Het-‘random’-vragen-topic Deel 2

Discussie in 'De lounge' gestart door Iertje81, 26 nov 2022.

  1. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.331
    8.334
    113
    Amsterdam
    Ik zou niet weten wat er anders aan zou zijn. Emdr is redelijk simpel en dat gewoon een standaard protocol eerlijk gezegd.
     
  2. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.392
    30.702
    113
    Vrouw
    Sorry @artie ging iets mis met quoten. Wilde je zeggen dat dat me erg lastig lijkt. Vk zal zeker ook aan je buik gaan zitten. Zou dat wel melden vooraf dat je er moeite mee hebt.
    Geen tips helaas verder. Hopelijk vind je een goede therapeut en geraak je eraf.

    Vreemden mag je gewoon meppen als je zwanger bent en ze zitten ongevraagd aan je :D
     
    artie vindt dit leuk.
  3. Novi

    Novi Niet meer actief

    Als je kat heel lief op je ligt te slapen, maak je hem dan wakker als je naar bed wilt of wacht je tot hij zelf wakker wordt? Dat is mijn dilemma nu. Hij ligt zo lief dat ik het zielig vind hem te verplaatsen. Maarja ik ben moe :roflmao:
     
  4. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.566
    3.900
    113
    Vrouw
    Weet ook niet precies wat, is wat de psycholoog mij vertelde. Voor mij zakt het ook allemaal niet uit hoe of wat zolang het maar werkt ;)
     
  5. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.310
    10.280
    113
    Aaahhhh dat ligt er maar net aan of dat niet elke dag is:roflmao:

    Hier is dat bijna dagelijks. Hij ligt dan onder een dekentje op mij. :D

    Heb je gewacht of toch wakker gemaakt?
     
  6. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Hoe kun je toch primium artikelen lezen als je geen lid bent? Er staat een stuk over een meisje dat is aangevallen in Alkmaar in het Noord-Hollands dagblad en ik kan het niet lezen. Is dit te omzeilen?
     
  7. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.283
    8.727
    113
    Vrouw
    Soms lukt het als je het dan in een incognito tabblad via Chrome opent. Maar als je dat te vaak doet werkt dat niet meer.
     
  8. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    @Adje @Iertje81 help, mijn macarons zijn veel te luchtig! Waar gaat het fout :o:
     
  9. Rizzoli

    Rizzoli Fanatiek lid

    21 aug 2013
    2.515
    966
    113
    Mijn dochter van zes wil heeel graag weten of Flemming een vriendin heeft? Anders wil zij wel zijn vriendin worden :)
     
    Kleintjuh85 vindt dit leuk.
  10. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Ah schattig, hij houdt z’n liefdesleven geheim maar schijnt wel een relatie te hebben.
     
  11. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Mijn dochter wil graag een kaptafel, met spiegel en verlichting. Wat zijn een beetje goede kwaliteit klaptafels?
     
  12. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.269
    25.737
    113
    Is lastig te zeggen zo. Wat bedoel je met te luchtig? Heb je een foto? Wat voor recept heb je gebruikt?

    Eerste ingeving is dat je meringue niet goed was, of dat je de meringue niet goed gemengd hebt met de droge ingredienten. Te kort gemengd denk ik dan eerder, omdat ze van te lang mengen juist te plat blijven.
     
  13. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    Grote luchtbellen zeg maar van binnen, niet helemaal hol, maar ook niet gevuld :roflmao: wel netjes een voetje. Ik had al gelezen dat het de oventemp kon zijn, maar het veranderde niet met een lagere temperatuur.
    Recept van het macaronboekje, die had jij ook geloof ik.
    Ik heb ze zoooo lang niet gemaakt en weet ook niet meer of ze ooit wel lukten :o: maar dit was gewoon zonde van de tijd, zo'n mislukking :p zal straks even kijken of ik het goed op de foto krijg!
     
