Hi! Ik heb even jullie hulp nodig.. Onze dochter gaat M.aeve heten en het idee was om als 2e naam M.ara te doen naar M.argaretha van mijn moeder en als 3e naam H.élène naar mijn schoonmoeder. Nu weet ik M.ara nog niet echt zeker.. maar mijn moeder haar doopnamen zijn best lastig En nouja wij zijn daar ook niet creatief in. Jullie evt nog ideeen? Haar andere doopnamen zijn: J.ohanna H.uberdina hanna(h)/dina is sowieso uitgesloten ivm familie die zo heten. alvast bedankt
Kom van de week vást nog een keer terug op de namen ter inspiratie, maar wilde alvast zeggen dat ik het prima vind kunnen zo samen En het heeft ook wel weer wat dat de 1e naam a(‘s) en e’s heeft, de 2e naam alleen maar a’s en de 3e naam enkel weer e’s
Haha thanks! Ja het is n beetje ‘vergezocht’ in mijn ogen, de h.elene is echt mn schoonmoeder haar 3e naam maar vind de namen van m’n moeder niet mooi om zo helemaal over te nemen..
Iemand die ik ken heeft van Johanna, Joanne (engelse uitspraak) gemaakt. Dat is wellicht ook nog een optie?
Britt of Gitte ipv. B.rigitte een optie? Brie is ook een naam/ optie, maar vind dat zelf hier in NL wat gek staan.
Britt vind ik veel duidelijker dan Mara. En bovendien een prima naam. Schoonmoeder vernoem je volledig of niet?
Volgens mij is het de 3e naam van haar schoonmoeder. Wat ik begrijp is wel vernoemen naar beiden, maar niet met hun roepnamen maar met hun doopnamen. Begrijp ik het zo goed @Suzi98?
Marit of Margitte of Marguerite? Dan blijf je ook nog een beetje in de Franse stijl van H.élène. Of een samenvoeging van de andere twee: Jolina?
Ik snap het, maar een vervoeging van een doopnaam vind ik persoonlijk wel weer flink ver gezocht… Maar goed, het is niet mijn kind, dus dat doet er niet toe. Marit oid vind ik mooi.
Ieder z’n ding denk ik. Wij wilden sowieso niet dat de kinderen hun eerste naam/ roepnaam de vernoeming werd. Dat vinden wij too much. Uiteindelijk is hun 3e naam de vernoeming geworden. Maar ook daar wilden we niet hónderd procent hetzelfde. Deels omdat de te vernoemen namen te ouderwets zijn naar onze smaak, deels om ze beter te laten matchen met hun 1e en 2e naam. Nu heeft één kind/vernoeming een extra letter gekregen. Bij het andere kind/de vernoeming hebben we een letter omgeruild (denk ipv. Henk aan Hank bijv.). Zo zijn we toch dichtbij de originele namen gebleven, zonder dat ze nog ouderwets/ net niet onze eigen smaak zijn
Terra Tara Marte Maartje Hera Mera Maera (leuk met M.aeve) Anna Joan Janna Jonna Rian Nia(h) Nea Rea Hind Marjo Marina Mari Gitte Brianna Britta Marjori(e) (vind ik serieus een aardige optie: uit alle drie de doopnamen iets en het ‘loopt lekker’ met de eerste en derde naam)