemen, in bed leggen en speentje erin en slapen. Soms even wiegen, maar de trap oplopen was al genoeg. 's-avonds de borst en tijdens het drinken lekker in slaap vallen (op ons bed) en dan overleggen in de co sleeper.

    Nu zijn alle slaapjes een drama en strijd. Alles al geprobeerd. Flesje geven, borst aanbieden, wiegen, speentje, ons bed, co-sleeper, ledikant, de box, wandelwagen. Hij wil nergens slapen. Zodra je hem in je armen neemt begint hij te huilen (zonder tranen) oftewel dreinen en/of geluid te maken (ahhahahahahahahaahahaah) en dat soort zaken. Hij heeft door dat hij naar bed moet/gaat en houdt dat haarfijn tegen. Gecontroleerd laten huilen is ook geen optie. Ook geprobeerd, maar kind raakt zo overstuur op een gegeven moment dat slapen er helemaal niet meer bij is.

    Uiteindelijk winnen wij de strijd en geeft hij zich over, maar dat gaat niet zonder slag op stoot. We zijn zomaar 1,5 uur aan het hannesen om hem op bed en in slaap te krijgen. Ook komt hij 1 tot 2x per nacht weer voor een nachtvoeding.

    We houden een redelijk strak schema aan overdag en 's-avonds, maar niks lijkt te helpen momenteel.

    Hij zit momenteel in een mega ontwikkeling, is heerlijk aan het tijgeren en probeert zelfstandig te zitten. Ook vind hij staan geweldig, trots dat hij is (kan niet uit zichzelf staan, maar als we hem vasthouden of tegen de bank zetten is hij de Koning te rijk).

    Is dit de slaapregressie waar je wel eens het een en ander over leest? Tips om hem hier doorheen te helpen? Of om het onszelf gemakkelijker te maken? Die nachtvoedingen nemen we voor lief, maar het zou prettig zijn hem toch enigzins normaal op bed te krijgen.
     
  2. Jorianne

    Jorianne Nieuw lid

    16 aug 2022
    3
    2
    3
    Vrouw
    Och zo herkenbaar.
    Ze hebben het dan even extra nodig dat je bij ze blijft en extra voeding, soms een andere slaapplek maar liever niet bij ouders in bed aanleren als gewenning, want dat moet je weer afleren. Het zal na een aantal weken weer af nemen.
    Bij mijn dochter precies zo. En ontwikkelde zich ook enorm in die tijd. Alleen het werd na een aantal weken niet beter en zo bleef het nog 2 maanden doorgaan. Ik denk door de gewenning dat ze steeds bij mij in bed kwam. Uiteindelijk een slaapcoach ingeschakeld (genieten van slaap, ik ben fan) en ze slaapt inmiddels weer rustig door na wat aanpassingen en ander ritme! Succes!
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  3. rocketscience

    rocketscience Fanatiek lid

    16 feb 2015
    4.272
    3.239
    113
    Vrouw
    Het is net of je mijn zoontje omschrijft, ik heb er ook een topic over geopend onlangs. Ik heb alleen weinig tips voor je, het zou heel goed slaapregressie kunnen zijn. Lastig he dat ze het nog niet kunnen zeggen en dat je niet weet hoe lang dit gaat duren.

    Veel sterkte, hou vol
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  4. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    26 apr 2016
    5.474
    6.089
    113
    Vrouw
    Hij zit momenteel in een mega ontwikkeling, is heerlijk aan het tijgeren en probeert zelfstandig te zitten. Ook vind hij staan geweldig, trots dat hij is (kan niet uit zichzelf staan, maar als we hem vasthouden of tegen de bank zetten is hij de Koning te rijk).

    Je geeft er zelf al een verklaring voor.. hij zet mega stappen in zijn ontwikkeling! Dat maakt het slapen even wat lastiger omdat hij dat allemaal moet verwerken. Herkenbaar ook trouwens hoor, hier ook een kleintje van 8 maanden en we hebben het weken pittig gehad. Niet willen slapen, vroeg wakker, weer komen om een nachtvoeding.. Niet echt tips helaas, behalve dan onthouden dat het over gaat.. Je moet er even doorheen.. Hopen dat het snel voorbij gaat!

