Reflux?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door lisa27, 14 mei 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lisa27

    lisa27 Bekend lid

    25 sep 2013
    557
    91
    28
    Vrouw
    Hoi allemaal

    Ons meisje is nu ruim 3 weken oud. Op zich gaat het prima met haar maar het slapen in haar bedje ( co sleeper) is een probleem. Zodra ik haar erin leg valt ze vrij makkelijk in slaap en is ze ontspannen,maar na een paar minuten begint ze veel slik geluiden te maken, te stinnen en te persen. Vrij snel daarna geeft ze wat over wat slijmerig is met melk en enorm naar maagzuur ruikt. Ze wordt dan enormoverstuur dus pak ik haar uit bed en dan gaat het snel weer goed en kan ik haarterug leggen. Dan begint het hele riedeltjeopnieuw waardoor ze dus bijna de helenacht wakker is tenzij ze op onze borst slaapt of op haar buik in haar bed. Maar ja op onze borst is niet handig want wij vallen in slaap en zij glijdt er dan af endaarnaast wil ik niet dat ze alleen maar op schoot kan slapen. En op de buik in haarbedje is natuurlijk niet veilig. Is er iemand die dit herkent?
     
  2. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.888
    8.058
    113
    Ik herken dit helemaal als (verborgen) reflux zijnde. Daarom sliep L alleen nog maar op mij (op zijn buik dus). Ik zou snel naar de huisarts gaan!
     
  3. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.100
    3.487
    113
    Reflux is vaak een symptoom en niet een oorzaak.
    Meestal wordt het veroorzaakt door koemelkallergie. Maar het kan bijvoorbeeld ook komen door een tekort tongriempje.
     
  4. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.888
    8.058
    113
    Huh? De sluitspier werkt dan gewoon niet naar behoren. Dan maakt het toch niet uit wat het voor vocht is dat je tot je neemt, als dat ding niet sluit dan kan het omhoog komen.
     
  5. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.314
    10.281
    113
    Kan zeker reflux zijn. Had zoon ook. Ik zou gelijk de leefregels na leven.

    Toen we bij de huisarts kwamen zouden we anders eerst weggestuurd worden om dat te proberen.

    Voor sommige kindjes voldoende. In ons geval aan de medicatie.
    Maar die stak zijn tong uit, slikte veel en zetten het opnhet keihard gillen dag en nacht. Zo zielig.

    Hopelijk is het met de leefregels al voldoende
     
  6. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.888
    8.058
    113
    Heb je inmiddels wat actie kunnen ondernemen?
     
  7. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    609
    792
    93
    Vrouw
    Heel erg herkenbaar. De eerste dagen na de geboorte sliep onze dochter als een roosje, maar langzaam maar zeker werd ze steeds onrustiger. Na vier weken lukte het haar niet meer om op haar rug te slapen. 's Nachts werd ze steeds na 10-15 minuten steunend en slikkend wakker. Na een aantal nachten rechtop met haar te hebben gezeten hebben we besloten om haar op haar buik te leggen. Sindsdien slaapt ze 's nachts stukken beter. Overdag werkt dit helaas niet en moeten we haar dragen in een draagdoek.

    Eerst wilden we onze dochter niet op onze buik laten slapen, maar als ze op haar rug lag sliepen we alledrie niet. We hebben gekeken of ze haar hoofd opzij draaide als we die in het matras draaiden (deed ze), een Aerosleep matrastopper en hoeslaken aangeschaft en de eerste nachten elk half uur onze wekker gezet. Dat laatste doen we inmiddels niet meer hoor ;)

    Je zou de leefregels voor (verborgen) reflux aan kunnen houden, de mondmotoriek van je baby kunnen laten checken door een lactatiekundige en een aantal weken lang kunnen kijken of je baby reageert op koemelk/ei/soja. Geef dit laatste wel even de tijd. Bij onze dochter is de mondmotoriek in orde en lijkt ze uiteindelijk niet te reageren op iets in mijn voeding. Wij hebben geprobeerd om de borstvoeding in te dikken, maar dit zorgde voor verstopping en krampjes. Uiteindelijk wilde de huisarts ons medicatie voorschrijven, maar ze werd teruggefloten door de kinderarts in het ziekenhuis. Ze zijn hier tegenwoordig iets terughoudender mee ivm bijwerkingen. Omdat onze dochter wel veel onrust vertoont maar niet echt pijn lijkt te hebben, hebben wij besloten om met behulp van de leefregels (30 min. rechtop houden na voeding, overdag dragen, etc.) onze tijd uit te zitten ;) we zijn inmiddels vier maanden op weg en ik hoop dat het straks als ze rechtop kan zitten en vaste voeding tot zich neemt langzaam maar zeker voorbij gaat! Het vele dragen en slechte slapen is soms wel zwaar maar de ergste onrust van de eerste weken lijkt wel voorbij. En met een jaar zijn de meeste baby's er overheen gegroeid dus ooit wordt het beter, haha.
     
    Cinnabun vindt dit leuk.
  8. lisa27

    lisa27 Bekend lid

    25 sep 2013
    557
    91
    28
    Vrouw
    Sorry dat ik nu pas reageer!

