Absurde bedragen zijn dit eigenlijk. Ik doe vanaf deze week mee met de brooddag van de bakker. 5 volkoren broden voor 10 euro. Dan heb je dus echt goed brood, met grondstoffen zoveel mogelijk uit de regio.
Brood bij de bakker was 6 maanden geleden altijd goedkoper (mits je niet het goedkoopste supermarkt brood kocht maar als je vergelijkt met het ‘luxe’ brood van de jumbo) dan bij de jumbo. Hier betaalde ik voor een meergranen brood 2,35 waar geen melk in verwerkt was. Geen idee hoe dat nu is want mijn man doet tegenwoordig de weekboodschappen.
Hier was dat niet zo, de bakker hier is aardig aan de prijs, maar zag nu dat brood op woensdag 3 voor 7.50 is. Dat brood is veel lekkerder, dus denk dat ik dat maar ga doen en dan in ga vriezen
Vergis je niet in wat die kosten Laatst nog 61 euro kwijt bij de dierenarts voor een van de kippen. maar het is wel super leuk om ze rond te hebben scharrelen, en zelf je eitjes te rapen (en ze zijn veeel lekkerder die eieren)
De huismerk kunstvoeding die onze jongste als baby kreeg kostte toen 6 euro nog iets. Ik zag toevallig gisteren in de winkel dat die nu €8.49 kost
Klopt, wij hebben het ook overwogen, past prima in de tuin. Ik weet wel dat mensen hier vaak groentenschillen e.d geven, maar omdat dat niet genoeg is dat wel aangevuld moet worden. Qua kosten maakt het echt weinig verschil, want het voer is ook heel duur geworden.
Verkijk je er niet op. Hok en ren, voer en evt bodembedekking, anti mijten spul, zo nodig de dierenarts.... Kan aardig oplopen.
De afgelopen 2 weken en deze week iig ook nog, is het les pain brood bij ah 2+1, valt ook wel onder het wat luxere brood vind ik ze zijn 2,75 ps en nu dus 5,50 per 3.
Ik denk ook niet dat je er veel aan verdient. Zo ook met het moestuintje. Aarde, mest, zaak, gereedschap (ok dat is eenmalige aanschaf) En dan heb je af en toe een bakje aardbeien en een handvol sla en 2 aubergines per jaar. Maar wel leuk
En bij een complex er bovenop: Vierkantemeter prijs, contributie, waterpomp, toilet (heb ik nog nooit gevonden)
Ik hoor nog het geklaag van mijn vader vroeger. Half jaar ploeteren en dan heb je een pannetje sperziebonen, precies wanneer de sperziebonen spotgoedkoop in de winkel liggen En het jaar erna hadden we geen moestuin meer.
De aardappelen net zo. Als er de kever op zit en je gaat behandelen, kon je beter aardappelen kopen . Dit jaar blijft het bij ons gewoon rabarber, aardbei, sla, snack komkommer en tomaat.
10x wassen en na het koken nog steeds een babyslak in je andijvie vinden. Er komen geen bladgroenten in mijn moestuin meer!
mijn man heeft juist een trauma van wekenlang alleen maar bonen enzo 2 keer dezelfde groente in 1 week wordt hier dus niet gewaardeerd
Hahaha. Daarom ga ik komend jaar weer vooral voor rucola en aardbeien. En wat kruiden zoals salie en tijm en rozemarijn. En rode biet. Die zijn hier in de super nooit vers te koop.
Vandaag even in Duitsland geweest, daar hoef je voor de goedkoopheid ook niet meer heen. 4 kuipjes yoghurt die eerst 55 cent kostten zijn nu 1.09. Veel producten die ik er altijd haal als bouillonblokjes etc zijn er niet eens meer. Is echt een beetje armoe troef geworden bij de Kaufland. Eieren waren erg goedkoop, maar 8 dozen opengetrokken en in allemaal zaten de eieren onder de poep en aangekoekte veertjes O en de benzine was net zo duur als bij ons... Kinderen waren mee, we gingen vooral om bij de Tedi leuke opbergdozen en knutselspullen te kopen. Dat is goed gelukt, hadden voor 60 euro een grote shopper en een emmer vol spulletjes. En vol ideeën kwamen we weer naar buiten, vingers van de oudste jeuken om te gaan knutselen. Bij de DM niet veel gehaald, heb nog zat voorraad. Bij de Kaufland kwamen ze aquabeads van Mario en Animal crossing tegen, die gaan ze samen maken. Jeugdsentiment van de oudste, nieuw voor de jongste. Ook nog genoeg kraaltjes liggen van de oudste (ik ben slecht in weggooien ). En een nieuwe speelgoedwinkel ontdekt waar dochter leuke deco voor op haar kamer vond en de nieuwste Lego Friends, dus haar zakgeld is op. Jongste moest perse een hoed in de vorm van een drol kopen van zijn zakgeld, aankoop van het jaar hoor Maar goed, dit ging allemaal niet van het boodschappenbudget af behalve 1 tientje aan knijpfruit en fruitrepen bij de DM en 64 euro bij de Kaufland. Deze week zal dus wel iets boven budget uit komen. Maar dat is wel hoofdzakelijk voorraad voor een wat langere periode.
Ik heb deze maand tot nu toe voor 340 euro boodschappen gedaan en daar zat ook een weekendje weg bij (waarvoor we alle dagen gewoon gekookt hebben). Ik moet nog wel voor een week boodschappen halen, maar best netjes zo lijkt me. Komende maand weer een verjaardag, dus dan zal het wel iets meer zijn. Maar boven de 500 komen wij zelden.