Opruimen & organiseren

Discussie in 'De lounge' gestart door Luna86, 26 okt 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sage86

    Sage86 Actief lid

    4 jul 2014
    285
    41
    28
    Wat doen jullie met alle knuffels?
    Wij hebben er zoveel, waarvan een groot deel ook niet eens gebruikt wordt.
    Kringloop? Marktplaats?
     
  2. GoldenClown

    GoldenClown Niet meer actief

    Rommelmarkt.
     
  3. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    Eerst nog de weggeefhoek mocht een kind een reserve kunnen gebruiken, anders kringloop.
     
  4. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.902
    9.425
    113
    Gelderland
    Ik heb ze laatst eerst op de weggeefhoek gezet en wat over was heb ik weg gegooid.
     
  5. Sage86

    Sage86 Actief lid

    4 jul 2014
    285
    41
    28
    Bedankt voor de reacties! Eerst de weggeefhoek maar eens proberen.
    Althans, als eerst alles is uitgezocht
     
  6. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.047
    2.914
    113
    't Gezellige Brabant
    #1486 Lief of Stoer, 28 jan 2023
    Laatst bewerkt: 28 jan 2023
    Wij werden verrast met een veranda die een maand eerder kwam. Fijn, hij staat, maar de tuin is nu zo'n zooitje. We waren niet helemaal voorbereid nog. Maar goed, nu hij staat kunnen we nog wat klusjes afronden (regenpijpen onder de grond leggen nog) en dan kan het opruimen van de tuin beginnen. Ik heb net al even wat blad uit de stukken tuin geblazen waar boomschors ligt. Die zag je door het vele blad niet meer. Maar jeetje, dit past natuurlijk nooit in de container, in 2 ook niet zo veel is het. Dat wordt weken lang steeds vullen en laten legen (ze komen maar eens in de 2 weken voor GFT).

    Ook de kippen krijgen een net nieuw hok. We hadden het oude hok van zwager staan, maar deze is erg gammel, bloedluis gevoelig en we hebben last van ratten (waarvoor de gemeente nu een rattenhotel heeft geplaatst bij ons, eentje waar ze niet meer levend uitkomen zeg maar). Ze krijgen nu een kunststof hok welke ook goed af te sluiten is.

    En dan zijn we vandaag ook nieuwe bestrating voor in de veranda uit gaan zoeken. De oude moet er nog uit, die zullen hergebruikt worden aan de zijkant van de garage om het pad te verbreden. Maar ook dat zal weer zooi geven. Nog even doorbijten, over een paar maandjes is het prachtig :D
     
    aicirtap vindt dit leuk.
  7. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.277
    2.037
    113
    Wij hebben alle knuffels waar heel lang niet, of nooit, mee is geknuffeld aan mensen hier in de buurt gegeven, die ze inzamelden voor Oekraïense vluchtelingen.
     
  8. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.684
    5.714
    113
    Dat vind ik zelf ook lastig, heel veel knuffeldieren hebben een herinnering.
     
  9. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.684
    5.714
    113
    Wel lekker zo klaar straks voor de lente/ zomer.
     
    Vero0504 vindt dit leuk.
  10. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    18 jun 2006
    3.930
    933
    113
    Bureau's van de jongens opgeruimd en schoongemaakt. Wat er bij de jongste allemaal niet vanonder kwam... Maar goed het is weer netjes en hij kan zijn toetsenbord weer deftig kwijt.
     
  11. GoldenClown

    GoldenClown Niet meer actief

    Dochter van 16 heeft vandaag al hqar knuffels en barbies en poppenspullen etc uitgezocht. De oh weet je nogs vlogen door de kamer. Er mogen 5 vuilniszakken knuffels weg, wel vooral van de jongste... hij heeft er ook een paar ingepikt van haar.
     
  12. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    Ik zit hier zo te twijfelen. Het is pijnlijk duidelijk geworden dat de kans klein is op een ander huurhuis. Heel lang loop ik al uit te stellen om iets te doen. Maar het wordt steeds minder thuis.

    We missen enorm een zolder.
    Dus nu staat de kleinste slaapkamer voor de helft met dozen, de ander helft bureau en wasrek.

    We slapen nu samen op de middelgrote kamer.

    Ik zit te dubben om toch een kamer rotatie weer te maken. Ik hoop dat het te volgen is ...

    De eettafel en 1 kast terug in de woonkamer. Deze staat nu in de eet/zij kamer. De speelhoek naar de eetkamer/zijkamer (dat is de grootste "slaapkamer"). Ik word nu gek van het speelgoed en de knutselspullen. Grrr.

    De eet/zijkamer word dan speel/slaapkamer van mijn dochter. Ik kan met een kallax commode en een hemnes commode tegen elkaar de kamer in 2-en delen. Bureautje erin om aan te knutselen.

