Wat zijn jouw energiegevers?

Discussie in 'De lounge' gestart door frummelke86, 12 mrt 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.479
    8.738
    113
    In plaats van dat gootsteenkastje zou je ook tegen je man kunnen zeggen, ik trek mijn jas aan en maak even een kort ommetje. Al is het maar een blokje rond. De wind in je gezicht voelen, even heel bewust de frisse buitenlucht naar binnen snuiven, de geluiden van buiten horen in plaats van de kinderen. Zo'n kwartiertje kan echt al goed doen. Even dat kwartiertje alleen van jou zelf.
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  2. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.099
    2.249
    113
    Brabant
    Wat mij hielp:
    Bij alles denken: wie is probleemeigenaar? En wil ik die rol overnemen?

    Meestal is het antwoord: nee.

    Ik wil helpen, altijd, maar de last dragen dat hoeft niet altijd

    Maar oh wat is het fijn.
    Ik voelde altijd en overal de verantwoordelijkheid om de problemen op te lossen, ik werd altijd gebeld en ik trok altijd de kar.
    Maar weetje? Dat hoeft dus helemaal niet.
    :)
     
    Forumnaam en femkes vinden dit leuk.
  3. Cobon

    Cobon Niet meer actief

    Tuinieren is mijn absolute energie gever. Maar zoals al gezegd klinkt het meer als een balans probleem.

    Sterkte, vervelend dat je je zo voelt ♥️
     
  4. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.303
    25.766
    113
    #24 Adje, 13 mrt 2023
    Laatst bewerkt: 13 mrt 2023
    Nou herken ik een hoop niet van wat je zegt. Zo zal ik nooit ‘s avonds huishoudelijke taken e.d. doen. Zodra de (jongste) kinderen op bed liggen plof ik op de bank en doe weinig nuttigs meer. Of eigenlijk is het wel heel nuttig, want ik pak daarmee genoeg ontspanning om de volgende dag weer verder te kunnen.
    Ik heb wel een groot en daarmee druk gezin. Er is altijd wel een kind waarvoor iets geregeld moet worden, of die een afspraak heeft, ergens moet zijn etc. Dus in dat opzicht vind ik het ook belangrijk om af en toe even goed aan mezelf te denken.

    Zo ga ik ieder half jaar een weekend alleen weg. Heerlijk om even met niemand rekening te houden. Geen schooltijden, sporttijdem, eettijden, bedtijden, etc. Maar precies dat doen waar en wanneer ik daar zin in heb.

    En verder haal ik veel ontspanning uit mijn hobby’s. En ik kan dan ook gerust tegen de kinderen zeggen dat ze maar even naar hun vader moeten gaan bij vragen e.d.
     
    chrystel73, Mamavanvier95 en Liekje81 vinden dit leuk.
  5. frummelke86

    frummelke86 Fanatiek lid

    17 feb 2017
    2.051
    2.766
    113
    Vrouw
    Bedankt voor alle lieve reacties. Heb meteen wat orde op zaken gesteld:
    - glazenwasser gecontracteerd om die rotklus over te nemen
    - huishoudelijke hulp voor eens in de 2 weken de niet wekelijkse klussen op te pakken zodat voor ons alleen onderhoud overblijft
    - kickboksen staat morgen op de planning
    - diy kit kaarsen maken besteld
    - op het werk hard aan de slag gegaan met taken die op mijn to do list waren gekomen terug te leggen bij de probleemeigenaar
     
    juf1987, Milkyway7, Muisje2016 en 12 anderen vinden dit leuk.
  6. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.873
    31.466
    113
    Vrouw
    Goed bezig :thumup:
    Wellicht kan je via je werk nog een assertiviteit cursus volgen als nee zeggen moeilijk blijft.
     
  7. frummelke86

    frummelke86 Fanatiek lid

    17 feb 2017
    2.051
    2.766
    113
    Vrouw
    Aan assertiviteit geen gebrek :p. Ben eerder te brutaal:rolleyes:
    Ligt denk ik een laagje dieper, het nodig hebben nodig te zijn. Een stukje zelfwaardering halen uit waardering van de ander :|
     
    Sophy en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  8. Zizzy

    Zizzy Actief lid

    16 feb 2021
    171
    94
    28
    Vrouw
    Vooral gaan kickboksen!
    Voor mij zijn energiegevers: sporten en wandelen. Met vriendinnen afspreken. Kan thuis zijn met een kopje thee of ergens wat eten/drinken. Lekker op de bank met een serie. Bakken en koken.
     
  9. Forumnaam

    Forumnaam Bekend lid

    19 okt 2019
    903
    1.763
    93
    Inderdaad, het bewust zijn dat je van veel zaken geen probleem eigenaar bent is zo’n bevrijding. Ik kwam er ook achter dat ik het mezelf (en mijn omgeving!!!) aandeed. Want vaak genoeg nam ik zonder dat het gevraagd werd veel problemen al over. Oververantwoordelijk. Gelukkig is het af te leren

    https://www.desteven.nl/persoonlijke-ontwikkeling/kernkwaliteiten/verantwoordelijkheidsgevoel/oververantwoordelijk
     
    femkes vindt dit leuk.
  10. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.873
    31.466
    113
    Vrouw
    Ah zo.
    Omdat het geen nee willen/kunnen zeggen in je openingspost zo naar voren kwam.
    In elk geval weet je wel waar je valkuil ligt. Dat is een goede start.
     
    frummelke86 vindt dit leuk.
  11. Havermout

    Havermout Niet meer actief

    Wat herkenbaar. En ik doe dit niet alleen thuis maar ook op werk. En hoe drukker hoe meer ik de controle wil pakken. Ik ben ook altijd the-one-to-go-to en pak alles op of aan “ik regel het wel”

    En toen kreeg ik ineens fysieke klachten en kwam ik in oktober overpannen thuis te zitten. Ik ben nu weer aan het opbouwen en eigenlijk alles wat jij omschrijft moet ik nu doen: niet overal ja opzeggen, problemen terug leggen bij de eigenaren, niet in elk gat springen. Mijn man zelf dingen laten doen / oppakken en dat vooral ook loslaten. Het is een hele weg kan ik je vertellen. Maar het gaat wel steeds beter.

    Energiegevers zijn er zeker maar ik ben momenteel ook vooral nog veel moe dus ik leg mezelf geen druk op door ook nog vanalles te moeten - want dat is juist mijn probleem.

    - boek lezen
    - yin yoga
    - wandelen
    - met vriendinnen dingen doen (theater wandelen uiteten kookworkshop)
    - ik heb wat klus projecten zoals een Ikea Duktig keukentje pimpen (al moet het weer wat meewerken)
    - serie kijken of film kijken : bios met man.
    - reizen! Dus weekendjes met kinderen en man en vriendinnen
    - koken en bakken
     
  12. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.885
    2.893
    113
    Noord-Holland
    Ik vind het heel knap van je dat je deze conclusie trekt, dat je het inzicht hebt in waarom je dingen doet. Ik wil nog als tip geven: pak nu door. Waarom heb je het nodig om nodig te zijn of die waardering te krijgen? In mijn praktijk zie ik vaak dat het ligt aan de band met de ouders (maar niet noodzakelijk, kan ook iets anders zijn). Als je kunt zien wat de reden erachter is, is het ook makkelijker om je gedrag te veranderen.
     
    femkes vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina