Huh, is z'n badstandaard verplicht? Wij gaan dat ding ook niet aanschaffen. We kopen een opvouwbad en doen die op het aanrecht als het badtijd is. Lijkt me sowieso steviger dan z'n standaard in de badkamer waar je met je voet achter kan blijven hangen etc. Plus dat het op die manier minder ruimte in beslag neemt. Als het van arbo moet, dan doet de kraamzorg het kindje maar niet in bad. Kruiken en een thermostaat snap ik dan weer wel. Dat zijn ook kleine dingen die niet de helft van je badkamer is beslag nemen.
Oh en handige tip, bij de eerste had ik geen idee. Dus gewoon 2 thermometers gekocht. Maar voordat die de goede temperatuur aangaven, dat duurde echt even. Dat was echt niet prettig, als je daar vrij kwetsbaar erbij ligt.. Dus koop een thermometer die echt binnen 2 tellen de temperatuur aangeeft, want blijkbaar doen ze dat niet allemaal.
Ze kunnen je eigenlijk niks verplichten. Sommige dingen zijn wel verstandig om te kopen daar niet van. Maar die indruk gaven ze wel. Ik had gezegd dat ik er geen wilde kopen. Je had het gezicht toen moeten zien... De laatste keer had ik geen klossen onder het bed. Dat was ook vloeken in de kerk.
Dat hoeft ook niet. Je bent geen kind, je kan prima zelf even meten op de wc toch? Ik vind het wel prettig dat het nu de 4e keer is vs de 1e keer. In veel dingen ga je automatisch mee in het begin. Terwijl het echt wel anders kan zonder een probleem te vormen. Net als selectief zijn waar ik wel in mee ga wbt het consultatiebureau en wat niet.
3 kraamweken gehad, 5 verschillende kraamverzorgsters en ik heb het nooit zelf mogen doen. Ook niet toen ik dit vroeg..
Bizar hè hoe ze verse kwetsbare moeders over hun grenzen heen pushen. Ik zou het niet vragen als ze er zo in staan. Maar zeggen: 'Ik ga nu even mijn temperatuur meten op de wc. Je krijgt zo te horen wat eruit kwam.' Als ze pushen zou ik ook een klacht indienen.
Ja zal dat per organisatie verschillen? Ik heb nu voor het eerst een andere organisatie dus ben benieuwd.
Ik vond ze ook wel opdringerig in hun doen en laten waar ik zat. Geen idee of het bij anderen minder is. Ik ben zelf van houding verandert. Als ze het idee hebben dat je stevig in je schoenen staat mbt tot je grenzen reageren ze anders dan wanneer je een open afwachtende houding aanneemt.
Ja dat is zeker waar. Dat heb ik ook wel geleerd, bij elk kindje meer. Maar ik was dus heilig overtuigd dat dit echt niet mocht vanwege het protocol, dus dan ging ik er wel in mee. Ik heb ook altijd de mazzel dat ik hechtingen heb .. dus ik lag toch al open en bloot van onder, want die willen ze ook elke dag zien.
Dan zou het onderdeel van het protocol zijn. Maakt wat mij betreft geen verschil. Je bent de baas over jouw eigen lichaam. Hechtingen laten controleren heeft dan in ieder geval nog een functie. Met borstvoeding doe ik het ook zo dat ik zelf ergens privé ga voeden en hulp vraag op het moment dat ik het nodig heb.
Ik wil sowieso geen hulp met borstvoeding. Ik heb inmiddels zoveel ervaring, dat ik het vaak gewoon beter weet. Wat dat betreft doe ik altijd lekker dwars.
Ja is het echt dwars om je eigen grenzen te respecteren en dat ook van een ander te vragen? Bij mij ging het de vorige keer niet zo goed. Ik kreeg vaatkramp. En maar doorzetten omdat ik mijn hoofd erop ingesteld had. Als dat weer het geval is ga ik lekker over op flesvoeding. Vaatkramp voelt alsof je scheermesjes voed ipv melk.
Ja ik denk dat vooral de verpleging in het ziekenhuis mij erg dwars vonden. Bij de kraamzorg geef ik nu wel meteen aan dat ik veel ervaring heb met borstvoeding en dan laten ze dat ook een beetje los. Bij 2 vd 3 borstvoedingsavonturen heb ik ook flink gestruggeld.. Maar ik ga het nu zeker weer proberen, 2 vd 3 hadden ook koemelkallergie dus dan is borstvoeding wel fijn. Heb jij lang borstvoeding gegeven aan je kindjes? Ik denk dat ik op een totaal van bijna 4 jaar voeden zit, alles bij elkaar opgeteld.
Daar leer je ook weer van. En anders kan je een lactatiedeskundige bellen. Ik heb zo'n 3 jaar bv gegeven in totaal. Tot ze niet meer wilden.
Pff m’n borsten zijn zoveel groter en zwaarder dan vroeger. Voelt niet fijn. Denk dat ik toch weer een maatje groter nodig heb qua zwangerschapsbh. Iemand tips qua goede, betaalbare BH’s?
Ik ben ook 1 omvangsmaat, 3 cupmaten omhoog gegaan. Ben zo blij met mijn 2 nieuwe bh's. Ik denk dat ik zo nog 1 bijkoop. Ik heb zelf Elomi nu (ik was altijd te smal voor dit merk maar vond die wel erg mooi dus it's my lucky day nu ). Ik ga altijd naar een speciaalzaak daarvoor. En voor thuis en voor yoga heb ik net een Sugarcandy gekocht. Vind sportbh's nu niet lekker zitten en die is goed genoeg voor yoga en een rondje wielrennen bijvoorbeeld),
is heel persoonlijk denk ik maar ik draag nu graag bh s van het merk MEY. Ik heb me laten adviseren in een lingerie winkel.
Ik denk dat je echt even moet passen wat voor jou fijn is @Lenteisfijn. Ik draag sinds mn eerste zwangerschap echt noooit meer beugelbh's, ik kan dat gewoon niet meer hebben. Ik heb zo'n slechte dag vandaag, ik kan gewoon amper staan van de lage rugpijn. De buik voelt zo zwaar ineens, misschien heeft die kleine een groeispurtje gemaakt.
Ik draag Plaisir beugel bh s. Daarbij vind ik de beugels niet vervelend. Maar ze zijn niet low budget. Als je een beetje een gangbare maat hebt en van plan bent te voeden zou ik bij de Hema of Hunkemöller kijken (zonder beugel). Het zijn geen geweldige dingen. Maar je hebt ze ook niet zo lang nodig.