Nou als ik die twee tieners van mij soms tegen elkaar hoor praten of gedrag zie dan ben ik weer die agent van de kleutertijd hoor. Echt vermoeiend
Dat mijn dochter haar biologie leraar tegenspraak heeft gegeven. A.s week hebben ze een praktijkles condoom omdoen incl rubberen piemels (zoals mijn dochter dat zegt) Ze heeft dus gezegd dat ze dat prima vind al heeft ze er als lesbienne weinig aan. Maar dat ze eigenlijk ook een praktijk les (met namaak vagina's) verwacht waarin iedereen (dus ook de jongens) leren hoe een tampon of menstruatie cup of vrouwencondoom inbrengt. Leraar heeft staan mompelen ( met rode wangen volgens dochter) maar een duidelijk antwoord is er niet van gekomen.
Ik snap ‘m ook niet helemaal…. Ik ben helemaal voor gelijke behandeling, hoor, maar een condoom is iets waar beide aan kunnen (moeten!) denken (en voor kunnen zorgen). Een tampon en menstruatiecup is totaal niet vergelijkbaar, het heeft een ander doel en een jongen kan het niet gebruiken.
Wat goed van haar! Dat zullen vast weinig scholen hebben en doen. Terwijl dat wel best logisch zou zijn.
Mijn dochter vind dat dus hetzelfde als een Lesbienne (wat zij is) leren hoe je een condoom om moet doen. Een vaardigheid dus die zij niet nodig heeft .
Een jongen kan het misschien niet gebruiken maar ik denk dat de meeste jongens geen idee hebben hoe een tampon werkt of waar het ingaat. Voor ons vrouwen is dat vanzelfsprekend maar voor niet iedereen. Ook zijn er nog steeds jongeren die denken dat een tampon best 12 uur in kan blijven. Los daarvan….. er zijn ook vrouwen condooms dus in die zin dan die toch ook maar gelijk demonstreren
Maar waarom zou een jongen een tampon moeten kunnen inbrengen? Sorry maar ik mis hier echt iets denk ik
Waarom moet een meid leren een condoom om een piemel te doen? Als de jongen dat kan is het ook voldoende toch? Jongens mogen best meer leren over menstruatie en alles er om heen, dat het wel meer is dan een meisje die een dag sagrijnig is
Dat ben ik 100% met je eens, maar het nut van het leren inbrengen van een tampon als jongen zie ik niet Vooral niet als het argument is dat meiden ook dingen ‘moeten’ leren die niet van toepassing zijn. Dat is het inbrengen van een tampon voor mij als vrouw bijv ook niet, ik kies er nl voor het niet te gebruiken. Maar again: misschien zie ik iets over het hoofd. Of denk ik er gewoon anders over, kan ook…
Ik denk, in het kader van de puber die het zei, beide onnuttig voor die persoon. En uiteindelijk zit condoom en tampon wel in hetzelfde lichaamsdeel
Goed punt Flauw dat er niet echt een reactie op kwam. En eerlijk gezegd zou ik het best goed vinden als jongens wél eens zien hoe een tampon moet worden ingebracht, meer dan enkel een tekeningetje van een dwarsdoorsnede in een boek met wat regeltjes tekst erbij.
Bij ons (Belgische school) zien ze dit tijdens de les. Ze kregen een bundel mee naar huis met alles uitleg over maandstonden en daar stonden foto's van hulpmiddelen en uitleg in over tampon, maandverband, cup en speciaal ondergoed. Geen foto's van hoe het werkt maar zoals jij zegt een tekening.
Ze mogen van mij wel eens de anatomie van het vrouwelijk geslachtsorgaan beter gaan uitleggen op school. Hoe vaak ik wel niet jongens en volwassenen (!) mannen ben tegengekomen die dachten dat urine uit de vagina komt.
Dat mijn oudste altijd langzaamaan ziek wordt. Eerst een dagje niet lekker in haar vel, dan een dagje niet fit maar wel naar school, dan een dagje naar school en toch ziek naar huis, de dag erna thuisblijven en dan pas echt misselijk worden en overgeven. De vorige keer ging het precies zo. Opknappen gaat bij haar ook heel geleidelijk. Zo sneu voor haar.