Een koophuis (nieuwbouw uit 2019) in één van de mooiste dorpen in Nederland. Ga je 5km verderop wonen scheelde zo’n 20.000 euro, maar ik wilde echt hier: mijn ouders wonen hier, ben lid van de sportschool, het heeft natuur, leuke winkels, goede horeca en kan lopend naar het centrum. Ben veel verhuisd, nooit ergens kunnen aarden, maar woon hier nu een flink aantal jaren en heb hier wat opgebouwd. We hebben onze beide appartementen met 18 verlies verkocht (x2), ons eerste koophuis met 50 winst en op dit huis zit aardige overwaarde en we lossen maandelijks behoorlijk af. Helemaal gelukkig in dit huis (tuin, oprit, garage en ingedeeld en gericht volgens onze wensen).
Wij hebben in 2014 ons eerste koophuis gekocht op alleen mijn man zn salaris. Daarna in 2019 dit huis. We hadden toen 70k winst, waarmee we hebben verbouwd en een deelhypotheek hebben afbetaald. We gaan nu bijlenen om de badkamer te renoveren, hiervoor moet het huis getaxeerd worden en ben erg benieuwd. De hypotheker denkt dat er een ton overwaarde is, maar we blijven lekker hier, want stapsgewijs maken er het helemaal eigen. Keuken is nieuw, houtkachel hebben we nieuw, alles gestuct en boven vliesbehang. Mijn man heeft een vliering in de zolder gemaakt en vorig jaar de tuin gerenoveerd. Nu dus nog de badkamer en dan zijn we voor de komende 10 jaar klaar (lees kunnen we 10 jaar sparen voor de volgende verbouwing/ renovatie).
Nou ja, je verhuist natuurlijk om erop vooruit te gaan. Je gaat niet enorm inleveren op ruimte, comfort of lokatie alleen maar om te kopen ipv huren. Dus als je huurhuis bevalt, snap ik best dat je blijft zitten. Ik vind her anders als een 22 jarige bij mams op de bank zit te mauwen dat hij niet op zichzelf kan omdat er geen kant en klaar rijtjeshuis net buiten het centrum voor hem is.
Hier in 2012 als starters gekocht en vorig jaar meer dan de overwaarde verdubbeld. Iedereen verklaarde ons toen voor gek dat we een huis kochten. Nu dus inmiddels verhuisd en de hypotheek is minder dan de helft van de waarde van het huis.
Huurwoning. Maar wij willen hier zo graag weg. Maar het is zo lastig met de huidige regels en bureaucratie. We willen 2 ruime slaapkamers, vlizozolder oid, en tuin (alles mag, behalve op het noorden). Kopen is ook lastig. Alleenstaand met kind en ik kan max 24 uur werken p/w. Wel een halve ton die ik kan bijdragen aan spaargeld. En ik heb dan nog geld over voor verbouwen/inrichten. Dinsdag gesprek met hypotheker om eens de opties te bespreken. Ik hoef niet perse in de regio utrecht te blijven. Provincie gelderland is ook een optie. Dus even kijken waar ik sta. Of kijken of ik kan gaan beheerd beleggen om meer vermogen op te bouwen oid.
Wij hebben een koophuis. In 2009 op alleen mijn loon onze starterswoning (incl starterslening) gekocht. We waren toen 20 en 23, man was nog in zijn laatste studiejaar en ik werkte al een jaar. In 2011 op beide salarissen een wat ruimer huis gekocht en daar tot op heden gewoond. Nu hebben we net weer een slag groter gekocht en krijgen binnenkort de sleutel.
Ik kocht mijn eerste appartement in 2006 toen ik 21 was en nog studeerde (ouders stonden garant voor de lening, ik betaalde wel alles zelf). In 2013 samen gaan wonen en appartement verkocht en ons huidige huis aangekocht. Deze komt deze maand weer op de markt voorbijna het dubbele als waar we het voor kochten. We kopen nu een vrijstaand huis met hypotheek <2/3 van de aankoopprijs en gebruiken de rest van de overwaarde en spaargeld voor de verbouwing..
Wij huren vrije sector, wel via woningbouwvereniging. Heerlijk huis! Drie ruime slaapkamers en een grote zolder die ook als slaapkamer gebruikt kan worden, fijne tuin en leuke buurt, zonnepanelen. Wij zitten prima! Als de ketel of iets stuk is dan hoef ik alleen maar te bellen en ze komen het fixen zonder dikke rekening.
Koop samen met man. Gekocht in de crisis 8 jaar geleden. Nu nog een hele lage hypotheek. (iets meer dan een ton) Als we nu verkopen hebben we ruim 300.000 euro overwaarde. Vorig jaar besloten om de hypotheek open te breken en lagere rente te regelen omdat ik zo het idee had dat hij dik zou kunnen gaan stijgen, wat ook is gebeurd. We zijn van 3.85% naar 1.6% voor de komende 20 jaar gegaan. Die staat bij de ing inmiddels op 4.6%. Als ik nu iets zou moeten kopen in mn eentje zou ik 220.000 euro hypotheek kunnen krijgen en daar vind je hier echt helemaal niks voor.
Hier net zo! Wij konden toentertijd 300.000 euro lenen maar hebelben maar 169k geleend aangezien dat is wat we nodig hadden. We lossen ook elke maand extra af. Verder sparen we voor alles. We lenen nergens voor.
Tja makkelijk praten voor iedereen die 10 jaar geleden of eerder de markt op kwam als starter. Je moet wel aan je top lenen om überhaupt een huis te kunnen kopen. Wensen? Een dak boven je hoofd. Zie het nu bij vrienden ook, ze hebben voor 380 een huis kunnen kopen als starter. Helaas niet eens instapklaar. Wat een geld.. Hier 3 jaar geleden nog redelijk goed weggekomen en kunnen doorstromen nu.
Toen ik 14 jaar geleden als starter een woning kocht moest ik net zo goed aan m'n top lenen. Zelfs over de top want ik had een starterslening nodig om het rond te krijgen. Ik werkte 40 uur per week en kocht een flatje van 60m2.
Hier het zelfde, dan 11 jaar geleden. Midden in de crisis. Door het toen en jong kopen genoeg moeten laten om het huis te bekostigen. Nu achteraf de beste keuzen die we konden maken.
Het is ronduit schandalig zeker nu met de huidige rente is het niet meer te doen voor starters. Bedoel al zou je een huis voor 200.000 euro vinden, dan moet je zelf al 10% eigen geld meenemen, en 200k tegen 4.6% rente is al 900+ euro pm hypotheek. Onmogelijk
Er waren toch ook rente vrije alternatieven opgezet vanuit de islamitische hoek? Of waren die weer in de ban gedaan? (Er was wat rumoer omheen staat me vaag bij) @ts dit is niet het moment om te gaan kopen tenzij je uit de voeten kan met een cosmetische opknapper (qua klusskills, tijd en financiën). Ons huis zou nu rond de 370 gaan terwijl we er zelf 225 voor hebben betaald 5 jaar geleden. Nu hebben we er wel t nodige aan achterstallig onderhoud op ingehaald (20-25k over meerdere jaren verdeeld), maar dat staat niet in verhouding tot de huidige marktprijs. Instapklare woningen staan werkelijk voor krankzinnige prijzen te koop en daar heb je jaren lang de lasten van. Huren, met visie op termijn te gaan kopen is voor nu verstandiger als je niet wilt klussen.
Wij hebben 9 jaar geleden ook gebruik kunnen maken van een starterslening en na 3 jaar gaat de rente van dat deel vreselijk omhoog. Trouwens, wat bijzonder dat jij destijds ook een starterslening hebt kunnen krijgen want die werden bijna niet meer gegeven! Wij hebben ons appartement in 2018 verkocht en die is toen over de kop gegaan. We zitten nu in een heel fijn huis en als we dit huis zouden verkopen hebben we een minimale winst van 1,5 ton. Mijn man is in de tussentijd heel veel meer gaan verdienen maar we gaan hier echt niet meer weg.
Min het eigen geld is dit waar wij in 2008 ons huis mee kochten. Rente was zelfs 5,2 %. Was een opknapper van de woningbouwvereniging en we konden dit krap aan hypotheek krijgen met 22 en 26 jaar. 3 maanden later stond hetzelfde huis 60.000€ onder water.