Ja klopt inderdaad. Maar ik dacht dat je hb dan ook echt laag moest zijn. Thanks ik hoop dat ze mij ook die ijzertabletjes gaat geven.
Voor het hebben van klachten ligt het er ook een beetje aan van welke waarde je af komt. Als je altijd een Hb hebt gehad van 8,5+ en hij is nu opeens 7,5, dan heb je officieel geen ‘bloedarmoede’, maar kun je zeker dezelfde klachten hebben. Andersom kan ook. Ik heb een collega die standaard een Hb van rond de 6,5 heeft. Iedereen roept ‘bloedarmoede!’ en technisch gezien is dat ook zo. Maar ze heeft nergens last van en vaart er al jaren prima bij. Maar jouw ferritine is echt te laag. Ferritine moet je zien als je opgeslagen ijzer. Soort noodvoorraad. Dus als het ijzer in je bloed te laag is (bv door verminderde opname), dan boort je lichaam de voorraad ferritine aan om de tekorten op te vangen. Het wordt dan omgezet naar ijzer, wat nodig is om nieuwe rode bloedcellen te maken. Neem je ijzer-supplementen dan stijgt het ijzer in de bloed weer en gebeurt het tegenovergestelde: het overtollige ijzer wordt weer omgezet naar ferritine om zo je noodvoorraad weer op peil te brengen.
Thx voor de uitleg! Ik weet mijn normaalwaarde van hb niet, die is op z’n hoogst op 8 geprikt deze zwangerschap.
Ja de pijn op de 12de zie en de medicatie op de 22ste. Dus de toename van stress en spanning was dus rond dezelfde periode? Je zult toch al eerder stress en spanning hebben gehad dan de 22ste? Ik vraag me vooral af waarom het voor jou zo zeker niet samen hangt terwijl de tijdlijn anders doet vermoeden.
Dus omdat deze lichamelijke klachten later ontstonden dan de stress en spanning staan ze voor jou los van elkaar of begrijp ik je verkeerd?
Wat is je vitaminen D? Ik heb soort gelijke klachten door stress, helaas... Ik heb angst problemen op het moment dat mijn vitamine D te laag is, En kom dan in een cirkeltje terecht.
Ja zeker, ik heb al zovaak in m’n leven veel stress gehad, nog veeeeel meer dan dit en nog nooit maar dan ook nooit heeft dat zich lichamelijk geuit. Behalve dus de gebruikelijke paniekaanvallen klachten.
Ik zou eerst even bovenstaande aanpakken. Deze combinatie geeft angst/depressie klachten maar ook veel vage lichamelijke klachten. Zelf prik ik 1x per 6 weken b12 en neem ik vita D druppels. Hier mee blijft het redelijk goed. Maar als er mee stop zit ik zo weer in het circkeltje.
Zover ik kan beoordelen zie ik niks afwijkends aan je bloedwaarden. Sommige waarden zijn iets uit de pas maar hier zou het beoordeeld worden als een lab zonder afwijkingen. Misschien je ferritine laten uitsplitsen mocht het nodig zijn. Ik had ooit lang geleden een ferritine van 10 en daar nooit iets mee gedaan omdat de andere waarden oke waren. Ik zou de echo afwachten en vooral stoppen met googelen, het maakt je alleen maar meer ongerust. Sterkte met wachten.
Ja, huisarts zei haal maar hoogste dosering vit D bij de drogist en b12 vond zij niet schrikbarend laag dus doet ze niks mee..
Hopelijk neemt de arts je klachten serieus en zijn ijzertabletten precies wat je nodig hebt en zijn je klachten snel weg!