https://nos.nl/artikel/2479614-duikbootondernemer-vermiste-titan-kan-op-tijd-gevonden-worden Dit is zo’n vreselijke gebeurtenis waarvan je zo ontzettend hoopt dat die mensen optijd worden gevonden.
Ik denk dat de kansen op een goede afloop hard richting nul gaan. Ik schrok ervan hoe amateuristisch het duikbootje overkwam in het nieuws. Besturing met een playstation achtige controller, en totaal niet gecertificeerd. Lijkt het hobbyproject van een stel rijke nerds geweest, maar 4 km diep in de oceaan is niet de plek voor hobby's.
vind het allemaal een beetje veel media aandacht krijgen om heel eerlijk te zijn. gister kwam het geloof ik in ieder nieuws item, en alle avond talkshows aan bod. dan denk ik lekker belangrijk dat een paar miljonairs, die blijkbaar niets beters te doen hebben dan in een zelfgemaakt duikbootje de titanic willen bekijken, daarbij omkomen....maar dat is misschien een beetje hard en onsympathiek van mij....
Ondanks dat ik het echt heel erg vind voor inzittenden en familie heb ik dit gevoel ook wel een beetje Ze zullen wel in enorme angst leven allemaal, ik hoop op een goede afloop!
Wat vreselijk voor de nabestaanden ook. Zo erg ook de onzekerheid. Diet me denken aan twee collega's van me die gingen duiken en lang niet gevonden werden jaren terug. Uiteindelijk dood gevonden. Maar wat een onzekerheid en verdriet is dat geweest.
behoorlijk. maar ik snap je punt wel denk ik. Het is erg verdrietig, maar de reden waarom dit zo uitvergroot wordt is omdat het om steenrijke mensen gaat. Een mensenleven is nog steeds niet gelijk, dat blijkt maar weer.
Ik heb best wel claustrofobie, dus ik kan de berichten hierover dus bijna niet lezen. Zo beangstigend
Ik snap je punt wel. Ik verbaas mij erover dat de Titanic een toeristische attractie is geworden voor rijke mensen. Hopelijk heeft het een goede afloop (vrees van niet) en laat het dan vooral een les wezen dat we dit soort dingen gewoon niet als toeristische attractie moeten willen.
De 4 kinderen bij dat vliegtuigje was ook wereldnieuws. Dat waren geen miljonairs. Het is heus niet zo dat je miljonair moet zijn om bij vermissing aandacht te krijgen.
Ik hoorde pas over die kinderen nadat ze gevonden waren. Toen pas werd het wereld nieuws geloof ik? Het is niet zo dat je miljonair moet zijn voordat je in het nieuws komt. Maar ben je 4 miljonairs in een onderzeeer of 4 vluchtelingen in een rubber bootje, tja.. de miljonairs gaan voor. En kijk, begrijpelijk dat dit ook meer aandacht krijgt om andere redenen. Het is een unieke situatie en zo want onderzeeër en Titanic en geen rubber bootje op de middellandse zee. Maar zouden het 4 marine biologen zijn in een onderzeeer dan zou het ook niet zoveel aandacht krijgen als dat het nu krijgt. Ik vind het heel ‘fijn’ dat dit voor hen, hun familie en naasten zoveel aandacht en steun krijgt. Maar het blijft wel gewoon scheef.
Nou zeker. Dat was toen ook wel elke dag in het nieuws. Of die jongetjes die in de putten zaten in Spanje en Marokko. dat was ook wereldnieuws. MH370 daar wordt ook al jaaaaren naar gezocht. Of die twee meisjes toen in panama die gingen backpacken. Maar goed als je veel geld hebt dan zijn er altijd wel mensen die zeggen. Lekker boeiend, toch geld zat. Iedereen heeft het recht om gebonden te worden. En die duikexpidities werden op deze manier gefinancierd. Zodat er onderzoek gedaan kon worden naar de diepzee bodem, stromingen enz… Het is dus veel meer dan een paar rijke mensen in een capsule diep onderwater.
Dit. Ik vind het vooral respectloos naar de ruim 1500 mensen toe die daar toen gestorven zijn. Wetenschappelijke duiken naar het wrak kan ik wel begrijpen, maar dit niet.
Nee niet toen ze pas gevonden werden. Er is heel veel media aandacht geweest voor de kinderen en de zoektocht heeft erg veel geld gekost incl honderden voedselpakketten gedropt met vliegtuigjes.