Stond mijn man er eerst nog pertinent negatief tegenover, begint hij nu de mogelijke voordelen te zien. Wij hebben een prachtig huis op een prachtige locatie. Maar wel een jaren 30 woning met altijd onderhoud. Steeds vaker denk ik om te gaan huren (hier particulier wel beschikbaarheid 2 onder 1 kap met zonnepanelen) en dan de overwaarde in mijn eigen zak te steken. Vanuit daar rustig gaan nadenken waar we dat in gaan investeren, gekke dingen zouden wij er sowieso niet mee doen. Voordelen: geen onderhoud, ruime overwaarde, als er iets stuk gaat bel ik "even", minder gemeentelijke belastingen, minder verzekering Nadelen: het wordt nooit van onszelf, geen hypotheekrenteaftrek, hogere huur per maand en dit plekje krijgen wij nooit meer Maar toch, het blijft spoken.. wie heeft ervaring?
Pfoe in jullie leeftijd zou ik het niet zo snel doen denk ik. Huren wordt ook steeds duurder he.. de hypotheek juist goedkoper ivm aflossen. Maar jaarlijks stijgt de huur. Daarnaast, kan (en mag) de één de huur betalen indien de ander overlijdt. Bij de hypotheek zit daar waarschijnlijk een overlijdensrisicoverzekering bij. Of als een van jullie arbeidsongeschikt raakt. Het ligt natuurlijk heel erg aan je overwaarde hoor en wat je er mee wil doen. Ga je het "opmaken" aan de huur of zou je daar toch weer van gaan kopen?
Hoe oud denk je precies dat wij zijn dan ? Ik denk dat we ooit wel weer gaan kopen, het is niet de bedoeling de overwaarde "weg te gooien". Wij zouden gaan investeren denk ik. Daar moet ik mij nog verder in gaan verdiepen
Ik denk vooral dat de belastingdienst heel snel op de stoep staat om je overwaarde extra te belasten.
Waarschijnlijk kom je niet in aanmerking voor een sociale huurwoning. Dus betaal je al snel duizend euro per maand. Geld wat je dus eigenlijk niet investeert, ja in de huurwoning. Als je altijd onderhoud hebt, waarom ga je dan geen huis kopen wat minder oud is.
Let op als je binnen 3 jaar alsnog een huis koopt dat je dan die overwaarde moet gebruiken voor je nieuwe huis. https://www.eigenhuis.nl/huis-verkopen/hypotheek-regelen/overwaarde#/
Ik denk zegmaar niet gepensioneerd gezien de leeftijd van de kinderen. Slechte aanname misschien hoor Maar slim om de opties qua beleggingen te bekijken. Ik gooi alleen wat balletjes op hoor, zoals de arbeidsongeschiktheid, huurstijgingen en bij overlijden. Denk er ook aan dat de hypotheekrente weer stijgt. Dat ligt ook weer aan wat je nu hebt tegen welke prijs natuurlijk.
Het idee dat als er iets stuk gaat je even belt klopt vaak niet. Ik heb een voormalige huurwoning gekocht, maar de meeste van mijn buren huren nog. Die moeten heel veel moeite doen voor de kleinste reparaties. Ook lopen zij tegen dingen aan die wel goed genoeg zijn in hun woning, maar ze graag zouden verbeteren. Één buurvrouw van mij heeft het wel gedaan, haar koopwoning verkocht om te gaan huren. Maar zij gaat bijna met pensioen en kon vanwege haar leeftijd geen baan meer vinden. Haar inkomen is laag genoeg voor een sociale huurwoning, dus zij gebruikt nu de overwaarde van haar huis om de jaren tot haar pensioen niet meer te hoeven werken.
Ik zou het een heel stom idee vinden. Met huren bouw je niks op en je mag over je overwaarde wel belasting gaan betalen na verkoop. Bovendien moet je die overwaarde in de nieuwe woning stoppen als je binnen 3 jaar toch weer een huis koopt. Ik zou eerder kijkn naar evt oversluiten van een hypotheek om in een lager rentetarief te vallen. En het geld dat je daarmee bespaart gebruiken om onderhoudsklussen uit te besteden of het huis te verduurzamen.
We zijn 36 en 38, dus nog piepjong vinden we zelf . Een ander huis zou kunnen, ik denk er steeds vaker over na om te downsizen. Kleiner huis, minder woonlasten. Maar aan de andere kant meer te besteden. Wat ik dan weer in zou willen zetten in vrije tijd. Maar huren vind ik nog steeds heel interessant. Ik ga mij even verder verdiepen
Wij hebben 2 jaar geleden ons huis verkocht en zijn gaan huren. We waren al lang op zoek naar ons droomhuis en toen we deze huurwoning tegenkwamen zijn we als tussenstap hier gaan wonen. Inmiddels zijn we ons droomhuis aan het (laten) bouwen. Je zou ook je huis kunnen laten taxeren en de overwaarde laten uitbetalen, dan kun je ook investeren.
Dit klopt niet helemaal. Je mag een ton eigen geld hebben belastingvrij. En je moet niet de overwaarde in je nieuwe huis stoppen. Het is niet verplicht. Je krijgt over dat deel dan geen hypotheekrenteaftrek. Slim is het niet, maar het mag dus wel
Ik heb geen koopwoning. Ik haat klussen, ik kan het niet en kreeg er een sik van steeds bezig te moeten zijn. Ook al zit er een keiharde waarheid in de argumenten die bij een eigen huis worden genoemd, ik ben blij dat ik een huurhuis heb. Voor mij heel veel zorgen minder.
Dit, mijn zus is al 3 jaar! bezig met een nieuw zonnescherm. En mag er dus zelf niks aan doen, want huurhuis. Al 3 zomers lang in de bloedhitte. Dus die is met parasols en doeken enzo een beetje aan het behelpen. Ook in de winter een week met een kapotte cv gezeten (met 3 kinderen). Ok, niet alle huurbazen zijn zo maar ‘even’ bellen is het vaak echt niet. Ik zou het echt niet doen, maar ik zie dus veel meer nadelen dan voordelen. Veel minder vrijheid.
Ik denk dat het ook heel afhankelijk is van de huurcoöperatie. Want een zonnescherm niet mogen vernieuwen klinkt mij heel raar in de oren. Wij hebben zelf een zonnescherm geplaatst. Geen toestemming voor nodig. WE hebben een overkapping geplaatst, deze wel toestemming voor gevraagd. Maar je mag tegenwoordig best veel met een huurwoning zolang het maar een upgrade is. Mijn ervaring is wel dat even bellen vaak snel tot reparatie leidt. Zeker bij noodgevallen zoals kapot zolderraam na storm enz
Ik zou het niet doen omdat je nu iets opbouwt voor je toekomst. Met hypotheek los je af waardoor er een punt komt waardoor je je huis vrij hebt, of restbedrag hebt staan waardoor je woonlasten heel laag zijn. Bij ons komt dat punt als we 60 zijn (hebben extra investeringen gedaan en dus langere hypotheekduur nu). maar als we dan 60 zijn worden onze woonlasten heel laag en kunnen we eerder met pensioen bijvoorbeeld..
Particuliere huurbaas, dus het is zijn woning en dan nog heel raar ja, maar als er dus schade aan zijn huis komt (doordat zij iets zelf doet), verhaalt ie dat allemaal op haar. En zo’n ding moet toch aan de muur. Snap dat het iets anders werkt dan bij coöperaties (overigens ook daar professioneel genoeg gezeik mee gehad, maar dat is een ander verhaal).