Citytrip met kinderen, waarheen?

Discussion in 'Vakantie en vrije tijd' started by Feye, Aug 20, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Feye

    Feye VIP lid

    Nov 26, 2013
    6,479
    3,935
    113
    Female
    Begin april hebben de kinderen bijna een week vrij (woe-ma) en leek het ons leuk om een lang weekend weg te gaan. Mijn voorkeur gaat uit naar een citytrip, met daarbij uiteraard ook genoeg leuke dingen te doen voor de jongens (dan 9 en 7).
    Antwerpen, Berlijn, Lissabon, Rome, Barcelona vallen af.
    Ik kom eigenlijk niet verder dan Parijs (combineren met Disney), Londen of toch meer focus op de kinderen en naar Legoland Denemarken gaan.

    Jullie nog leuke tips? Ook voor accomodaties?

    Manier van reizen en duur maakt niet uit. Kans op lekker weer is mooi meegenomen, maar geen must.
     
  2. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    Jul 28, 2010
    8,020
    6,763
    113
    zuid-holland zuid
    Wij zijn afgelopen meivakantie naar Londen geweest en het was een groot succes. Mijn oudste heeft nog steeds “heimwee”.
     
  3. Feye

    Feye VIP lid

    Nov 26, 2013
    6,479
    3,935
    113
    Female
    Leuk! Hoe zijn jullie daar heen gereisd? En waar verbleven jullie? Wat vonden de kinderen vooral leuk?
     
  4. Vinexkindje

    Vinexkindje Fanatiek lid

    Jul 2, 2012
    2,271
    1,099
    113
    Valencia is echt heel leuk! En er zit een gigantisch park in met allerlei kinderspeelplekken en ze hebben ook strand, een dierentuin en een aquarium. Aanrader om fietsen te huren, dan zie je echt veel.
     
    Feye likes this.
  5. MissXray

    MissXray Niet meer actief

    Wij ook en het was een mega succes. Echt alles vonden ze leuk. Londen eye, de lego en M&M store, een musical bezoeken, maar ook de big ben zien en gewoon in de dubbeldekker rijden. Eigenlijk was er niets wat geen succes was.
     
    Feye and owly like this.
  6. Feye

    Feye VIP lid

    Nov 26, 2013
    6,479
    3,935
    113
    Female
    Klinkt goed! Waar verbleven jullie in Valencia? Stel dat we woensdag heen vliegen en maandag terug, is 4 hele dagen daar niet te lang? Geen idee hoe groot de stad is.
     
  7. Feye

    Feye VIP lid

    Nov 26, 2013
    6,479
    3,935
    113
    Female
    Hoe oud waren jullie kinderen toen jullie er waren? Alles wat je noemt, zullen mijn kinderen ook leuk vinden denk ik. Waar verbleven jullie? En hoe reisden jullie?
     
  8. MissXray

    MissXray Niet meer actief

    Net 8 en 10. Zijn per trein gegaan, was net iets duurder, maar veel relaxter!
     
  9. Ienemine

    Ienemine Fanatiek lid

    Feb 20, 2018
    1,522
    864
    113
    Female
    Praag vonden wij heel leuk! Met kinderen
     
    GoldenClown and Feye like this.
  10. nijn37

    nijn37 Fanatiek lid

    Aug 13, 2006
    2,774
    2,452
    113
    Wij zijn 4 jaar geleden met de kinderen naar Londen geweest, dat is zeer goed bevallen. Ze waren toen 6 en 11.
    Voor een volgende citytrip staan Barcelona en Berlijn hoog op het verlanglijstje van de kinderen. In beide steden zijn wij al samen geweest, maar het lijkt me heel leuk om het nog eens met de kinderen te doen.
     
    Feye likes this.
  11. Feye

    Feye VIP lid

    Nov 26, 2013
    6,479
    3,935
    113
    Female
    Berlijn vind ik een fantastisch stad. Nog niet met de kinderen geweest, maar zelf al 5x. Als ze iets ouder zijn ga ik daar ook zeker eens met ze heen.
    Barcelona wil ik zelf graag heen, maar man is daar al meerdere malen geweest de afgelopen jaren en wil nu graag wat anders.

    Ik ga eens even online Londen induiken.
     
