Wat is jouw duurste sieraad?

Discussie in 'De lounge' gestart door bozoe, 14 jun 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.309
    12.303
    113
    Ik heb een armband met as van mijn zoontjes erin. Die was volgens mij niet zo duur. Als je wilt, kan ik de gegevens delen. Ik ben er nog steeds heel blij mee.

    Duurste waren onze trouwringen, maar kosten moet ik terug zoeken.
     
  2. Anna009

    Anna009 VIP lid

    30 mei 2008
    9.989
    5.303
    113
    Home
    Een ketting van m’n oma

    m’n trouwring was ook mega duur
     
    bozoe vindt dit leuk.
  3. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    In mijn man zijn cultuur is dit ook zo. Ik bezit best veel gouden sieraden, maar draag eigenlijk alleen mijn trouwring. Verder draag ik voornamelijk sieraden van Swarovski.
     
    bozoe vindt dit leuk.
  4. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.407
    17.499
    113
    #24 Sado, 14 jun 2023
    Laatst bewerkt: 14 jun 2023
    Mijn verlovingsring is het duurste sieraad dat ik heb, die kostte (of nouja, mijn man, dan :D) toentertijd ruim €2000

    Van mijn opa kreeg ik een prachtige witgouden ring met een diamant als cadeau toen mijn oudste dochter is geboren. Een soortgelijke ring gaf hij mijn moeder en tantes (hij had alleen dochters :)) ook bij de geboorte van hun oudste kind.
    Ik heb geen idee van de waarde - zal gezien de materialen best wat zijn - maar dat weegt hoe dan ook niet op tegen de sentimentele waarde die de ring voor mij heeft. Zeker sinds het overlijden van mijn opa is de ring me erg dierbaar.

    Ik heb verder drie armbandjes en een ketting van Tiffany&Co, maar van de simpelere, goedkopere lijn, dus dat is niet extréém duur geweest.
     
    bozoe vindt dit leuk.
  5. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.482
    5.843
    113
    Ik heb de hanger met het as er in verwerkt al. Er zit nu alleen een heel dunne ketting bij en ik ben constant bang dat ik hem verlies. Ik wil hem dus graag aan een dikkere gouden ketting hebben met zo'n boeisluiting :)
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  6. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.482
    5.843
    113
    Wat mooi dat je je trouwring hebt laten aanpassen, tof idee!
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  7. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.482
    5.843
    113
    Wat een mooie betekenisvolle sieraden. Ik vind ook dat sieraden die gegeven of geërfd worden extra bijzonder zijn. Misschien dat ik het daarom ook lastig vind om zoveel geld uit te geven aan een nieuwe ketting.
     
  8. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.482
    5.843
    113
    Herkenbaar, mijn dochter heeft dat ook heel sterk. Die blijft het voelen als ze iets draagt.
     
    jade2011 vindt dit leuk.
  9. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.482
    5.843
    113
    Wauw wat prachtig dat jij het medaillon nu hebt. Dat zijn zulke waardevolle sieraden!
     
  10. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.475
    4.535
    113
    Vrouw
    Heel bijzonder, mijn oma was het oudste meisje, vandaar dat zij hem kreeg toen haar moeder overleed, mijn moeder is enig kind en ik ben haar enige dochter. Mijn moeder leeft nog, maar alle sieraden die emotionele waarde hebben vanuit haar familie heeft ze aan mij bij leven gegeven, omdat zij niet wilde dat na haar dood de sieraden naar mijn schoonzussen zou gaan. Want stel dat mijn broers zouden scheiden liggen de familie erfstukken bij “ vreemden”. Mijn moeder heeft twee kleindochters, 1 van mij en 1 van mijn broer. Mijn nichtje heeft ook een aantal sieraden gekregen, zodat het een beetje eerlijk is verdeeld.

    maar de belangrijkste stukken heb ik; trouwring, gouden horloge, verlovingssierraden, huwelijkssiertaden, De ring die mijn opa voor mijn oma kocht toen ze 12,5 jaar getrouwd waren en dus ook het medallion. Ik heb echt heel veel. Ik draag ook alles regelmatig behalve dan het medallion niet.
    Alles gaat ook door naar mijn eigen dochter straks, niet naar mijn zoons
     
    bozoe vindt dit leuk.
  11. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.475
    4.535
    113
    Vrouw
    Toch gewoon doen hoor! Zoals je kunt lezen heb ik veel geërfd, mijn oma kocht heel vaak sieraden voor zichzelf nadat ze van mijn opa gescheiden was. Zij zei altijd: als niemand het voor mij koopt, doe ik het zelf wel!
    En gelijk had ze! Ik koop ook regelmatig sieraden, gewoon omdat ik het mooi vind en mijn man het niet voor mij haalt, dan doe ik het wel zelf
     
    Athina en bozoe vinden dit leuk.
  12. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.361
    8.371
    113
    Amsterdam
    M’n verlovingsring die ik al 7 jaar heb;) of we ooit echt geen trouwen geen idee haha. Is ongeveer 3000 euro en dat komt door de diamant die gebruikt is. Hij is door m’n zusje gemaakt, wat hem nog specialer maakt!
     
    bozoe vindt dit leuk.
  13. Splitijsje

    Splitijsje Fanatiek lid

    21 nov 2020
    3.145
    3.232
    113
    Vrouw
    @Achterkantvandemaan :)