    Krijgt hij trouwens ook al tandjes? Mss kun je dat voor hem iets verlichten met Dentinox oid.
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  5. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.269
    5.870
    113
    Vrouw
    Dankjewel voor julli berichten dames! Zit mijn gevoel toch goed qua slaapregressie/mega ontwikkeling. We houden onszelf ook voor 'het is maar een fase"... hahaha. Toevallig gisteren op de opvang geweest. Super geslapen, in de ochtend 2 uur, begin van de middag een uur en einde middag nog eens 1,5 uur. En het naar bed brengen 's avonds ging ook prima. Lekker na het eten nog even in bad met papa en om half 8 een flesje. Kwart voor 8 sliep meneer. Om kwart voor 4 wel wakker voor een voeding, maar daarna om half 8 pas weer.

    Man is vandaag thuis en vanmogen ook weer 1,5 uur geslapen. We gaan het zien, misschien lgaat het langzaam weer iets beter.

    @Beausecret Hij heeft 2 ondertandjes (sinds 2 maanden) maar je hebt gelijk, er komen ook 2 boventandjes door. Tenminste, zijn tandvlees is al helemaal gezwollen daar, dus daar zit wat te duwen. Zal er wellicht ook mee te maken hebben. Dentinox staat op het lijstje om te halen, thanx!
     
    Beausecret vindt dit leuk.
  6. DR87

    DR87 Fanatiek lid

    2 mei 2016
    1.134
    434
    83
    Ja herkenbaar. Hier een regressie bij welke fysieke ontwikkeling; kruipen, zitten enz. Hier duurde het meestal 1,5 week. Dan had ze het onder de knie en ging het slapen ook direct weer goed. Even doorheen idd.. maar wel heel leuk dat ze dan weer wat nieuws kunnen.
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  7. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    26 apr 2016
    5.474
    6.089
    113
    Vrouw
    Vergeet ook niet de warmte die meespeelt.. hier in ieder geval merk ik flink verschil! Beide kindjes slapen slecht in, onrustig, wakker s nachts. Tis ook gewoon warm/benauwd.
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  8. Fanne

    Fanne Fanatiek lid

    16 feb 2017
    3.060
    4.313
    113
    Met slaagregessies heb ik geen ervaring, maar ontwikkelingssprongetjes wel. Ik heb die app van 'Oei ik groei' en als ik die signalen zag, keek ik in de app en het klopte altijd. Met een paar dagen of een weekje was het weer voorbij.
    Met 8 maanden maken ze echt een flinke sprong en daarna zijn het ook echt andere kindjes. De een gelooft wel in de sprongetjes volgens Oei ik groei en de ander niet, maar feit is wel dat ze zich op die leeftijd behoorlijk ontwikkelen. Net wat je zelf beschrijft.
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  9. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.269
    5.870
    113
    Vrouw
    Wij hebben gelukkig overal airco in huis (beneden, slaapkamer en slaapkamer zoontje), dus ik denk dat dat iets minder meespeelt hier. Maar goed, komen natuurlijk wel buiten.
     
    Beausecret vindt dit leuk.
  10. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.269
    5.870
    113
    Vrouw
    De app heb ik ook inderdaad en als hij wat grumpie is kijk ik op de app en ja hoor een sprongetje. Vaak heeft hij daar maar een dag of 2/3 last van. Als ik nu kijk zit hij niet en heeft hij de afgelopen 2/3 weken ook niet in een s[prongetje gezetn. Wel komt sprong 6 eraan zie ik (21 augustus).

    Klopt had het gehoord dat dat ze rond die 8 maanden een enorme ontwikkeling doormaken en dat zien we ook echt wel. Snap ook wel dat hij slechter slaapt, al zou ik denken... kind je bent oververmoeid... doe lekker je oogjes dicht en slaap lekker... hahaha
     
    Fanne vindt dit leuk.
  11. Liva

    Liva Fanatiek lid

    5 dec 2016
    2.018
    3.042
    113
    De ergste slaapregressies zijn met 4 - 8 - 12-18-24 maanden. Dus daar moet je je even doorheen worstelen als de er zo'n last van hebben. Het zal weer over gaan en dan keert er weer rust terug.
     
    Ooolivia en Kramertje vinden dit leuk.
  12. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.269
    5.870
    113
    Vrouw
    Thanx… met 4 maanden helemaal geen last gehad. Nu dubbel en dwars. Vannacht om half 6 wakker, wilde melk, na het drinken huilenhuilenhuilen…. Terugleggen in bed… huilen… bij ons in bed… huilen, uiteindelijk werd hij stil in de wandelwagen… daar viel hij binnen 5 minuten in slaap. Dus kunnen van 6-9 op de bank doorgebracht… Hahah.

