Dat dacht ik ook zeker icm pestgevoelig daarop, dan kan je als ouder al veel wegnemen. Ik heb zelf ook l.i. en ik snap wel dat G wil blijven eten als ze geen heftige pijn krijgt. Nou weet ik niet haar drempel. Zwanger kon ik niks met lactose, nu wel gewoon koek/taart etc waar het in zit verwerkt zonder pijn te krijgen. Tot er teveel gestapeld is... Ik zou dan zeggen van thuis vandaan volledig lactosevrij maar wel met de traktaties meedoen. Oh en gewone melk drink ik alleen als ik verstopt zit en te lang duurt, prima laxeermiddel dan alleen jammer van de pijn
Precies. Ik zou het ook zelf gewoon niet willen dat kind overal bekend staat als windjes later en daar thuis de hele tijd in zitten als de oorzaak makkelijk weg te nemen is. Ik zou het nu niet gooien op 'dan is de reden van pesten weg' maar gewoon puur op gezondheid. Zal vast wat moeite kosten maar ik zou echt direct de bronnen met de grootste hoeveelheid lactose wegdoen. Kind zal er vanzelf aan wennen.
Hebben we al gedaan maar ze krijgt t nog niet uit dr hoofd ermee. Optie dat ze een stukje gaat lezen ofzo ook getracht. Ze moet echt die geborgenheid hebben en dan is t oke, maar helaas is dat bij mij. (En ergens ook wel een eer dat ze bij mij die geborgenheid en rust weer terug kan vinden) De nachtmerries zijn gelukkig fases, maar ze zijn wel erg heftig (niet de varianten die je onder de noemer "schoolissues" kan plaatsen). En het is ook niet vreemd want dat koppie maakt overuren. Ik dreef mn ouders ook tot wanhoop, dus wat dat betreft niets nieuws. Uitzingen, dr zit weinig anders op. Ze weet wel dat het een nachtmerrie is, maar ze zijn gewoon freaking eng voor dr. Mama dood, auto ongeluk, enzo. (Ik heb nog geen parkeerschade gehad of t ziekenhuis gezien afgezien een bevalling)
Feitelijk is haar enige klacht wat meer windjes laten, verder niet. Geen issues met uitslag, ontlasting oid dat is hardstikke prima.
Maar dat windjes laten is niet fijn voor de omgeving. Tenminste, ik hoef dat zelfs als hun moeder niet de hele tijd te horen/ruiken en zou daarom dus zeker de lactose verbieden/enorm verminderen. En waarschijnlijk ervaart ze ook wel buikpijn of een opgeblazen gevoel maar is ze niet anders gewend en kan het zomaar zijn dat als de lactose beperkt wordt ze zich toch lekkerder gaat voelen.
Ik hoef dat echt niet constant te horen doordat kind dingen eet en drinkt waar het niet tegen kan. Vind dat echt niet netjes om maar voor iedereen te laten gaan. Dan heb ik het nu puur over als je de oorzaak kunt aanpakken. Dus dan zou ik dat zeker wel aanpakken.
Hier ben ik het wel mee eens.. Het is niet nodig om een kind te pesten, maar als het constant ‘stink’ scheetjes zijn zou ik daar ook niet heel vrolijk van worden.. En nogmaals pesten is nooit goed te praten, maar alleen voor je dochter al zou ik het toch aan gaan pakken. Wie weet slaapt ze s nachts dan ook beter!
Ik zou daar wel mee uitkijken; veel gasvorming in de darmen kan ook effect hebben op bv de algehele vertering, daarmee ook effect op andere vlakken die je niet meteen opmerkt maar heel lang kunnen sluimeren. Ik zou zelf wel benieuwd zijn hoe het gaat als ze bv een half jaar lactose vermijdt, hier merkten we bij dochter ook pas met volledig weglaten van alle melkproducten dat zij zich dan mentaal ook veel lekkerder voelde. Terwijl ze met melk niet overduidelijk klachten had, alleen soms een beetje buikpijn. (En omdat ze als baby wel meer klachten had bij melk, besloten we het toch eens zonder te proberen. De heftige klachten waren weg, de ‘sluimerende’ klachten vielen niet enorm op.)
Mijn kinderen zijn geen pesters en ik heb in de afgelopen jaren gemerkt dat ze het juist vaak opnemen voor het kindje wat gepest wordt. Maar ze zouden op school niet willen zitten langs een kindje die regelmatig windjes laat. Dat zouden ze dus echt weigeren en bij de leerkracht om een andere plaats vragen. Ik zou dus echt de oorzaak aanpakken en mijn kind zijn voeding aanpassen.
Ja maar dat betekent niet dat anderen dat willen horen/ruiken. Poepen doet ook iedereen. En dat mensen s*ks hebben hoef ik ook niet te horen/zien. Dat het normaal is betekent niet dat het ook publiekelijk wenselijk is
Zal t eens net de huisarts opnemen, voor die 6-8 windjes op een dag is een lactosevrij dieet wel een mega maatregel in verhouding tot de "overlast". Het is niet dat ze elk kwartier staat te knetteren, ik heb t over WAT meer niet "welkom bij uw nieuwe groene stroom voorziening"
Tuurlijk, maar iemand die continue naast je zit te winden met overduidelijke geureffecten zou ik zelf ook niet heel tof vinden. Dan is er overduidelijk iets niet helemaal jofel in je dieet of een tripje huisarts aanbevelingswaardig. De vraag is, in hoeverre is t acceptabel. Factor geur is uiteraard ook wel medebepalend in die afweging. Van die rotte zwavel gevalletjes dat iedereen massaal t pand probeert te ontvluchten zou wel een beetje te zijn, ookal heb je die maar 1x per dag. Zo beroerd is t bij G overigens niet, als mama kan ik wel zeggen dat slechts een enkeling een zweem draagt. Het valt op zich echt wel mee zowel qua aantallen als "omgevings geuroverlast". Maar ze legt wel de aandacht op zichzelf door voor elke wind "sorry" te zeggen zelfs al had niemand t gehoord of geroken. Heel beleefd overgenomen van opa (die dus een darmziekte heeft en met totaal andere gradatie is qua effect) maar t werkt niet echt mee.
@Vero0504 Maar als zo lees dan valt het wel mee… het is alleen dat ze gewoon beleeft is wat haar tegenwerkt! Rare wereld hoor
En wie krijgt die training? De pester of het slachtoffer? Want als alleen het slachtoffer een training krijgt lijkt het net alsof het haar schuld is. Krijgt de pester training, dan wordt duidelijk dat zijn/haar gedrag niet in de haak is. Beide is natuurlijk het beste. Liefst ook met elkaar. Leer op een goede manier met elkaar omgaan.
Hmpf ik laat ook scheten en ik houd het vaak in. Maar als ik onverwachts hoest of niets of til oeps. Ik krijg het veel van ui en prei maar dat is gewoon lekker in macaroni of gewoon ergens in dus.
Inderdaad kinderen van die leeftijd kunnen helemaal niet overzien wat de gevolgen zijn als ze mogen beslissen om wel product X te eten terwijl ze er een allergie voor hebben. Althans, mijn zoon van 3 weet nu gewoon melk betekend hele erge buikpijn. Taart vind hij heel lekker, maar als je buikpijn zegt loopt hij er direct van weg. Als hij wel iets van lactose krijgt heeft hij 24 uur pijn aan zijn buik en dan geen gewone pijn maar echt gillen, heel hard huilen en op handen en knieën zitten. Hartverscheurend.