Wat een chaos in dit topic zeg. Het onderwerp roept veel op in mensen… waaronder afgunst naar de beter verdienende. Ik schrik er gewoon van. Ik denk dat 2400 best een prima inkomen is, maar dat het inderdaad afhangt van de uitgaven. Ik zie dat haar hypotheek erg hoog is. Wellicht dat als het financiële plaatje structureel een probleem blijft, ze toch het huis het beste kan verkopen nu de huizenprijzen redelijk hoog zijn en kan gaan huren. Om er later weer wat terug voor te kopen als de huizenprijzen zakken. Dit zal niet in alle regio’s mogelijk zijn, maar in sommige wellicht wel. Iets om over na te denken in ieder geval. Goed dat je haar meehelpt hiermee! Hopelijk komt ze eruit.
Hypotheek 865 Kinderopvang 400 Gwl 300 Auto 150 Verzekeringen 250 Zwemles 120 Huisdieren 50 + 50 sparen voor evt dierenarts Boodschappen 400 2585 euro totaal, al meer dan haar inkomen dus en dan hebben haar kinderen nog geen kleren aan. Heeft ze 2 kinderen op zwemles? Wij betalen ook 60 euro per kind namelijk. De 3 bovenste pijlers zijn vrij vast en bij elkaar eigenlijk te duur voor haar. Daarnaast heeft ze dus de OZB al niet meegerekend. Verzekeringen moet wel echt minder kunnen, of is ze ondernemer? Ik zie inderdaad ook geen kosten voor telefonie en internet. Als dit haar inkomen is inclusief alle toeslagen zou ik haar adviseren de auto weg te doen en haar huisdieren, ze kan het niet betalen helaas.
Met de 50.000 inkomen heb je waarschijnlijk een heel gunstig salaris wat betreft sociale achtervang. Je krijgt een relatief hoge vergoeding voor de kinderopvang, je krijgt misschien nog wel bepaalde toeslagen, waardoor je netto, niet eens zoveel minder af bent dan iemand die bijvoorbeeld 80.000 salaris krijgt. Ik zie het bij mijn man en bij mij ook, ik draag echt veel af, hoew ik bruto fors meer verdien, is er netto veel minder van dat verschil te zien. Maar goed, op deze manier heb ik ook mijn bijdrage in de maatschappij… Zodra de kinderopvang vervalt voor de hogere salarissen, wordt het verschil groter, maar als je het niet zo regelt gaat niemand meer voor de minder betaalde beroepen werken.
Auto weg doen en alles op de fiets doen. (Doe ik ook met 4 kids) en met het OV naar mijn werk. Scheelt €150 Huisdieren doe je niet zomaar weg dat is het ergste wat je kan doen maarja scheelt wel €100 in de maand. misschien een dag thuis werken zodat ze minder naar de opvang hoeven? Als dat mogelijk is natuurlijk met het werk. dan zou ze al €250 meer te besteden hebben als ze dit zou weg laten. Kan de ex niks betekenen voor de kinderen??? Dat hij de zwemles betaald?? Misschien bij de gemeente aankloppen dat ze de zwemlessen niet meer kan betalen?
Kan zwemles niet goedkoper? Ik betaal 150 per jaar bij een vereniging. Kleding kids kan ze doen van de kinderbijslag. Auto inruilen voor een kleiner,goedkoper exemplaar: kan ook flink schelen in wegenbelasting en verzekering. Ik zou hier zelf geen cent bijspringen. Ze kan wel aanpassingen doen nog immers.
Ik vind de auto ook wel duur idd. Wij rijden een grote station en zijn dat niet kwijt. Edit: dit is incl brandstof bedenk ik mij nu.
Ov ligt eraan waar je woont. Hier in het noorden is dat niet al te goed geregeld, regelmatig rijden de bussen gewoon voorbij omdat ze vol zitten en dan moet je een uur wachten , bovendien is het heel erg duur, dus scheelt het nooit 150 euro
Ik betwijfel het ook. Ov is inderdaad erg duur (ik ga altijd met het ov naar mijn werk ) en ook omslachtig als je bv. eerst kinderen weg moet brengen. Fietsen scheelt wel, maar dat moet qua afstand maar net te doen zijn. Een andere auto kan soms wel kosten schelen.
Dat ligt er ook maar aan waar je werkt. Zo liggen de lonen hier in Zeeland veel lager dan in andere delen van het land. Wat opzich ook logisch is, want je woont hier ook goedkoper. Al zijn de boodschappen net zo duur + de energierekening... 25K voor 24 uur vind ik best behoorlijk. In ieder geval geen slecht loon.. Maar dat is in mijn ogen, omdat ik het vergelijk met mijn situatie. Een ander kan daar weer heel anders tegenaan kijken.