    Het consultatiebureau zegt dat het eerder lijkt dat ze krampjes heeft. Het slikken doet ze nu eigenlijk niet meer en de voeding komt ook al veel minder omhoog nu we haar na de voeding langer rechtop houden. Ons meisje krijgt trouwens flesvoeding. We hebben een paar dagen voeding met johannesbroodpitmeel geprobeerd maar jeetje wat een ramp! Zoveel krampen kreeg ze ervan! We hebben nu het advies gekregen om nutrilon omneo te proberen maar mijn man wil niet meer wisselen van voeding aangezien hij denkt dat daar juist de problemen vandaan komen. Het grootste probleem nu is dat ze mega onrustig is tijdens het drinken. Zodra ze begint te drinken trekt ze een pijnlijk gezichtje, gaat ze spartelen en huilen. Ze boert ook ontzettend veel en laat ook veel scheten. De arts van het consultatiebureau denkt niet aan koemelkallergie omdat ze geen huiduitslag heeft en goed groeit
     
  9. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.314
    10.281
    113
    Onrustig drinken kan ook door reflux komen
    Dat verdikkings spul is zooi. Daar kreeg doe van ons ook kramp van.

    Goed boeren na de fles en nog een tijd overeind houden hielp hier wel wat
     
  10. lisa27

    lisa27 Bekend lid

    25 sep 2013
    557
    91
    28
    Vrouw
    ja dat doen we ook inderdaad maar ze heeft vooral tijdens het drinken last. Tussen de voedingen in slaapt ze gewoon. Zodra ze een slok neemt begint ze te huilen en te spartelen
     
  11. Kaatje92

    Kaatje92 Fanatiek lid

    7 aug 2018
    4.572
    4.043
    113
    Vrouw
    De kinderarts vertelde ons dat uitslag vaak komt door lactose-intolerantie. Hier was het ook ‘normaal’ en geen koemelkallergie. Uiteindelijk bleek onze dochter koemelkallergie en lactose-intolerantie te hebben. Groeien deed ze overigens ook gewoon. Ik zou je gevoel volgen hierin. Wat zegt jouw gevoel? Wij hebben 10 maanden vol in deze onzekerheid gezeten, dat gun ik niemand toe. De fles weigeren/tegenstribbelen met de fles was hier ook aan de orde. Ze voelen haarfijn aan waar ze eventueel last van krijgen.
     
  12. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.314
    10.281
    113
    Oké dan zou ik inderdaad eerder denken aan allergie voor de melk. Wat sneu! Lastige tijd voor jullie
     
  13. lisa27

    lisa27 Bekend lid

    25 sep 2013
    557
    91
    28
    Vrouw
    Maar zou ze dan niet meer klachten moeten hebben zoals verminderde groei en huiduitslag?
     
  14. lisa27

    lisa27 Bekend lid

    25 sep 2013
    557
    91
    28
    Vrouw
    Maar als de artsen niet willen meewerken wat moet ik dan doen?
     
  15. Kaatje92

    Kaatje92 Fanatiek lid

    7 aug 2018
    4.572
    4.043
    113
    Vrouw
    Hier hebben we 10 keer bij de huisarts gezeten. Uiteindelijk (sliepen 1,5 uur per dag dus het was klaar:roflmao:) hebben we een doorverwijzing geeist naar de kinderarts. Uiteindelijk dus gekregen en die hoorde/zag gelijk dat er iets aan de hand was. Wij zijn geëindigd op neocate en hebben diverse provocatietesten gehad in het ziekenhuis.
     
  16. lisa27

    lisa27 Bekend lid

    25 sep 2013
    557
    91
    28
    Vrouw
    Het gekke is dat ze op zich best goed slaapt. S nachts komt ze om de drie uren en overdag ligt ze vaak uren op mijn borst te slapen. Vandaag van 11:00-15:00 zelfs.
     
    Kaatje92 vindt dit leuk.
  17. Kaatje92

    Kaatje92 Fanatiek lid

    7 aug 2018
    4.572
    4.043
    113
    Vrouw
    In bed niet?
    Hier was het echt ellende zodra ze ontspande. Dan krampte ze samen en krijste het uit. Ze sliep alleen soms in de doek of inderdaad bij ons.
     
  18. lisa27

    lisa27 Bekend lid

    25 sep 2013
    557
    91
    28
    Vrouw
    Nou ze slaapt wel onrustig maar vannacht sliep ze na de fles van 03:00 tot 07:00 dus dat valt nog mee toch? Overdag wil ze trouwens alleen maar bij ons slapen. Ik kan haar wel eventjes wegleggen maar dat houdt ze een half uurtje vol ofzo
     
  19. Kaatje92

    Kaatje92 Fanatiek lid

    7 aug 2018
    4.572
    4.043
    113
    Vrouw
    In combinatie met fles weigeren etc., zou ik toch maar eens naar de huisarts gaan. Heb je het idee dat ze krampen heeft?
    Hier was bijvoorbeeld haar buik altijd zo hard als steen. Ik heb oprecht spijt dat wij ons gevoel niet gevolgd hebben en blind naar artsen hebben geluisterd.
     
  20. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.314
    10.281
    113
    Geen idee hoe een allergie zich allemaal kan uiten. Die van ons had "alleen maar" reflux:rolleyes:

    Vertrok zijn gezichtje steeds, huilde enorm veel, keek enorm moeilijk, had krampen, was heel erg veel wakker, slikte veel, stak tongetje vaak naar buiten.

    Bij twijfel zou ik naar de huisarts gaan. Uitzoeken of het toch richting reflux gaat of aan de melk.

    Wij hebben uiteindelijk medicijnen gekregen, vervolgens via de kinderarts andere medicijnen.
     

Deel Deze Pagina