  14. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.269
    25.737
    113
    Oh wat jammer!
    Maar niet weggooien hoor! Je kan ze nog prima in een toetje verwerken. Bv een soort triffle met verbrokkelde macarons erin. Ze zullen namelijk vast wel goed smaken.
    Of anders gewoon extra veel vulling erin. Als ze er van buiten goed uitzien, dan zullen ze verder met een lekkere vulling ook nog wel prima smaken.
    Ik heb alvast zitten googlen, wat het probleem zou kunnen zijn:
    • Er zitten te veel luchtbellen in het macaronbeslag. Tijdens het rusten droogt het huidje van de macaron aan, waardoor de luchtbellen niet kunnen ontsnappen. Tik de bakplaat op de werkbank voor het rusten.
    Of dit:
    Holle macaron
    Macarons horen een platte onderkant te hebben, net zoals elk koekje. Helaas gebeurt het nog wel eens dat de schelpjes hol zijn. Hierdoor kun je de ganache niet mooi naar de rand drukken. De holle onderkant heeft met het spatelen van het beslag te maken, maar misschien wel des te meer met de oventemperatuur- en tijd. De onderkant van de macaron was nog niet gaar. Bak de macarons langer in een minder hete oven, bijvoorbeeld 13 minuten op 150 graden Celsius.
    Heb je de amandelen zelf fijngemalen? Zeef het meel dan voordat je het gebruikt, zodat je zeker weet dat er geen stukjes amandel in het beslag komen. Deze stukjes kunnen tijdens het bakken de meringue naar beneden laten zakken, waardoor ook holle macarons ontstaan.​
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  15. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    De smaak is inderdaad wel goed! Maar ik wilde ze gebruiken voor de taart van mijn dochter te versieren morgen en wat losse, maar dat doe ik dus niet :roflmao: of ik laat ze weg of ik koop ze nog, zou het wel opnieuw willen proberen maar moet de taart ook nog, dit kostte me al teveel tijd nu :$
    Hol zijn ze weer niet, denk dan eerder teveel luchtbellen erin, maar bij welke stap gaat het dan fout vraag ik me af :o: is het puur harder tikken met de plaat, of gaat het dan al fout met de meringue kloppen bvb.
     
  16. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.269
    25.737
    113
    Ik denk dat het dan aan het mengen van het beslag ligt, of inderdaad dat je meringue in de basis niet goed was. Misschien je suikersiroop toch niet goed op temperatuur oid.
    Maar als het oo korte trmijn voor een taart is, zou ik ze nu gewoon kopen. Maar de ‘mislukte’ macarons kan je altijd nog los invriezen en later nog gebruiken. Heb je toch nog profijt van je harde werk.
     
  17. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Ik denk dat het met het kloppen al niet goed is gegaan. Gleed het beslag wel in een mooie vloeibaarheid van je lepel af? Als het beslag al ietwat korrelig was dan zit het hem daarin denk ik.
    Het is moeilijk te zeggen want het is het meest moeilijke koekje om te maken. Soms heb ik weleens het idee dat het meer geluk dan wijsheid is als het lukt :roflmao:
    Niet weggooien hoor die schelpen. Toevallig had ik ook een mislukte batch een poosje geleden en gisteren heb ik ze gewoon verbrokkeld in cakebeslag gedaan. Iedereen op m’n werk was er weg van en kon niet geloven dat ik zoveel werk in een cake had gestopt :D
     
  18. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    Ik weet dus nu al niet meer hoe mijn beslag was, op het moment dacht ik iig goed haha. Ik denk dat ik ze niet hoef te bewaren, de oudste ging al los want 'ze zijn zo lekker!' :|:roflmao: zit heel erg te twijfelen om toch nog een poging te doen, de taart is 'makkelijk' en het leek me zo leuk erbij :p
     
    Iertje81 vindt dit leuk.
  19. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Oké beetje vieze vraag maar ik heb griep gehad en moet nu veel hoesten maar dat komt omdat ik het idee heb dat een hele hoop ‘slijm’ eruit moet. Maar dat komt dus niet los waardoor het enorm dwars zit. Hoe krijg ik dat slijm weg of hoe hoest ik het op?
    Ik weet dat ik als baby daar ook veel last van had maar dan legde m’n vader me op z’n benen met m’n hoofd naar beneden en dan klopte hij op m’n rug waardoor het loskwam. Maar om nou zo bij C te gaan liggen :o:
     
  20. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Dan zou ik gewoon nog een poging doen! Laat je een foto zien van je taart? Vind ik altijd zo leuk om te zien.
     
    Rapunzel vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina