Ik weet niet of de andere verzekeringen echt nodig zijn of misschien zelfs dubbel?Veel mensen hebben een te dure woonverzekering bv, vergelijken loont heel vaak! Kan de bank niet meedenken met haar om tijdelijk de hypotheek te verlagen (sommige banken doen dat). Wat eigenlijk heel belangrijk is in deze is haar netto inkomen, op basis daarvan kan je een proefberekening maken of ze in aanmerking komt voor toeslagen of hulp vanuit de gemeente.Krijgt ze allimentatie voor haarzelf of de kinderen?Krijgt ze hulp van haar ex, kan hij niet bijspringen?Ze zou ook bij de gemeente een budgetcoach aan kunnen vragen of evt via een vrijwilligers organisatie.
Verzekeringen zijn zeker iets om naar te kijken zo nu en dan. Vaak nemen mensen een verzekering en kijken er nooit meer naar om, bijvoorbeeld een all risk autoverzekering jaren achter elkaar terwijl dat de moeite niet meer waard is wanneer de auto ouder wordt. Ze zou via haar verzekeringskantoor een afspraak kunnen maken om alles eens goed door te spitten, dat hebben wij laatst ook gedaan en scheelt toch heel wat. Goed dat ze spaart voor evt dierenartskosten, dat is beter dan ineens een hoge rekening krijgen en niet weten hoe het te betalen. Boodschappen vind ik nog heel netjes, maar je zou er inderdaad met haar naar kunnen kijken of daar nog wat op te besparen valt. Verder mis ik nog dingen als abonnementen, telefoon, televisie en alle andere losse dingen die maandelijks geïncasseerd worden.
Ik denk het juist wel. Want nu is het wellicht juist met een dergelijk inkomen minder rendabel en dat wordt het dan wel.
Dat ligt eraan? Je opleidingsniveau, je functie, je ambitie. Ik werk in het onderwijs, werk hard en fulltime. Ik verdien deze bedragen echt wel (mijn salaris is gewoon op internet te vinden hoor, LC12 VO) Mijn man doet hetzelfde werk, zelfde salaris. Mijn nichtje en zus werken beiden in de zorg, beleidsmedewerkers (HBO-V) en zij verdienen ook dit soort salarissen.
Ik vind het salaris niet zo slecht. Ik denk dat (vooral) vrouwen ook niet meer willen werken dan ze doen, ongeacht dat de kosten kinderopvang zullen verdwijnen.
Nou, precies zoals ik zeg. Bedragen van richting een ton voor 2 mensen worden hier als gemiddeld gezien heb ik het idee. Dat verdienen die beroepen niet, dus verwacht niet dat de personeelsstroom daar ineens mega op gang komt.
Het ging in eerste instantie om het gezegde dat de kinderopvang geen drol kost. Ik geloof dat de meerderheid het daar niet mee eens in Verdere discussies zijn allemaal toevoegingen haha
Om de tekorten in de kinderopvang op te lossen hebben we geen locatiemanagers nodig he, maar mensen op de groep. Dan kun je universiteit gedaan hebben, maar dat salaris krijg je echt niet als pm'er.
Het zijn natuurlijk best wel bedragen maar de meeste kinderen gaan ook wel van 8 tot 18 na de opvang dus iemand zorgt een hele dag voor je kind plus andere kosten
Mijn man zit richting de ton alleen. Als ik weer aan het werk ga, waar ik nu langzaam over aan het nadenken ben, dan is dat richting huishoudelijk medewerker in de thuiszorg of richting kinderopvang. Dat ik dan een schijntje verdien tov mijn man zou me ook niks uit maken.
Mensen snappen heus wel dat dat een goed inkomen is toch? En dat het niet een gemiddeld inkomen is. Het ging er alleen om dat kinderopvang ook voor hun een hap uit het budget kan zijn. Ik verdien (helaas ) geen ton, haha. Maar ik snap hun opmerkingen wel. Aan alle kanten moeten zij veel afdragen dmv belastingen, geen toeslagen, dan is het fijn als je voor kinderopvang wel wat terug krijgt.
Het gaat ook niet om klagen. We klagen niet, we geven aan hoe duur het is en ja ook als je redelijk/goed/aardig verdient. Ik herken precies wat je zegt en irriteer me dood aan die roepers aan de zijlijn die ook nog eens gaan meten met totaal verschillende maten. Want waarom moeten ‘we’ ons vergelijken met anderen? C en ik hebben bruto ook ruim een ton per jaar. Nu gaat Luc sinds een paar dagen naar school maar tot deze week hebben wij per maand ruim €1100 netto per maand moeten afdragen aan de opvang En als ik dan lees: is niet duur, kost geen drol, dan gaan mijn nekharen overeind staan. Want je kunt niet in iemand anders bankrekening kijken. Op een gegeven moment is het ook ‘leuk’ als wij ergens in tegemoet gekomen worden. We betalen ons scheel aan andere zaken en soms is dat terecht. Maar ga niet alles over één kam scheren. Een keuze? Ja met bepaalde dingen wel. Maar ik heb vooral een opleiding gedaan die ik heel leuk vond en daarna een fantastische baan gevonden, waar behalve de voordelige punten, ook een prijskaartje aan hangt in de vorm van belasting enz over betalen.
Maar als je wat meer overhoudt aan op andermans kinderen passen terwijl je eigen kinderen daarvoor naar de opvang moeten, wordt het wellicht wel wat interessanter.
@tuc Dus een vrouw die 50k verdient is in jouw ogen ‘bijzonder’? Niemand zegt toch dat dat gemiddeld is. Dat is toch de hele discussie niet? Je weet toch helemaal niet welke verantwoordelijkheden mensen hebben? Dus hoe kun je nou uitspraken doen over inkomen en recht op kot. Als ik niet het bedrag terug zou krijgen wat ik nu terug krijg, en ik zou dus de hele rekening zelf moeten betalen, dan zou ik minder gaan werken.
https://bieb.knab.nl/inkomsten-uitgaven/modaal-en-gemiddeld-inkomen-per-leeftijd-opleidingsniveau-en-branche En dit is netto. Ik denk dat het beeld hier niet zo extreem vreemd is…
Weet t niet hoor maar als ik salarisschaal po bekijk komt een leerkracht einde schaal (dus na 12 jaar werkervaring) ook aan de 50000 per jaar. En voor verpleegkundige in het ziekenhuis net zo. Dus in de verste verte niet lijkt me niet voor al deze beroepsgroepen te gelden
En 50k is toch ook niet super bijzonder. Ik verdiende met 24 uur als secretaresse ook rond de 25000 per jaar. Als ik fulltime had gewerkt was ik daar ook op uitgekomen.