Topic voor ouders van kinderen met ADHD

Discussion in 'Algemene clubs' started by februarimama, Jul 4, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Rozebeer

    Rozebeer Fanatiek lid

    May 4, 2023
    2,375
    380
    83
    Female
    Geen reactie op mezelf maar aanvulling:

    Heeft ook met de commerciële kant van de geneeskunde te maken. Medicijnfabrieken willen winst maken, huisartsen nemen daar medicijnen af etc. Exact weet ik het ook niet maar het gaat vaak wel om winst.

    Kind uit onze familie was door het dieet een heel lief, geconcentreerd open vrolijk kind geworden. Heel blij. En zo fijn dat er geen medicijnen hoefden.
     
    Asil likes this.
  2. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,955
    6,612
    113
    Hele herkenbare uitspraken, hier ook. Dochter ging vanaf halverwege groep 3 met tegenzin naar school, vaak buikpijn en misselijk, en ook steeds vaker echt niet meer haar vrolijke zelf. Met de eerste dosis methylfenidaat las ze een Donald Duck uit, en ontdekte ze ineens dat ze dat kan. Ze is weer vrolijk en kan in een gesprek nu ook erbij blijven, ipv al 16 associaties verder te zijn - ze geeft ook aan dat ze gedachten nu af kan maken.
     
    tuc likes this.
  3. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,149
    9,754
    113
    Female
    Heb jij kinderen in de opvang die ook Neurotypisch zijn en zo ja merk je verschil met je eigen kinderen?
     
  4. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,955
    6,612
    113
    Dat blijkt maar weer eens :)
     
    Neuzeke, Snoepjes, KleineLai and 3 others like this.
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nee, ze zijn hier 0-4, dus vrij vroeg om dat te constateren.
     
    Asil likes this.
  6. Ziggi

    Ziggi Bekend lid

    Feb 8, 2017
    936
    350
    63
    Female
    Ik lees even mee, mijn jongste heeft vermoedelijk ADHD, hij is al aangemeld voor intake en onderzoek. Helaas is de wachttijd erg lang, dus we moeten nog even geduld hebben..

    Ook hij zegt: mama, mijn hoofd is zo druk.. er liggen allemaal papiertjes en ik weet niet waar ik moet beginnen.
     
  7. tuc

    tuc Niet meer actief

    Zo fijn!
     
  8. Rozebeer

    Rozebeer Fanatiek lid

    May 4, 2023
    2,375
    380
    83
    Female
    De farmaceutische industrie is een commerciële industrie, geen nonprofit industrie. Er moet winst gemaakt worden. Dat moet toch voldoende zijn voor dit topic. En nee exacte berekeningen en aantallen en wetenschappelijke artikelen heb ik er niet bij maar 1 ding is zeker, de gemiddelde arts grijpt liever naar medicatie dan naar een alternatief omdat het bekend terein is (zo geleerd op de opleiding dus dit is de enige oplossing) en vanwege commerciële motieven.
     
  9. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,149
    9,754
    113
    Female
    Hier sluit ik mezelf deels bij aan. Het ligt uiteraard ook, in het geval van ADHD in welke graad je kind of jezelf zit. Als het kind erg onrustig is en zichzelf + gezin bovengemiddeld in de weg zit kan ik me voorstellen dat je dat op korte termijn rustiger wilt maken, met name omwille van het kind.

    Heb je een lichte vorm van ADHD dan is een wat langer proces dmv voeding wel direct een idee. Persoonlijk heb ik wel een sterke mening over het voorschrijven van medicatie in het algemeen. Moet wel zeggen dat ik een huisarts heb (jongere dame) die zelf ook eerst alternatief aanraad voordat er op medicatie over gegaan word. Voeding in alle opzichten speelt een grote rol in gezondheid, medicijnen worden afgebroken in lever en nieren, welke (vind ik) veel beter in de gaten gehouden moeten worden bij een ieder die voor altijd een medicijn moet slikken. Maar dat is een heel ander punt van discussie, en hoort niet thuis in dit topic natuurlijk :)
     
  10. Rozebeer

    Rozebeer Fanatiek lid

    May 4, 2023
    2,375
    380
    83
    Female
    Misschien zou het dieet onder begeleiding uiteraard een goede eerste stap zijn ipv medicatie? Alleen na de juiste diagnose uiteraard.
     
