Wij zijn maar met z'n tweeën. Tot een 6 jaar geleden moesten we het met een stuk minder doen, maar tot op de dag van vandaag letten we continu op de boodschappen. We hebben een vast budget ingesteld van €250,- per maand. Tot vandaag zitten we op €221,- We gaan het deze maand wel redden. Het wordt wel steeds lastiger. We maken nu ook regelmatig gebruik van Too Good to Go. Vooral de pakketten van de Lidl zijn altijd super. Veel groenten en fruit. Ook gaan we 1x per maand naar Duitsland om daar zuivel, frisdrank, vlees en drogisterij artikelen te halen. Dat is daar stukken goedkoper. Op de terugweg natuurlijk ook gelijk de tank volgooien. In principe is het voor ons niet meer nodig, maar doordat we het nooit breed hadden zit het er nu gewoon in. Het is gewoon een sport om voor zo min mogelijk geld zoveel mogelijk te doen.
Ik vind de prijzen van sommige producten echt absurd.. Ik ben er ook echt wel bewust mee bezig om de prijzen van de boodschappen en verzorgingsproducten zo laag mogelijk te houden en kijk goed naar de aanbiedingen. Het is mij helaas nog nooit gelukt om een to good to go pakket te bemachtigen, wat zijn de beste tips om deze wel een keer te krijgen? Er staat altijd dat er niks meer te redden is.. Verder zijn we bijna helemaal over op b merken alleen zoek ik nog een alternatief voor cola zero, weet iemand welke cola in de buurt komt? Wat ook nog een aandachtspuntje is; als wij visite krijgen ben ik zo 50/100 euro meer kwijt in de weekboodschappen. Dit zou ik heel graag anders willen doen zonder echt in te leveren op de hoeveelheid hapjes en drankjes. Een low budget borrelplank dus.. iemand tips?
Wij drinken eigenlijk geen frisdrank maar heb altijd blikjes in huis voor de visite. Ik kijk naar aanbiedingen of je hebt ook van die voordeelwinkels hier in de buurt en online volgens mij ook, die verkopen bulk voor “weinig” Borrelhapjes —> niet de voorgesneden bakjes. Kaas halen in de aanbieding en zelf blokjes ervan snijden evenals vleeswaren. Verder geen tips. Haal vaak de wijn/bier in de aanbieding. Of bestellen bij wijnvoordeel oid.
En wat ben je hiervoor kwijt? Kom je uit met het fruit/rauwkost? hier gaan er sowieso 2 kilo appels, 1,5 kilo bananen, 2 bakjes rood fruit, 3 komkommers, 10 puntpaprikas doorheen per week. Betaal me echt blauw eraan.
Die € 99 euro. Wij eten voornamelijk sinasappel, appel, en roodfruit uit de diepvries. Zo een zak. Die en sinasappelen koop ik bij de super. We zijn maar met z'n 2. Hij eet geen rauwkost e.d. alleen ik.
Delen we hier ook budgetgerechten? Voor ons is dit een budgetgerecht omdat ik meestal bijna alles al in huis blijk te hebben, ik heb nu alleen het blikje tomatenpuree nodig bijvoorbeeld. Curry-ei voor 4p: 4 eieren 1 ui 1 teentje knoflook 1 tomaat 1 klein blikje tomatenpuree 1 tl kerriepoeder 1 tl paprikapoeder 1/2 tl djinten / gemalen komijnzaad 100 ml water zout & peper naar smaak eventueel sambal Serveren met: Rijst voor 4 Groenten voor 4 (ik pak meestal sperziebonen) Curry ei: Eieren koken en laten afkoelen zodat je ze kan pellen Ui snipperen en knoflook fijnhakken, in een pan met olie verhitten tot glazig. Tomaat in stukjes snijden en samen met tomatenpuree, alle kruiden en water bij de ui doen. Kort laten koken. Eieren in de lengte doormidden snijden en in de saus leggen met het eigeel naar boven. Nog een paar minuten laten pruttelen. Serveren met de rijst en groenten.
Ligt eraan in welke omgeving je woont. Als er niks te redden is dan heb je niks. Anders gaat het op tijd. Lidl bijv. bij ons staat er om 19.15 op. Maar zijn er vaak maar 5, dus vanaf 19.11 is het refreshen geblazen, tot je deze aan kunt tikken en dan als een malle afrekenen. Dat geld eigenlijk voor alles. Je kunt zien wanneer ze weer online komen, zo niet dan is het doorgaans 15 min na ophaaltijd. Dus zegt de bakker tot 17.00 ophalen dan komen de nieuwe om 17.15 bijvoorbeel. Het is echt een sport en als je het ritme van je Favo winkels weet dan kun je steeds meer bemachtigen. Ik doe het nog wel eens maar daarvoor was het echt een sport. Veel items maar je moet echt goed plannen wat maaltijden betreft omdat alles aan de houdbaarheidsdatum zit. Zelf ga ik er in de winter weer gebruik van maken. Met de warme en hete weken van de afgelopen tijd aten wij veel salades, ook om niet te hoeven koken, voor het besparen maar ook het huis zo koud mogelijk te houden. Is niet warmer geweest dan 25 graden bij ons . In de winter kun je veel soepen/sauzen curry's maken van de groenten, dat vind ik fijner. Broodbox van de Coop is wel echt bizar bij ons. Maar de tijden komen niet altijd uit.