    Ach we doen het met liefde… al hoop ik wel dat hij snel weer een normaler slaappatroon krijgt.
     
  13. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.610
    2.403
    113
    Bij onze jongste was dat precies hetzelfde zo rond de 8 maanden. Helaas kreeg hij toen ook nog cprona en daarop volgend 3 maanden lang steeds weer het ene na het andere virus en hebben we echt een half jaar lang slechte nachten gehad en ook overdag heel veel moeite met in slaap vallen .Ook al had ik gezworen nooit aan de borst in slaap te voeden ben ik dat toch gaan doen. Eigenlijk heb ik dan ook niet heel goede tips maar ik moet zeggen dat het hier sinds een maand of twee drie beter gaat. Eerst al een grote verbetering toen al die virussen voorbij waren en nu merk ik dat hij met 16 maanden dingen echt goed begrijpt. Je kunt dus nu zeggen na het flesje gaan we slapen in bedje. Ik heb tot ongeveer 14 maanden gevoed ook al vond ik dat net wat lang maar ik heb toch redelijk toegegeven aan zijn behoeftes
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  14. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.994
    113
    Regressie en de beruchte 8mnd sprong. Die van ons is van eind november en ligt nu ook te klooien met tijgeren, kruipt (soort van) achteruit, klooit met flessies, hangerig, dreinerig, krijsen als je de kamer verlaat en na nog eens weltrusten roepen aan de achterkant van de deur hoor je m mopperen (bagger plan mislukt...nou hoor...). Snuiven als ie zn zinnen op iets heeft gezet en t lukt niet.

    Ik ga als ik t zat ben maar gewoon een rondje buiten lopen met m. Is hier t enige wat dan helpt, met zn zus ook destijds.

    Beetje blaadjes, boompjes en wat wind en verder vooral niet te veel praten. Als ik m daarmee overdag in zn patronen weet te houden enigzins dan pakt hij de avond ook wel oke op. Maar het is aanzienlijk bewerkelijker rondom bedtijden momenteel.
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  15. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.269
    5.870
    113
    Vrouw
    Wat sneu dat jullie kleintje ook corona heeft gehad. Nee tips zijn er meestal niet, maar wel fijn die herkenbaarheid te lezen.
     
  16. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.269
    5.870
    113
    Vrouw
    Ook veel herkenbaarheid dus... Het zal uitzitten worden en hopen dat snel het normale slaapritme weer terugkomt ;)
     
  17. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.994
    113
    Mja t gedoe met buikje/spugen is hier in elk geval achterhaald. Alle kindjes gestrekt met buikgriep die er die dag waren. Sommige gevallen t hele gezin. Nou zo beroerd hebben wij t dan nog niet gehad hier...pffff pffff

    Gedonder met de fles pakken we met de hitte zo wel weer over door een compleet afwijkende kleur flessie (gewoon een budget flut flessie) met sap te geven. Melk blijven we in de dr browns doen. Aan de flow ligt t niet. Alleen avond en ochtend gaat ie leeg, in de middag hooguit 100ml en dan is hij t zat, niet t drinken/eten maar de melk. Meneer met een willetje...:roflmao:
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  18. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.147
    3.173
    113
    Afzien en uitzingen.

    Hier slaapt mevrouw "nog steeds" niet door. Ze is vaak laat nog wakker en gaat soms pas de nacht om 2200u in terwijl ze dr laatste fles gewoon om 1900 krijgt..
     
    Kramertje vindt dit leuk.
  19. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.269
    5.870
    113
    Vrouw
    Hahaha ben er ook bang voor...:| Vannacht was het ook weer drama... Ging lekker om 19:15 naar bed en sliep heerlijk... wij blij. werd om 2 uur vannacht wakker... huilen, krijsen.. flesje wilde hij niet, dus borst aangeboden. Even gedronken, weer huilen. Nou na een halfuur eindelijk slapen.. 3 uur weer hetzelfde riedeltje.. en dat ging door tot 7 uur vanmorgen, toen heeft man hem uit bed meegenomen naar beneden.

    Niet leuk/fijn ook voor jullie, maar ben blij te lezen dat het allemaal redelijk normaal gedrag is.
     
  20. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.147
    3.173
    113
    Ha ja snap ik! We hebben tot 2mnd geleden nog iedere nacht zulke nachten gehad met J. Die bleek chronische oorontstekingen te hebben. Daar kwamen wij, na lang aandringen van mij, pas na bijna een jaar achter. Dus mocht het aanhouden..
     

Deel Deze Pagina