    Ik overweeg dan om zelf in de kleinste kamer te slapen. Ik heb alleen een bed, nachtkastje en kledingkast nodig.

    En dan in de middelgrote kamer de stellingkast (ivar) uit de eet/zijkamer, alle dozen, het wasrek en het bureau. Voordeel is dat er dan wat meer ruimte is. Nu moet ik langs het wasrek wurmen om te gaan zitten. Plus speelgoed waar nu niet mee gespeeld wordt daar kan neerzetten. En dus toy rotation kan doen.

    Mja het is wel een hele klus en kan dat niet alleen.
    Gordijnen heb ik denk ik nog wel liggen voor de eet/zijkamer.
    Ik zou liefst ook willen stuccen en verven. Maar dat is zo duur.
     
  13. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    19.018
    15.053
    113
    Hier spelen ze gewoon in de woonkamer. Het speelgoed gooi ik in een actionpoef. Passen onder de koffietafel precies 2 :D
     
  14. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    Ze heeft nu 1/3 van de woonkamer als speelhoek. En ze knutselt aan de salontafel.
    We hebben een woonkamer van 22m2.
     
  15. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.160
    8.892
    113
    Slapen in een zijkamer lijkt me erg onrustig, zeker als er geen echte muur tussen zit of bedoel je dat niet?

    Wat zit er in die dozen? Spullen die je gebruikt? Die je echt moet bewaren (en moet dat dan echt?)? En qua speelgoed, heeft ze veel? En zo ja, speet ze overal veel mee?
     
  16. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    19.018
    15.053
    113
    Ja dan is t of handig opruimen, uitdunnen of verkassen.

    Hier spelen ze aan t keukentje of aan de koffietafel. De ruimte houdt hier ook nket echt over.

    Nou ja speelt R voornamelijk zn eigen spel met de onderzetters. G aan de grote tafel met knutselspul of in dr kamer. Of samen met R aan de kleine tafel of t keukentje.
     
  17. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.160
    8.892
    113
    Ik weet niet hoe je huis er uit ziet natuurlijk, maar ik zou eerst zoveel mogelijk wegdoen. Dan kijken wat je nog hebt en hoe je dat het meest praktisch op kunt bergen. Dichte kasten scheelt enorm in de rommelbeleving. Misschien in de zijkamer een speel- en werkplek (dus ook het bureau) en dan allebei slapen in een ‘echte’ slaapkamer, eventueel met op een van de slaapkamers (de jouwe bij voorkeur ;)) een wasrek. Of misschien kan er ergens anders een wasrek of een ander wasrek, bv. aan een deur ofzo? En tzt kan het speelgoed natuurlijk ook naar haar eigen kamer.
     
  18. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    Wij wonen op een flat. Wist niet of dat duidelijk was :)

    Kijk keukentje en poppen heeft momenteel niet haar interesse. Maar ik denk dat dat misschien wel weer terug komt. Maar ik kan dus nergens het keukentje en de bak met poppen/toebehoren uit de speelhoek ergens anders kwijt in huis.
    We hebben een kallax kast met mand. Maar daarnaast dus de bak met poppen en bak met playmobil. En dan nog een winkeltje en keukentje. 2 speel matrassen/matten.
    Ik wil de was niet meer in de woon/eetkamer. De was in je slaapkamer is erg ongezond. Ik stook alleen in de woonkamer en soms in de studeerkamer. En houdt deuren zoveel mogelijk dicht want het is hier al zo lastig warm te krijgen.

    En ik heb al veel opgeruimd. Maar na de renovatie heb ik bijvoorbeeld niet alle boeken terug in de kast gezet, maar in verhuisdozen. En zo nog meer spullen. De berging beneden is een vies hok, waar ik bepaalde dingen niet wil neerzetten. Plus er is al eens in gebroken bij anderen beneden.
    Nieuwe kasten wil ik niet aanschaffen. Want dat wil ik pas in een nieuw huis doen, want ik weet niet of ik ze dan nog kwijt kan of niet.
     
  19. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.160
    8.892
    113
    @aicirtap: Dat dacht ik gezien de omschrijving al, maar maakt verder toch geen verschil? Als het te vol is, dan ‘moet’ er wat weg, is mijn insteek. :) Voor opbergen ben ik overigens fan van Pax kasten, daar past enorm veel in, deur dicht en je ziet er niets van. En die kunnen (bijna) altijd meeverhuizen, maar ik zou sowieso vooral naar het hier en nu kijken, ook omdat je schrijft dat de kans op een andere woning klein is.
     
  20. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.047
    2.914
    113
    't Gezellige Brabant
    Ja zeker! Het mooie weer mag vast komen hoor ;)
     

Deel Deze Pagina