    Hier mijn verlovingsring en trouwring van R&C, Apple Watch 7 serie, ketting van Minitials met 3 hangertjes en een GC horloge (in tegenstelling tot Guess saffierglas en Zwitsers uurwerk ipv Japans).
     
    bozoe en Achterkantvandemaan vinden dit leuk.
  14. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.980
    8.209
    113
    Ik spaar goud :p
    Ga geen bedragen noemen maar het is een dure hobby.
    Dit wordt m'n nieuwe pareltje. Ga volgende week naar de juwelier om te kijken aan welke vinger hij nog past :roflmao:

    Bekijk bijlage 751524
     
    bozoe vindt dit leuk.
  15. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.322
    5.895
    113
    Vrouw
    Mijn trouwring. Witgoud met een geelgouden band erin met daarin 12 diamantjes. 5 jaar geleden gekocht voor € 2.000,-.
     
    bozoe vindt dit leuk.
  16. RE080219

    RE080219 Fanatiek lid

    10 dec 2018
    2.522
    4.780
    113
    Verlovingsring (€1.700, witgoud met 0.24kt diamant) en trouwring (€1.350, geelgoud met 0.26kt diamant). Hebben we er niet voor betaald trouwens :roflmao: verlovingsring was een foutje van Zalando Lounge in ons voordeel :D en de trouwring ging ook met 50% korting. Daarnaast gouden armband (€450) en oorbellen (€400) die ik altijd draag.
     
    bozoe vindt dit leuk.
  17. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.281
    6.808
    113
    Ik vind 600 euro voor zo'n speciaal sieraad helemaal niet teveel. Vooral omdat je ervoor hebt gespaard.
    Ik zou het echt doen jezelf zoiets moois gunnen.

    Ik ben meer van de zonnebrillen en koop elk jaar een mooie luxe bril. ( geen sterkte alleen zonnebril) en dan let ik ook niet echt op het geld. Ik spaar daar dus voor. Iets voor mezelf waar ik heel blij van word. Ik draag namelijk 365 dagen van het jaar een zonnebril.

    Ik ben heel benieuwd wat voor ketting je in gedachten hebt voor de hanger van je kindje.
     
    bozoe vindt dit leuk.
  18. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.482
    5.843
    113
    Ik vind het altijd lastig om voor mezelf geld uit te geven maar vind het zonde dat ik de hanger amper draag nu omdat ik bang ben dat ik hem verlies omdat de bestaande ketting die er nu bij zit aan de dunne kant is.

    Dit is het type ketting
    IMG_8747.png

    Dit is de hanger waarin het as is verwerkt
    IMG_8786.jpeg
     
    Dubbelgeluk, Athina en bosi333 vinden dit leuk.
  19. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.239
    4.465
    113
    Vrouw
    Ik ben echt een ekster als het gaat om sieraden. Kan me echt prima vermaken bij een juwelier. Ben niet van de kwantiteit maar van de kwaliteit, maar heb zo langzamerhand een hele schatkist vol. Vooral tijdloze stukken, niet modegevoelig en vaak vrij fijn. Grote/grove sieraden passen niet zo goed bij mijn gezicht/bouw. Vind het ook vaak niet mooi als er een merk op staat, dus geen armband waar groot "Michael Kors" op staat oid.

    Ik hou echt van mooie sieraden en draag ze ook met veel plezier. Mijn man vindt het leuk om 1 of 2 keer per jaar iets moois voor me te kopen, daar heb ik echt niks op tegen :D

    In mijn kistje zit een zilveren, gouden en (verguld)rosegouden horloge. Daarbij per kleur in ieder geval 2 paar oorbellen, een ketting, ring en een slavenarmband.

    Ik heb een antieken gouden horloge van de oma van mijn oma. Uit die erfenis ook een aantal hangers, armbanden en ringen. Mijn oma haar oma kreeg nadat haar man stierf een relatie met een juwelier. Aan de stukken te zien die ze kreeg, was dat net zo'n ekster als ik :D Het horloge moest ik mezelf echt toe zetten om te dragen omdat het meer dan mijn bruto salaris waard is. Maar in de kast laten verstoffen vind ik ook zonde, inmiddels ben ik er aan gewend. Heb wel een juwelier goed laten kijken naar de kwaliteit van de sluiting en er een extra clipje in laten zetten.

    Verder heb ik een paar bijzondere oorbellen van geslepen topaas (ongeveer 1500 euro), gekregen van mijn man. Droeg vroeger nooit die oorbel stoppers (op de achterkant) maar met die oorbellen ben ik er heel braaf mee.

    Klink zo echt als een giga luxepoes als ik het zo opschrijf:eek:. Nouja, als het op sieraden aankomt dan klopt het wel. In het verdere leven totaal niet:D
     
    NiVa0230, Siepie85, mamabri en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  20. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.239
    4.465
    113
    Vrouw
    Dit is echt prachtig. Is het niet mogelijk om de hanger los van de ketting te bestellen? Dat je samen met een juwelier er een bijpassende ketting bij zoekt waarin je wel vertrouwen hebt? Of samen met de aanbieder van het as sieraad kijken of er andere mogelijkheden zijn?

    Zeker voor een assieraad is het zo belangrijk dat je er 100% vertrouwen in hebt dat je het niet kwijt raakt.
     

Deel Deze Pagina