Tomatenrijst met kip - Leuke Recepten Broccoli-ovenschotel met kip, champignons en krieltjes | Keukenliefde Noedel salade met tofu - Leuke Recepten (wij kip ipv tofu) Budget Meals – Tasty (als je bij deze naar beneden scrolled zie je ook mealplans op budget etc) Zoals deze, volledig vega en ziet er heerlijk uit. Here's How To Eat Healthy For A Week With Just $50 (tasty.co)
Ik ga ook wat meer in de gaten houden wat er uitgegeven wordt qua boodschappen, want de prijzen zijn echt absurd gestegen. Ik rekende net voor wat kleine boodschapjes (avondeten en wat extra dingetjes) ruim €20,- af bij Lidl, en dan moet ik morgen weer. Toch maar eens wat overzicht in gaan brengen Van de too good to go boxen ben ik wel super fan van die van Lidl, altijd vol met goede groente en fruit, alleen komt die niet zo vaak voorbij. De boxen van de bakker ben ik niet zo fan van; vaak witbrood en broodjes/koek wat ik niet zo gauw zo kopen
Tip: kijk ook bij niet logische winkels. De groentewinkel bij ons verkoopt een doos eieren voor 2,50. Een hele euro goedkoper dan bij de AH
Hier viel me gisteren op dat ik een doos van 20 eieren voor 5,49 had bij appie, maar een doos van 10 voor 1,99. Dezelfde scharreleieren. Ik heb dus twee dozen van 10 gekocht. wij kochten voorheen biologische eitjes, maar die zijn echt niet meer te betalen binnen ons budget helaas (was vroeger 2,99, nu meer dan 4 euro. Alleen bij Dirk zijn ze nog 2,99).
Wij hebben het niet gehaald ( tot donderdag ging het prima) Er is 210 euro de deur uitgegaan aan voedsel, verzorging en schoonmaak . Ik kon geen tgtg bemachtigen dus dat viel al tegen . 2 keer laat aangekondigd bezoek gehad dus snel snel wat lekkers gaan halen ( anders denk ik daar goed over na ).
Klinkt lekker! Wij eten niet meer zo vaak rijst sinds we zijn geëmigreerd, maar ik mis het soms wel. Rijst is hier minstens 3x zo duur als pasta of couscous en daardoor eten we rijst toch meer bij "speciale" gelegenheden. Als we rijst eten ook het liefst vegetarisch omdat het anders al helemaal zo duur wordt.
Precies dit. Maar de reden dat die eieren goedkoper zijn is omdat de meeste klanten liever bruine eieren kopen. Witte eieren zijn bij de Jumbo maar 20 cent per stuk.
De jumbo hier in de buurt kost mij vooral een paar jaar van mijn leven, wat een prutwinkel , dan maar een paar cent meer.
Boodschappen voor komende week : 77 euro (voor 6 dagen want we eten een dag niet thuis) - kipmadras (knorr in bonus 1+1) - fajitas met gehakt - zalmpasta met kruidenkaas en broccoli - ravioli met tomatensaus en paprika - orzo schotel - kibbeling met wortels en aardappelen
Ik let erg op, bestel altijd bij ah online ( 2 keer per week bezorgbundel). Voorheen had ik 1 keer per week boodschappen voor ongeveer 60 euro en 1 keer per week ongeveer 100 euro. Nu minstens 200 euro. haal echt weinig af tegenwoordig, zorg voor een diepvriespizza in de vriezer of maak zelf loempia s of verse pizza. Op werkdagen kies ik wel soms voor wat makkelijkers zoals aardappelschijfjes ipf zelf schillen etc. dit soort gerechten eten wij: Gebakken rijst( 'goedkope nasi': nodig rijst, ketjap, uien, knoflook, eieren. Groenten bijv snijbonen of erwten uit de diepvries. Optioneel, satesaus of gebakken uitjes en sambal) Aardappelschijfjes van de versafdeling met groenten en stukje vlees(vleugeltjes bijv.) Pasta met sugocasa of een goedkopere variant, courgette en/of spinazie en/of paprika en uien en knoflook Optioneel een kipfilet in de keukenmachine voor kipgehakt Kaas voor wie wil Stamppot met spinazie, spekjes , rookworst Etc. Makkelijk: broodje hamburger met burgersaus, cheddar, uien en augurk. De hamburges komen van ah maar maak uit 1 hamburger 2 dunnere, vinden we lekkerder en scheelt weer. Patat haal ik nooit meer ( op de mac na), bak het zelf
Tip… ga naar de Marokkaanse of Turkse supermarkt. Alles is daar veel goedkoper! Kilo rund gehakt 5,50, 30 eieren 4 euro etc