Van de hypotheekrente krijg je via je aangifte inkomstenbelasting een deel terug, is daar al rekening mee gehouden bij dit bedrag? (En is dit bedrag alleen rente of ook aflossing?) Als je weet wat haar vorige aangifte was zou ze een voorlopige teruggaaf kunnen aanvragen, dan krijg je maandelijks wat uitgekeerd. En bij de kinderopvang, is daar de KOT al van af? Edit: @nutts , zie dat ik de verkeerde quote heb gepakt
Niet in de kinderopvang idd, maar wel in het onderwijs en het kan ook in de zorg. Je moeiallen wel willen werken en een goede arbeidsethos hebben. Ik denk zelf dat als kinderopvang nagenoeg gratis wordt er, net els in Scandinavië veel meer vrouwen meer gaan werken. Zelf ben ik behoorlijk feministisch en stimuleer ik mijn leerlingen altijd zelfstandig te zijn en nooit afhankelijk te hoeven zijn van iemand (financieel gezien. Daarmee zeg ik niet dat je geen thuisblijfmoeder mag zijn, maar weldaad je een opleiding hebt en als het nodig is je eigen leven (weer) opbouwen. (1 op 3 gaan scheiden… er zitten veel meer vrouwen in de bijstand, dan mannen, vrouwen hebben vaker een pensioengat). Dus ik vind het een goed zet om de kinderopvang toegankelijker te maken. Daarmee gezegd vind ik het dus goed dat de vriendin van TS manieren zoekt hoe wel beter rond te komen. Ik snap dat wel. Zelf ben ik ook veel meer gewend, dus terug naar €2400 per maand zou oogvormig mij een uitdaging zijn.
In het noorden en semi overheid, dus geen bedrijf ofzo. En ja hoor, vond het ook zeker geen slecht salaris.
150 voor een auto is niet zoveel als je ook spaart voor onderhoud en de afschrijving ? Verzekeringen even onder de loep nemen, ik kon vorig jaar ook 40 euro omlaag bij de auto door over te stappen en een iets lagere dekking (de hoogste was al niet meer van toepassing ) Zelfde voor bv internet, ging van 70 bij kpn naar 40 bij budgetthuis, wat ook gewoon het kpn netwerk is.
Wat ik zelf zou doen, al is dat wellicht ietwat impopulair, is de auto wegdoen en een lief baasje zoeken voor de huisdieren. Scheelt toch weer 250 euro per maand.
Dat denk ik zelf echt totaal niet. De meeste vrouwen willen niet meer dan 2 a 3 dagen, omdat ze zelf hun kind niet 4 dagen naar de opvang willen. En als je 4 of 5 dagen werkt, hoe moet je kind dan naar zwemles/sport enzo? Ik ben het meest voor het allebei 4 dagen werken. Heb je allebei een dag thuis en geeft je wat meer speling voor sporten, speelafspraakjes enzo. Maar ik denk dat 'wij Nederlanders' daar veel anders over denken. Want 'de man met zn hoge functie' kan zgn niet 4 dagen werken. Wil niet minder werken is het vaak ook. We zijn hier nog veel te veel van de vrouw die alles regelt, de man die fulltime werkt. Wat prima werkt als je dat wil hoor. Dat moet iedereen voor zich weten natuurlijk.
Wordt er trouwens wel een check gedaan of je überhaupt werkt als de kinderopvang gratis wordt? Want ik zie het al gebeuren overvolle dagverblijven en de helft van de ouders werken niet of hebben thuis een webwinkel (wat je ook tussen de bedrijven door kan doen )
Ik vind 865 voor woonlasten helemaal niet zo hoog. Als je geluk hebt kan het iets lager, maar als je pech hebt betaal je zo honderden euro's meer per maand. Zeker als je nu op zoek gaat naar nieuwe woonruimte. En een verhuizing kost ook geld, dan moeten de woonlasten echt veel lager zijn voordat je dat binnen korte tijd hebt terug verdiend. Met de bank gaan praten is natuurlijk altijd een mogelijkheid.
@Liekje81: Hier kon zwemmen via de bso en sommige kinderen zaten dichtbij de bso op sport dus konden van daaruit, sommige bso’s brengen ook. Maar dat moet allemaal maar net kunnen/aangeboden worden natuurlijk.
Ik denk dat de meeste dat niet doen. Het zou wel ideaal zijn. Hier maar een kleine BSO in een klein dorp. Niks is dichtbij, haha.