Ok, beetje vage titel misschien maar ik hoop dat iemand hier wat ervaring mee heeft. Wij hebben eind vorig jaar ons huis verkocht en de overdracht is eind volgende maand. De koper heeft een notaris aangewezen voor de overdracht maar er is nog steeds geen definitieve datum vastgelegd. Dat moeten de kopers doen schijnbaar. Nou hebben we vorige week zelf maar een mail gestuurd naar de notaris wanneer ze de overdracht willen doen maar het enige wat we terug kregen was dat ze nog geen datum hebben ingepland met de kopers. Is dit normaal dat dit zo lang duurt? Niet dat ze er nog onderuit kunnen ofzo maar toch. Je wil dat toch ingepland hebben? Of zijn wij gewoon voorbarig?
Mijn ervaring is dat het een stuk sneller gaat… Wij hebben de overdrachtsdatum van zowel ons nieuwe huis als ons huidige huis bij de onderhandeling al besproken en in de voorlopige (ver)koopcontracten vastgelegd. De daadwerkelijke afspraak bij de notaris in beide situaties na afloop van de bedenktermijn gemaakt Kan de makelaar hier niet bij helpen?
Ja we hebben wel een voorlopige datum vastgelegd in het contract maar de definitieve zou nog worden gepland. Morgen inderdaad de makelaar maar bellen.
Dit is ook mijn ervaring idd! En zo'n datum werd iig in overleg met beide partijen gepland & niet alleen door de kopers bepaald.
Tijdens de verkoop is er toch gewoon een datum afgesproken? Hier opleveren per 1 september, dan gaan we dus tevens naar de notaris die dag.
Ja de makelaar regelt die afspraak idd. Wij hebben gewoon in het (voorlopig) koopcontract al een datum afgesproken. Zowel bij de aankoop van ons nieuwe huis als de verkoop van ons oude huis.
Bel de makelaar even, en laat hem contact opnemen met de kopers. Zijn de ontbindende voorwaarden al vervallen? Zoja, mochten ze het niet door laten gaan moeten ze 10% vd koopsom betalen aan jullie. De makelaar regelt geen afspraak bij de notaris, dat moeten de kopers zelf doen. Of hun hypotheekadviseur. Edit. Wanneer bij de notaris al alles compleet ligt van het hypotheek dossier, dan heb je binnen een paar dagen een afspraak.
Ja wel een voorlopige datum (27e), maar nog geen tijd of iets dergelijks. En er staat heel duidelijk dat het om een voorlopige datum gaat. Maar ik zit me denk ik om niks druk te maken . Ben blij als we dit allemaal achter de rug hebben. Wat een gedoe man, zo’n verkoop en alles..
Dat is inderdaad best vreemd. Wij verkopen in mei en met de verkoop al een datum afgesproken, deze stond ook in het contract. Zodra de officiële bedenktijd voorbij was kregen we 2 dagen later een brief van de notaris met daarin de datum en tijd van de afspraak (uiteraard dezelfde datum als dat we hadden afgesproken). Hier ging die afspraak dus erg snel.
Bij ons stond het ook altijd gewoon in het koop contract. Kan me ook niet herinneren dat ik zelf een datum moest regelen met de notaris. Toen alles rond was kregen we gewoon bericht van de notaris met het tijdstip, uiteraard op de datum zoals afgesproken in het koopcontract.
Kan wel hoor dat de datum een dag voor of na de afgesproken datum zal zijn als de notaris die dag al vol zit. Hebben wij gehad. Maar was wel in overleg met alle partijen.
Kan dat niet zijn omdat het de 27e van de volgende maand Koningsdag is en je (neem ik aan tenminste) die dag niet naar de notaris kan? Dat dat dan nog nader bekeken wordt of het de dag ervoor of erna gaat plaatsvinden?
Bij ons was het in overleg met de kopers en beslist tijdens het ondertekenen van de compromis bij de makelaar. Dikke 2 maanden voordien dus.