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik vraag het nu nog netjes. Zou je aub dit topic niet willen overnemen met je RED dieet en anti medicatie propaganda. Dat is voor ouders al een megastap en er is al genoeg negativiteit over.
     
    Ysabella, Zeebra, lorreke and 9 others like this.
  12. Rozebeer

    Rozebeer Fanatiek lid

    May 4, 2023
    2,375
    380
    83
    Female
    Dat dieet is niet alleen voor wat lichte vormen. Juist ook voor kinderen die echt chaos in het hoofd hebben, erg opstandig en vul maar aan.
     
  13. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    Dec 30, 2017
    14,358
    28,600
    113
    Ikzelf adhd , geen darmproblemen na de geboorte. Ik heb ook geen intoleranties of allergieën. Ook niet als kind.

    mijn zoon is autist , geen darmproblemen na de geboorte. Hij heeft ook geen intoleranties of allergieën.

    ik denk dat voeding geen eerste keus is omdat het heel lastig is om aan te tonen of het echt werkt. Het is ook niet voor iedereen gezond, het slagingspercentage is laag en medicatie is geen troep. Daarnaast kost het heel veel inzet, tijd en geld. Niet iedereen heeft dat of kan dat.
    Medicatie is makkelijk en heel effectief. Je kan het goed controleren, enz.

    Mijn persoonlijke voorkeur gaat dan ook uit naar medicatie en niet naar een dieet.

    Ik vind het wel goed dat het er is. Voor sommige mensen zal het echt beter werken om verschillende redenen.
     
    Lynx, Fruity90 and Asil like this.
  14. Rozebeer

    Rozebeer Fanatiek lid

    May 4, 2023
    2,375
    380
    83
    Female
    Huh waar slaat dit nou weer op. Er zijn genoeg kinderen mee geholpen en bij veel ouders niet bekend waardoor die eerder naar medicatie zullen grijpen. Wat voor negativiteit? Over medicatie en de bijwerkingen is ook genoeg negativiteit. Ik heb in onze familie gezien hoe een kind qua gedrag 180 graden kan draaien. Waarom zou ik dat niet mogen noemen en jij de medicatie wel? Jij bepaalt toch niet wie hier wat mag schrijven?

    Ik zeg toch ook niet tegen jou dat je de boel met je medicatie niet moet overnemen omdat er veel negativiteit over is?
     
  15. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,149
    9,754
    113
    Female
    Dat snap ik. Jij snapt mijn punt niet en dat is prima.

    Ik trek mezelf voor de rest ook terug uit het topic en lees weer mee. Punt 1 omdat ik zelf geen kinderen heb en punt 2 omdat ik een opleiding volg voor ADHD coach en ik alles erg informatief vind.
     
    Ysabella, Fruity90 and tuc like this.
  16. tuc

    tuc Niet meer actief

    Omdat ik weet dat jij dit niet 1 keer benoemd maar door blijft zuigen.
    En je niet onder de doelgroep valt waar ts om vraagt.
     
    Ysabella, Zeebra, Snoepjes and 2 others like this.
  17. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    Dec 30, 2017
    14,358
    28,600
    113
    eens!

    Niet de plek als je geen ouder bent van of ervaringsdeskundige of professional.
     
    tuc, Snoepjes, Ziggi and 2 others like this.
  18. Ziggi

    Ziggi Bekend lid

    Feb 8, 2017
    936
    350
    63
    Female
    Ik wacht graag eerst onderzoek af voordat ik mezelf allerlei vverwachtingen op leg.

    Ben vooral nieuwsgierig naar andere ouders met kinderen met ADHD en zoek vooral herkenning. De rest komt later wel.
     
    tuc and evaleana like this.
  19. Rozebeer

    Rozebeer Fanatiek lid

    May 4, 2023
    2,375
    380
    83
    Female
    Ja tuurlijk, eerst goed onderzoek.
     
  20. februarimama

    februarimama Fanatiek lid

    Oct 23, 2014
    1,532
    864
    113
    eens met jou en Tuc
     
    tuc likes this.

Share This Page