tot nu toe hebben ze alleen nog maar de bank gesloopt Ze mogen helemaal niet in de buurt van de kaarsen komen. Jemig nee dan hebben niks te klagen over de energierekening
Aan wat ze wel of niet mogen hebben die van ons geen boodschap aan. Heeft al eens geresulteerd in een plas kaarsvet over de versterker / kast / vloer Kaarsen gaan nooit aan als we er niet bij kunnen blijven.
Ik snap eigenlijk dan juist weer niet waarom ons verbruik zo laag is Vorig jaar is mijn dochter thuiszitter geweest en zat hele dagen te gamen. Toch was ons verbruik maar 1600 kwh. We hebben geen zonnepanelen.
Nee iets met hele eigen wil De kaarsjes branden hier nooit als er niemand in de kamer is. Laatst perongeluk het vuur aangelaten op zijjn laagst dat wel. Met pannetje. In eens zien we een kat met kortere snorharen Dus nu eerst alles dubbel check. Voordeel van de dekentjes als het koud is dan weet je waar ze zijn. Meestal op mijn schoot
Ik vind de 2500 kWh ook een laag plafond, wij verbruiken met 5 man ongeveer 3650 per jaar en dat is volgens de app beneden het gemiddelde voor ons huis (tussenwoning). Maar ik denk dat dit komt omdat men zonnepanelen wil stimuleren. Zoveel stroom wordt hier op zich niet verbruikt, hoewel er 5/7 dagen altijd iemand thuis is, dat wel. Aan de mensen hier met het lage verbruik ben ik wel benieuwd hoeveel van hen zonnepanelen hebben. Het enige waar wij echt veel stroom voor gebruiken is wassen (de wasmachine kan hier iedere dag wel aan) maar hebben wel een nieuwe machine van een jaar oud uitgekozen op zijn energieverbruik. Ons contract staat nog vast tot voorjaar 2024. Zitten nu midden in een grote verbouwing, hopen dat we de zonnepanelen kunnen bekostigen van de belastingteruggave volgend jaar.
Maar met 415 zit je toch ook veel hoger dan gemiddeld? En kom je toch niet op 2500 uit als je daar elke maand op zit.
Ja dat is hier ook zo. Het enige wat altijd wordt gebruikt is de wasmachine. Ik snap echt niet hoe je aan een verbruik komt van zeg 1600 zoals ik hierboven lees? Wij doen echt niks raars. Zonnepanelen staan hier ook nog op de planning.
Ik denk niet dat het alleen op zp veel is. Die getallen die genoemd worden zijn gemiddelden, als de meeste mensen veel meer verbruikten zouden de gemiddelden hoger geweest zijn.
Wij zitten wel wat hoger dan de 1600, maar rond de 2000/2200. Redelijk gemiddeld als die grens idd op 2500 komt te liggen.
Zoals ik zei; mijn jaar staat nu op iets over de 2500 en ik moet nog 1 maand. Augustus hebben de airco’s veel gedraaid hier. Dus was het stroomverbruik hoger.
Ja ik snap dat die voorhanden is bij de maatschappijen. Maar het plafond/maximumprijs is een overheidsmaatregel. En juist door de situaties die jij schetst snap ik heel goed dat ze kiezen voor een collectief bedrag en niet een persoonlijk bedrag. Het lijkt me allemaal al ingewikkeld genoeg.
Essent gaat de tarieven per 1 oktober ook verhogen ipv 1 januari. Nou ja ze zullen vast 1 januari ook wel weer verhogen. Bijna 0,15 cent voor stroom er bij en 0,48 cent bij gas er bij.
Met die bolle van mij gaan ze niet eens aan als ze binnen zijn. Die jaagt de ouwe nog wel eens door t huis...te link.
vind het vooral een fijn idee als er zo'n plafond komt. dat zal voor veel mensen toch wel een opluchting zijn. natuurlijk kunnen we klagen over de hoogte, maar er is in iedergeval ergens een verlichting op de kosten. ik mag hopen dat de overheid ook voor MKB zoals bakkers en ook voor de glastuin wat kunnen bijspringen.
Dat plafond is maar een wassen neus natuurlijk. Ik betaalde destijds 0,12 kWh en 0,44 m3. Mijn broer toen al 2,5 m3. Ze kiezen natuurlijk het hoogste plafond uit die tijd want, minder verlies voor de energiemaatschappijen en maximale belastingheffing voor de overheid. Ben benieuwd wat ze bedenken.
Het is een landelijk gemiddelde, dus ook de eenpersoonshuishoudens worden daarin meegenomen en is nogal logisch dat die veel minder verbruiken dan een 6 persoonshuishouden. Gemiddelde voor een 5 persoonshuishouden is rond de 4000. Dat is niet een gokje, gewoon een feit. Ben je dus met 5 man en zit je daaronder, zit je onder het gemiddelde.
In die zin een opluchting dat het niet nog hoger mag komen, maar als je rekening dan nog steeds 3x zo hoog uitvalt word je alsnog niet blij.