Klopt. Tegenwoordig is 6k bruto (ik ga dan uit van gezamenlijke inkomsten) niet zo veel hoor als je een koophuis en kinderen hebt. Er gaat een hoop vanaf en het leven is gewoon heel duur. Heeft weinig met keuzes te maken hoor.
Nou je kan niet van te voren weten dat werkelijk alles duurder word en dan hebben we het niet alleen over de energieprijzen Boodschappen, bezine noem maar op is allemaal duurder geworden Iedereen moet dan wat inleveren toch heeft niks met verkeerd wonen te maken
Precies en je kunt natuurlijk best bedenken dat alles wat duurder wordt, maar dat energie 4x zo duur zou worden, dat kon niemand voorspellen.
Tuc met alle respect maar als je eind 2 bent en je wilt gaan samenwonen dan is het niks anders beschikbaar. die mensen worden die keuze opgedrongen. het is de projectontwikkelaar en de aannemer die hun neus ophalen om te werken aan huurwoningen. geld ze willen veel geld krijgen. Dat koppel eind 2 koopt dat huis en er komt een kindje. Hun kosten stijgen, hun inkomen niet. krijg je dan 4* je normale energie bedrag voor je kiezen en €100 boodschapppen wordt €200 per maand dan kan ik me goed voorstellen dat zo'n stel in de problemen komt. Problemen waar ze zelf niks aan konden / kunnen doen. Wij ja wij met onze koophuizen gekocht voor de ellende op de huizenmarkt echt begon zo'n 3 jaar terug hadden geluk. Mensen die nog eerder gekocht hadden en de afgelopen 3 jaar een huis verkocht hebben, tja die lachten zich rot 3 soms 4x de prijs krijgen wat jij betaald had. ga je dan de grote stad uit kan je een groot huis kopen. maar mensen die gemiddeld 10 jaar jonger zijn zitten in de shit.
Ik heb even gekeken naar mijn contract van van de gasprijzen. Het tarief voor een kuub is bij mij nog 79 cent. Als je variabel zit is dit 3,40 bij essent op dit moment. Per jaar bij mij 474 euro. Zou dit variabel zijn dan zit je op 2040. En dat is enkel het tarief voor het gas zelf. Het gemiddelde verbruik voor een gezin is 1200 kuub. Dat was dan dus 948 euro en dat zou nu 4080 euro worden. Dus van 80 euro voor gas ga je naar 340 euro. In 3 jaar tijd. En dan komt het deel stroom er nog bij.
Dames, ik lees nu 7 pagina's over wie wel of niet rijk is of zich zo voelt. Zullen we even on topic blijven ?
Ja maar die werken voorzich zelf die moeten toch ook alles zelf betalen verzekeringen e.d . Iedere pnil er of zzp zit al gauw op 50 a 70 eur. Al vind ik dat voor een tuinman best veel. Maar al zeg ik eerlijk die werken met handen vind dat ze er bijv net zoveel recht op hebben dan een ict er maar snap dat je er van schrikt. Ik schrik al wat een 15 a 16 jarige oppas voor een avondje vraagt
Nu vroeg deze man 140 euro per uur. Omdat ze met zn tweetjes waren. Natuurlijk kost gereedschap geld en zal je moeten reserveren voor het een en ander en belasting en verzekeringen betalen. Maar vind dit best wel goed verdient of in elk geval omgezet voor een dagje werken
Ik heb weleens gehoord dat vuilnisman best goed betaald. Overigens vind ik dat leerkrachten ook echt niet te klagen hebben in tegenstelling tot wat geschetst word
Het onderwijs betaald sowieso goed vind ik. Maar ik merk dat mensen altijd vinden dat ze echt onderbetaald worden. Ik heb een simpele administratieve functie maar mijn salaris is 2630 euro voor 1 fte. Daar komt een 13de maand en vakantiegeld nog bij. In juni vaak nog een extra uitkering van 500 euro en nu zometeen in november bij het loon een bruto compensatie voor de zware lasten van 400 euro. Nu werk ik 0,7 maar dan nog. Ik zit ergens begin schaal 6. Docenten beginnen een aantal schalen hoger. Fulltime is 36 uur als je 40’werkt heb je alle vakanties vrij.
Onderwijs wilde ik ook noemen als beroep dat financieel onderschat wordt. Echt een heel net inkomen en daarnaast mega veel vrije dagen, dus in verhouding tot andere beroepen minder uur werken voor een fulltime salaris. Helemaal als je een opleiding van (meestal) een jaar extra doet, dan ga je een schaal omhoog en kom je na 12 jaar uit op €5329 bruto. Met daarbij een eindejaarsuitkering en dus al die vakanties.
Dat is niet helemaal waar. Ja, ze hebben de vakanties vrij. Maar werken die uren extra tijdens de schoolweken. Er komt zoveel meer bij kijken dan alleen de lestijd. Vergaderingen, organiseren van activiteiten rondom feestdagen, lessen voorbereiden, toetsen nakijken, rapporten, ouderavonden. Steeds meer kinderen met rugzakjes waar van alles voor geregeld moet worden. Mijn zus is juf en is vaak van 8.00 tot 18.00 op school. Pauze hebben ze niet meer ivm continurooster. Dus reken maar uit.
Ik werk van 6:30 tot 18:00. Heb ook geen pauzes. Kan als zzp er zelf vakantie inplannen maar word dan niet door betaald. En elke maand heb ik een cursus op mijn vrije avond. En met beetje mazzel 2000 per maand Max daar gaan onkosten nog vanaf. Dus ik vind dat leerkrachten echt goed betaald worden.
Dit is een argument dat vaak opgevoerd wordt, maar niet waar. In het onderwijs werk je gewoon minder uur dan wat in andere beroepen fulltime wordt bevonden. Vergaderingen, activiteiten organiseren, enz zitten allemaal in de normjaartaak. Evenals een aantal dagen werken in de vakantie. Daarnaast werk je op andere dagen inderdaad iets meer uur en op woensdag wat minder. Uiteraard werk je ook wel eens buiten je werktijden (zoals bijv toetsen nakijken), maar bij welk beroep met zo’n salaris is dat niet zo?
Die normjaartaak is voor velen helaas niet haalbaar en komen dus op meer uur uit. Mijn zus heeft een keer een heel jaar een logboek bijgehouden. Het kwam erop neer dat ze over een jaar genomen amper 4 weken vakantie over hield.
Slecht verdienen doen ze zeker niet. Iig meer dan in de zorg. Maar die eeuwige dooddoener dat ze zoveel vakantie hebben. In vergelijking met iemand in loondienst valt dat best mee. Voordeel is wel dat ze de schoolvakanties vrij hebben. Met kinderen wel praktisch. Zzper zijn heeft wat dat betreft veel nadelen en kun je ook niet vergelijken met iemand in loondienst.