Energierekening... :-(

Discussie in 'De lounge' gestart door beebje082011, 22 jun 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.827
    18.545
    113
    Vrouw
    Wij zouden dat serieus niet meer kunnen opbrengen. Of zo erg bezuinigen dat het leven niet meer leuk is. Ik vind het niet gek dat er meer mensen bij de huisarts aankloppen vanwege psychische klachten.
     
    Mum1921 vindt dit leuk.
  2. Mum1921

    Mum1921 Actief lid

    26 jan 2022
    395
    93
    28
    Wij hebben gelukkig geen hypotheek maar mijn halve salaris is dan energie.
    Echt absurd.....
    Nou heb mijn voorschot op 450 laten zetten dan maar bijbetalen einde van t jaar
    Anders moet ik iedere maand overboeken en als ik t vergeet en ze schrijvrn af zitten we in de min


     
  3. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Nou, dit is gewoon het beleid van de VVD, al 12 jaar aan de macht. Die partij vindt de bedrijven helemaal top, maar de burger niet. Toch van de zotte dat de bijstand/minimumloon nauwelijks geindexeerd is geweest, maar dat tegelijkertijd de multinationals geen winstbelasting hoeven te betalen.
     
    Syane, Maslov, Gewooniemand en 9 anderen vinden dit leuk.
  4. Toverbal

    Toverbal Fanatiek lid

    9 mei 2012
    2.715
    907
    113
    Nope. De enige onderhoudswerkzaamheden die gepland staan zijn aan 36 of 38 seniorenwoningen hier in het dorp. Die zijn ze aan het voorbereiden nu.
     
  5. Toverbal

    Toverbal Fanatiek lid

    9 mei 2012
    2.715
    907
    113
    Screenshot_20220831-134629_AD.jpg

    Ik lees net dit op het AD.
     
  6. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Maar geeft dat nu al niet een benauwd gevoel? Dat je zoiets niet kunt betalen?

    Je hebt nu het geluk dat je een vast contact hebt. Het openbreken van zo'n contract kan gelukkig niet ( eventueel in hele uitzonderlijke gevallen als het bedrijf misschien omvalt)
     
  7. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.827
    18.545
    113
    Vrouw
    Jawel, maar als ik mij daar nu ook nog druk om moet gaan maken dan ben ik bang dat ik eraan onderdoor ga. Er spelen momenteel nog veel meer dingen thuis die al stress genoeg geven dus ik sluit me ervoor af of steek m'n kop maar in het zand ofzo:| wil wel binnenkort een elektrische fiets kopen zodat ik van de 3 dagen nog maar 1 dag met de auto naar mijn werk hoef en het is kijken wat zonnepanelen opbrengen voor ons.. dat is beide al een flinke hap uit ons spaargeld en sparen gaat momenteel ook niet zo hard, dus wil wel goed informeren wat de voordelen uiteindelijk zijn.
     
    bosi333 vindt dit leuk.
  8. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.827
    18.545
    113
    Vrouw
    Dat is wel een slechte zaak. Vind dat daar wel ook meer druk achter gezet mag worden.
     
  9. Chayammy

    Chayammy Fanatiek lid

    14 aug 2020
    1.301
    2.091
    113
    Vrouw
    Dit komt niet ineens uit de lucht vallen hoor. Dit is politiek beleid. Net zoals bijvoorbeeld het woningtekort bij sociale huur een politieke keuze is geweest. Helaas blijven veel mensen hetzelfde stemmen, omdat het makkelijk is ellende te negeren als iets je niet persoonlijk raakt.
     
    Bloem2310, Maslov, Mississippi en 7 anderen vinden dit leuk.
  10. Toverbal

    Toverbal Fanatiek lid

    9 mei 2012
    2.715
    907
    113
    Ik begrijp wel dat ze niet alles tegelijkertijd kunnen, maar iets in het vooruitzicht zou al ontzettend fijn zijn.
     
    Spectre vindt dit leuk.
  11. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.838
    113
    Ik stem ook altijd hetzelfde. Niet zozeer omdat ik het altijd eens ben met het beleid, maar omdat ik anders opties slechtere keuzes vind.
     
  12. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.301
    2.569
    113

    Er hebben nog steeds behoorlijk veel mensen op de vvd gestemd. Anders zouden ze niet aan de macht komen.

    Zo werkt democratie nu eenmaal.
     
  13. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Toch velen die alleen naar eigen portemonnee kijken.

    Maar ook bang voor het onbekende als er een andere partij aan zet zou zijn. Nu weet je wat je hebt, hoe slecht het misschien ook is. Wie weet hoe slecht het wordt als je op een andere partij stemt.
     
  14. Chayammy

    Chayammy Fanatiek lid

    14 aug 2020
    1.301
    2.091
    113
    Vrouw
    Ja, klopt. Mensen kijken met stemmen vaak alleen naar wat voor hen persoonlijk goed is, in plaats van wat goed is voor de gehele maatschappij.