  12. GoldenClown

    GoldenClown Niet meer actief

    Praag inderdaad !
    Met alle leeftijden tussen 3 maanden en 15 jaar geweest de afgelopen 11 keer. Ze stappen beiden subiet in de auto als ik ze voorstel er heen te rijden. Zo ontzettend veel te beleven, zo'n mooie stad, zo gezellig. Voelt voor ons als thuis:thumup:
     
    Feye likes this.
  13. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    Jul 28, 2010
    8,020
    6,763
    113
    zuid-holland zuid
    Wij zijn allemaal gek op musea. We hebben het British Museum en het Natural History Museum bezocht, echt prachtig. En we hebben gewandeld langs de klassieke punten.. Big Ben, de Tower, Tower Bridge, Milennium Bridge en gewinkeld en heel veel met de metro gedaan.
    Wij hadden in de meivakantie eerst een rondje zuid-engeland gedaan: met de boot van Calais naar Dover en toen een paar dagen langs de Zuidkust en naar Stonehenge en toen 3 dagen Londen om mee af te sluiten. We hebben de auto buiten het centrum geparkeerd voor een paar dagen en zijn met de metro verder gegaan naar ons hotel. We sliepen in Premier Inn Southwark. Premier In kun je meestal niet boeken via Booking.com maar alleen via hun eigen website. Ze hebben veel hotels in Londen, ze zijn basic maar veilig en schoon en prima als je met je gezin bent. Op de terugweg zijn we vanuit Londen naar Harwich gereden en daar op de boot naar Hoek van Holland gestapt.
     
    Feye likes this.
  14. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,689
    27,327
    113
    Female
    Wij vonden Luxemburg stad erg leuk. geweldige speeltuin vlak naast t centrum ook juist voor oudere kinderen ook. Met waterspeeltuin: eindeloos dammetjes maken. Was een flinke speeltuin

    En we zijn een keer in april, eigenlijk voordat t seizoen werd geopend naar Kreta (oke geen stad haha) geweest. Zit je tussen de Grieken en geen hossende Engelsen. Vonden we ook erg leuk: auto gehuurd en veel gezien. Zonder hordes toeristen dus.

    Praag ook erg mooi!

    (Maar goed de jongste is een ramp met stedentrips , gillen in musea, basiliek geeft geweldige echo... de horror dus was afzien met hem. De oudste is dol op kerken, basilieken en musea , kazematten etc. Die vond luxemburg stad écht tof. Speeltuin helemaal een feest. Heeft veel gespeeld daar met expat kids uit Nederland)
     
    Feye likes this.
  15. Vinexkindje

    Vinexkindje Fanatiek lid

    Jul 2, 2012
    2,271
    1,099
    113
    Wij hadden een airbnb appartement gehuurd in het stadscentrum. De stad is niet mega groot maar als je ook echt even in het park wil relaxen (zoals alle locals doen want die hebben geen tuin) denk ik dat je die 4 dagen makkelijk vol maakt hoor. Wij konden er helaas alleen doorheen fietsen door tijdsgebrek
     
    Feye likes this.
  16. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Stockholm! Zijn wij vorig jaar geweest met de kinderen. Was erg leuk en heel veel voor kinderen.
     
    Feye likes this.
  17. nijn37

    nijn37 Fanatiek lid

    Aug 13, 2006
    2,774
    2,452
    113
    Ik snap dat je met Berlijn wacht tot ze wat ouder zijn. Onze jongste is nu 10 en gaat naar groep 7. Het komende jaar gaan we zeker niet op citytrip aangezien we volgend jaar een grote reis naar Amerika gaan maken en je kunt nu eenmaal niet alles. Maar misschien in de meivakantie van 2024, dan zit hij in groep 8 en heeft hij op school ook WOII gehad. Dan kan hij zich ook meer inleven in de geschiedenis, want dat hoort er daar nu eenmaal ook bij.

    In Londen vinden wij aanraders met kinderen: de Tower, Transport Museum, Lego store, M&M store, Hamley's. En mijn man is op de dag dat wij terugvlogen (hij bleef nog voor een congres dat in de dagen na het Pinksterweekend viel, de kinderen hadden de dinsdag ook nog vrij dus dat was de aanleiding om er een citytrip van te maken) in het Natural History Museum geweest en had toen spijt dat we daar niet met z'n allen waren geweest, zo mooi vond hij dat. Oh, en eten bij Rainforest Cafe, dat was ook een belevenis.
     
    Feye likes this.

Share This Page