Spoedkeizersnede en borstvoeding

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door jenelle, 22 feb 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. jenelle

    jenelle Lid

    21 mrt 2020
    20
    2
    3
    Vrouw
    Hi dames,
    Vraagje,
    Mijn vorige bevalling is uit gelopen in een spoedkeizersnede en ik heb toen gekozen voor flesvoeding.
    Ik ga binnenkort nu weer bevallen en wil borstvoeding geven.
    Wel wetende in me achterhoofd dat een spoedkeizersnede weer kan natuurlijk. Met een spoedkeizersnede krijg je niet direct huid op huid met je kindje en zie je elkaar later op een andere afdeling.
    Hoe zit dat dan als je borstvoeding wil geven met een spoed? Ga je dan gewoon beginnen met voeden als je weer op de afdeling bent of word ze dan wel gelijk bij je gelegd en handelen ze anders met als je flesvoeding wil geven?? Mama’s hier misschien ervaring mee?
     
  2. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.478
    5.838
    113
    Je hebt dan natuurlijk niet het gouden uur samen zoals wel gewenst is na de geboorte. Maar ik zou dan adviseren dat je man direct huid op huid contact doet. Zodra jij dan terug bent kun je de baby bij je nemen en aanleggen. Zeker met een ks is het belangrijk om veel huid op huid contact te hebben de eerste week/weken en vaak aanleggen.
     
  3. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.290
    17.174
    113
    Ook afhankelijk van hoe spoed het is. Moet je narcose of is er tijd voor ruggenprik... Mijn spoed ks kan je beter omschrijven als ongeplande ks, het moest maar kwam niet op een kwartier aan.
    Ik weet niet meer wanneer ik voor het eerst kon aanleggen, is inmiddels 13 jaar geleden.

    Ik heb 1 dag moeten kolven om het op gang te brengen, duurde te lang/baby was 7% afgevallen dus moesten handelen. Máár... dat moet ik óók bij de 4 er na die wel (spontaan en) vaginaal geboren zijn dus dat is blijkbaar gewoon mijn dingetje.
     
  4. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.270
    5.870
    113
    Vrouw
    Ik heb een spoedkeizersnede (met ruggenprik) gehad en had mijn kindje binnen 2 minuten na de geboorte op mijn borst liggen. Heeft zeker 15 minuten bij mij gelegen. Daarna is de kleine met papa naar de afdeling gegaan en heb ik de nazorg gekregen. Ik was binnen een uur na de spoedkeizersnede ook op de afdeling en ons zoontje werd meteen aangelegd. Is nu 14,5 maand en drinkt nog steeds heerlijk uit de borst. Nooit problemen ook gehad met borstvoeding geven.
     
  5. Krv

    Krv Fanatiek lid

    26 mei 2017
    4.595
    4.448
    113
    Vrouw
    Hier was ik 2 uur na de keizersnede weer terug op de kamer bij mijn man en zoon. Zoon heeft de hele tijd bij man huid op huid gelegen. Ik heb hem meteen aangelegd. Helaas wilde mijn zoon niet aan de borst drinken, kolven ging eigenlijk meteen goed. Ik krijg nu weer een keizersnede en als alles goed gaat met de baby dan mag hij bij mij blijven tijdens het hechten. Ik wil dit keer wel op voorhand al gaan kolven (met de hand). De melk vries ik in (in spuitjes) en neem ik mee naar het ziekenhuis. Mocht de borstvoeding niet goed op gang komen dan heb ik iets achter de hand.
     
  6. Paardenbloempje

    21 feb 2016
    55
    34
    18
    een tip is nog om voorzichtig met een handkolf wat af te kolven, gaat net wat makkelijker (ook met opvangen) en kan je ook heel voorzichtig en zacht doen.
     
    Krv vindt dit leuk.
  7. Krv

    Krv Fanatiek lid

    26 mei 2017
    4.595
    4.448
    113
    Vrouw
    Bedankt voor de tip!
     
  8. JupitR

    JupitR VIP lid

    13 mei 2020
    6.712
    7.193
    113
    Vrouw
    Ik had een keizersnede bij een prematuur kindje. Geen spoed, maar wel meteen gescheiden. Ik ben in de loop van de dag toen handmatig gaan kolven en later in het ziekenhuis ook met zo'n professionele kolf. Toen zoontje eraan toe was mocht ie het zelf proberen daarna. Bij mijn 2e waren we het eerste uur of uren zelfs ook gescheiden, omdat ik naar de OK moest ivm niet volledig losgelaten placenta. En ook toen zodra ik terug was mocht ie het proberen.

    Je zult hem dus ook wel zodra het kan bij je kunnen krijgen en proberen te voeden.
     
  9. JupitR

    JupitR VIP lid

    13 mei 2020
    6.712
    7.193
    113
    Vrouw
    Was je zoon misschien misselijk dat ie niet aan de borst wilde? Het hoeft niet per se aan de borstvoeding te hebben gelegen misschien?
     
  10. Krv

    Krv Fanatiek lid

    26 mei 2017
    4.595
    4.448
    113
    Vrouw
    Ik heb werkelijk geen idee. Hij werd echt heel boos als m’n borst nog maar in de buurt kwam. Het is daarna ook nooit meer gelukt. Hij was ook ontzettend ongeduldig en wilde METEEN melk als hij honger had. Ik wist echt niet dat pasgeboren baby’s zo hard konden krijsen haha. Ik wilde ook wel graag borstvoeding proberen maar niet ten koste van alles. Na een paar weken ben ik dus ook overgestapt op flesvoeding. Ik hoop dat het dit keer soepeler zal gaan.
     