    Wat mij dan wel verbaasd is dat er nu zo ontzettend veel geklaagd wordt. Of wordt gedaan alsof dit allemaal uit de lucht komt vallen. Het is al jaren zo, alleen gaan mensen er nu ineens zelf iets van merken. Daarvoor raakte het slechte de andere
    Terwijl inderdaad een groot deel zelf op de regerende politieke partijen hebben gestemd. En dus voor dit beleid. Wil je dat niet, moet je een andere keuze maken in het stemhokje.
     
    Maslov, Saartje33, xxmoixx en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  15. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland
    Wij hebben nog niet ingezien wat we straks gaan betalen.. We hebben stadsverwarming dus wellicht dat dat iets scheelt? Geen idee nog eigenlijk.

    We hebben er samen in ieder geval al over gesproken dat we de verwarming komende winter lager gaan zetten en dat we korter gaan douchen. Het is niet dat we moeten bezuinigen en gelukkig kunnen wij het tot nu toe nog allemaal betalen maar ik wil eigenlijk niet teveel inleveren op ons spaardoel.
    We hebben nagedacht over zonnepanelen, o.a ivm 2 elektrische auto's maar het terug leveren en opslaan is nog niet interessant genoeg. Mijn man zal zijn auto voornamelijk in de nacht laden en die van mij hoeft niet zo vaak aan de lader. Mijn man krijgt sowieso alles via zijn werkgever vergoedt dus dat scheelt.
    Verder hebben we allemaal vrij nieuwe apparatuur waardoor onze lasten nu vrij laag liggen. We zullen dus echt goed moeten kijken wat we nog meer kunnen doen..
    Recent hebben we onze garagedeuren laten vervangen voor een gewone pui dus daardoor is er hopelijk al iets minder warmteverlies. Nu aan het bekijken of ik eventueel nog een gordijn bij de voordeur wil hangen, zou het voldoende helpen?
    En verder eventueel nog;
    -Misschien nog koken met een hooimadam?
    -Een wasrek zodat de droger uit kan blijven? Zullen we die kosten eruit halen of ben je dan in verhouding net zoveel kwijt want dan kies ik persoonlijk liever voor gemak.
    - en misschien alvast de voorbereidingen gaan treffen voor een eigen moestuin? Dat zal volgend jaar schelen in het boodschappenbudget waardoor er meer naar energie kan.
    - tja en als laatste, ik moet zorgen voor meer inkomen. Nu was dat sowieso al mijn doel voor ergens in 2023 maar ga er nu wel even haast bij zetten en misschien is het wel haalbaar op kort termijn. De kinderen zijn nu bijna 11 en 12 dus kan nu makkelijker meer gaan werken. Maar ik geniet ook nog zoveel van het thuis zijn :p lastig!

    Ik begin hem niet te knijpen maar ik vind wel dat ik iets moet doen..
     
  16. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Met 2 elektrische auto s zou ik wel zonnepanelen nemen. De salderingsregeling blijft voorlopig nog wel.
     
  17. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland
    Er zit een splitter op de laadpaal en mijn man krijgt de volledige kosten via zijn werkgever terug. Ook zal hij voornamelijk in de nacht laden. Zou je het dan nog doen?
    We hebben 3 maanden geleden een offerte laten maken maar twijfelen enorm..
     
  18. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Ja, maar gewoon niet teveel panelen. Wij hebben er 6 sinds 9 jaar. Precies genoeg voor de zomer en in de winter gebruiken we natuurlijk wel, maar dat scheel ook al op onze rekening en inmiddels terugverdient, dus dat is helemaal fijn.
     
    Luna86 vindt dit leuk.
  19. Merlino

    Merlino Fanatiek lid

    21 sep 2021
    2.286
    3.965
    113
    Vrouw
    Ik zou het zeker wel doen. De salderingsregel zorgt er dan zeker nog voor dat je er wat aan hebt. Ik vind het ook een beetje bijzonder dat je het niet zou doen omdat de werkgever de kosten toch betaalt. Ook voor hen toch fijn? Je hoeft ook niet je hele stroomverbruik op te wekken, maar het helpt zeker.
     
    Luna86 vindt dit leuk.
  20. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    @Luna86 , wat bedoel je of je drogen op een droogrek eruit haalt? Natuurlijk haal je dat eruit. Een droogrek kost 15 euro, dat heb je binnen een maand eruit.

    Wij hebben ook stadsverwarming. We hebben niet echt een contract voor een bepaalde tijd. Dat is omdat we geen alternatief hebben. Tot nu toe betalen we nog steeds hetzelfde, maar Eneco geeft aan dat de warmteprijs gekoppeld is aan de gasprijs. Dat klopt natuurlijk niet. De warmtewet geeft aan dat stadsverwarming niet duurder mag zijn dan de prijs voor gas. Alleen maken ze er al tijden misbruik van door de prijs even hoog te laten zijn als het duurste gascontract. Hopelijk houden de ACM en Vereniging Eigen Huis dit goed in de gaten.
     
    linnim en Luna86 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina