Dames, wij kunnen kiezen uit deze twee vliegmaatschappijen. Zelf nog nooit gevlogen, maar het reisbureau zei dat Transavia beter is. Heeft iemand ervaring hier mee? Het is namelijk nogal een flink prijsverschil dat Ryanair goedkoper is.
Als het prijsverschil groot is zou ik voor Ryanair gaan. Maar dan moet het wel gaan om een korte vlucht. Beiden zijn geen toppers, maar voor een vlucht van langer dan 4 uur zou ik kiezen voor Tansavia.
Het zijn prijsvechters, dus er is weinig luxe en comfort. Maar dat maakt op zo'n vlucht niet uit joh. Je bent er zo! Ik zou voor Ryanair gaan, als die veel goedkoper is.
https://nos.nl/artikel/2472889-transavia-schrapt-vluchten-vanuit-spanje-honderden-reizigers-getroffen
Jeetje het zal je maar gebeuren. Wij zouden in dat geval echt een heel groot probleem hebben. Ik omdat ik dan niet genoeg medicatie bij heb (moet ik dus in elk geval extra meenemen), en voor het thuisfront kunnen wij alleen op vakantie als mijn vader vrij neemt om voor onze dieren te zorgen. Hij neemt vrij voor de door ons opgegeven dagen, maar kan niet zomaar langer wegblijven van zijn werk
Zijn beide prima maatschappijen voor die afstand. Check wel even wat je bij beide qua gratis handbagage mag meenemen, een trolley of een rugzak en wat je eventueel betaald voor ruimbagage als je dat mee wilt nemen. Daar kan ook een prijsverschil in zitten.
Sowieso altijd extra medicatie meenemen en dit altijd in de handbagage vervoeren! Zelf haal ik altijd bij de apotheek een medicatie paspoort (is gratis) zodat je ook in het buitenland kan aantonen wat je waarom gebruikt.
Ik zou zelf altijd voor Transavia gaan. Ryan air is gewoon niet zo leuk voor haar personeel dus die staat bij mij op de lijst: ik ga nog liever lopen. En houd idd rekening met vertragingen. Dat kan altijd en overal gebeuren. Je zou ook nog kunnen kijken naar vueling of easy jet als dat een optie is.
Weet je zeker dat het goedkoper is? Ryanair mag je niks geen bagage meer zo meenemen moet je zelf voor een mini koffer handbagage betalen. Alleen nog een kleine tas. Dus als je alleen met handbagage gaat zou ik sowieso transavia kiezen want daar mag je nog een koffertje meenemen die in de cabine mag. Ik heb dus paar keer gehad dat je op eerste oog denkt dat het goedkoper is maar dan nog een koffer erbij moet doen bij Rynair en dan scheelt het niks meer.
Zie nu dat als we vrijdagavond zouden vliegen we om 21.15 uur zouden landen in Valencia. We reizen zonder bagage, maar ik neem aan dat de rolstoel van dochter wel in het ruim gaat en we daar dus op moeten wachten. We boeken vooraf een transfer. Hoe laat zouden we dan in het hotel zijn? Hotel ligt op 20 minuutjes rijden. Ik hoorde vanmorgen van een moeder van onze school dat school moeilijk doet over verlof voor vakantie. Dus dat zou betekenen dat we niet vrijdagochtend kunnen vliegen en we sowieso niet kunnen boeken tot na de vakantie omdat we eerst verlof aan moeten vragen voor dochter. Echt super stom, maar ik had er helemaal niet bij stil gestaan dat het een probleem zou kunnen zijn.
Wij hebben wel op een vrijdag geboekt. Ik meld zoon gewoon ziek die dag. Ze hebben dan ook geen echte lesdag maar carnaval en zoon heeft daar een hekel aan. School is wel op de hoogte overigens. Verder aannemen moet je nooit als je gaat vliegen. Kijk hoe en waar je haar rolstoel af moet geven en wat de kosten zijn. Leg ook de stoelen vast. Anders zit je dochter straks achterin en jij voorin het vliegtuig. En zou toch ook met dit soort specifieke opties even KLM checken. Budget vliegen betekent ook gewoon echt budget op het moment dat er stront aan de knikker is.
Tja als er vluchten gecancelled worden bieden ze je een alternatief aan en als je dat niet schikt zul je zelf oplossing moeten bedenken kennis van me vorige week ook, vakantie dus met 2 nachten verlengd, transavia heeft we die 2 nachten betaald
Ryan air vinden wij afschuwelijk...1x en nooit weer. Je betaalt zoals aangegeven al veel extra voor handbagage. Daarnaast echt k-stoelen. Opgehokte kippen hebben het beter! Transavia is echt beter. Wij vliegen eigenlijk altijd met een Duitse maatschappij. Nu ook met lufthansa naar Spanje gevlogen, gewoon super
Transavia. Ik kon een keer naar huis omdat er problemen waren met de toren op Eindhoven. Alle andere aanbieders lieten hun reizigers per bus naar Schiphol rijden voor een vervangende vlucht. Ryan air deed niks. Kregen wel netjes ons geld terug, kregen ook de optie 2 dagen later te vertrekken maar dat was voor ons 5 daagde stedentrip de moeite niet. Maar goed het ligt er aan hoe erg dat is. Voor ons was het toentertijd het prijsverschil waard, nu met gezin, vrije dagen etc. niet.
Het is toch logisch dat school daar "moeilijk" over doet? Wordt wat als ze iedereen vrij gaan geven daarvoor.
Ja dat begrijp ik aan de andere kant ook wel. Zou gewoon tof zijn als je 1 dag per schooljaar in kan zetten of zo. Maar dat wordt natuurlijk 1 grote rommel haha