    JupitR vindt dit leuk.
  11. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.301
    2.569
    113

    Ik heb twee keer een is gehad en zeer succesvol bv gegeven.

    Eerste was een spoed , toen is ze op de kraamafdeling aangekleed en totdat ik op de verkoever was bij mijn man.
    Geen echte opstartproblemen gehad. Op dag 4 was ze net iets teveel afgevallen maar omdat het allemaal zo goed ging lopen nog afgewacht met bijvoeding geven. Die dag dronk ze veel beter en ik had had vooral last van overproductie.

    Tweede geplande is en die kreeg alleen een luiertje aan ( voortschrijdend inzicht) en zij hapte meteen aan op de verkoever en liet bij a niet meer los

    Dat was 14 jaar geleden en er is vast nog meer veranderd.

    Ik heb destijds wel een aantal voorlichtingsavonden gehad. Dat was erg fijn .

    Bij een ja kun je misschien opstartproblemen hebben maar dat hoeft helemaal niet.
     
  12. XRose

    XRose Actief lid

    23 apr 2017
    314
    296
    63
    Vrouw
    Hee!

    hier 2 keer een spoed keizersnede gehad en beide kinderen lang gevoed. Kreeg de kindjes niet meteen bij me, maar toen ze nagekeken waren wel. Daarna in de uitslaapkamer ook bij mij, huid op huid en aan de borst!
    je kunt ook kiezen voor een gentle sectio, dan is het allemaal wat natuurlijker. Maar geloof me, borstvoeding na keizersnede is echt prima mogelijk :)
     
  13. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    Bij mij was het drama om op gang te brengen na de ks. Maar ik had ook zwangerschapsvergiftiging en fors bloedverlies.
    Ik heb de eerste 2 weken echt om de 3 uur moeten voeden klokje rond en elje voeding nakolven. En daarna groeide dochter ook onvoldoende op mijn borstvoeding, dus altijd flesvoeding als bijvoeding erbij.
    Ik heb boezemvriendjes plus van aidulac gebruikt om de borstvoeding een boost te geven.
     
  14. Dutchgirl1991

    Dutchgirl1991 Fanatiek lid

    4 jun 2021
    1.566
    1.499
    113
    Vrouw
    Ik heb een spoed keizersnede gehad (met ruggenprik, maar die zat al "voor" de keizersnede). Nadat mijn dochter er uit was, heeft ze een minuutje of wat even bij mij gelegen tot het met mij niet goed ging. Daarna is zij met mijn partner naar de afdeling gegaan en heeft ze een poos bij hem op de borst gelegen. Ik ben meteen begonnen met kolven en haar aanleggen. Kwam alleen niet meteen op gang, maar dat is ook wel logisch na een keizersnede en een zwangerschapsvergiftiging.

    In het ziekenhuis ging het heel moeizaam, maar nadat we naar huis mochten (na 3 dagen) ging het beter. We hebben haar dus bij gevoed in het begin met flesvoeding. Nu krijgt ze volledige borstvoeding.
     
  15. Ploop

    Ploop Fanatiek lid

    25 okt 2021
    1.206
    1.331
    113
    Vrouw
    Ik heb mijn zoontje 5 uur lang niet gezien na mijn spoedkeizersnede (ik was ziek en kleine werd opgenomen op de neonatologie en lag aan de hartmonitor).
    En ik heb een borstverkleining gehad waarbij de tepels verplaatst zijn en gigantisch veel klierweefsel weggehaald was. Desondanks kon ik alsnog borstvoeding geven, terwijl het dus pas de dag zelf op gang kwam nadat hij meer dan 5 uur later pas bij mij lag.
    Ik moet zeggen, ik heb vanaf het begin gecombineerd gegeven en ik ben na 5 weken gestopt (voor mij was het meer de ervaring en dat ik dacht, elk druppel goud is meegenomen). Maar als ik had doorgezet en vanaf het begin de juiste handvatten had gehad, dan had ik denk ik oprecht volledig bv kunnen geven.
    Overigens geen oxytocine of andere stimulerende middelen gebruikt en in die 5 uur dat ik elders lag bij te komen (ik had koorts en was alleen maar aan het ijlen) heb ik dus ook niet gekolfd of iets, dus het is zeker niet onmogelijk. Laat je in het ziekenhuis begeleiden door een lactatiekundige na de bevalling, die zijn vrijwel altijd aanwezig in het ziekenhuis dus vraag er naar.
    Succes!
     
  16. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    11 jan 2019
    12.252
    12.628
    113
    Vrouw
    Informeer goed na de mogelijkheden bij een spoed keizersnede, want ook daar is het mogelijk zolang het met de baby alles goed gaat om vlot huid op huid contact te krijgen.
    Hier gewone keizersnee gehad, toen H eruit was en gecontroleerd was werd hij natuurlijk eerst warm ingepakt want op de OK is het koud en mocht hij bij mij liggen helaas voelde ik me onwijs beroerd vanwege mega lage bloeddruk dus heeft man naast me gezeten met hem in de armen. Op de verkoever werd hij gewogen ect. En kwam die huid op huid bij mij waardoor hij gelijk kon proberen te drinken. Dit was zo uur nadat hij geboren was. Mijn baarmoeder wou niet zo snel krimpen dus duurde allemaal wat langer dan normaal.
    En pasgeboren baby’s hebben eenmaal vrij snel honger! Merken ze dat op de OK al dan proberen ze daar indien mogelijk al borstvoeding te geven. (Bij ons in ziekenhuis)
     

Deel Deze Pagina