Om aan hitte te wennen moet er idd een en ander veranderen qua cultuur. Bij ons is het bv pas na zonsondergang druk op straat, dan wordt het qua temperatuur net een beetje leefbaar. Bij instanties e.d werken ze tot een uur of 1 en dan gaan ze dicht. En naar buiten gaan 's middags doet sowieso (bijna) niemand, tenzij het écht noodzakelijk is. En in de middag idd even slapen. Het meeste wordt dus gedaan tijdens de koele uren in de ochtend en avond. Vanochtend bv had mijn man brood gehaald bij de bakkerij: om 5 uur 's ochtends waren ze al open. Oh en kinderen spelen hier gerust nog buiten rond 11 uur 's avonds Een beetje aanpassen aan de hitte scheelt echt zoveel, maar ik zie dit nog niet zo snel gebeuren onder Nederlanders eerlijk gezegd. Die zijn daarvoor veel te vastgeroest aan hun vaste gewoontes en ritme, en klagen al op vakantie dat de winkels in de hitte van de middag in Spanje dicht zijn.
Precies! Bij mij staat de airo op 28C, nu omdat het de laatste 10 dagen bijna elke dag boven de 40 graden was en dan is het echt kiezen voor mijn gezondheid. 's nachts koelt het af tot 30 graden, maar niet genoeg om het huis binnen te koelen. Woensdag wordt het weer 43 graden en dan hopelijk wat koeler, maar dan duurt het nog dagen voordat de muren e.d. afgekoelt zijn, want koeler dan 34-35 C zal het wel niet worden. Als ik het warm heb denk ik altijd aan citroenrasp die het nog warmer heeft en denk, niet zeuren, gewoon doorgaan!
Dat is ook het lastige hier idd. Ik kan wel bedenken dat ik siësta wil omdat mijn zolder het is. Maar de vergaderingen staan gewoon in de middag gepland. En als het wel lukt om een tropenrooster te draaien voor werk, dan zit he nog met schooltijden en andere vaste planningen. Dus het komt er eigenlijk op neer dat er geen tijd is voor een langere pauze.
'Onmogelijke' hittegolf Atlantische Oceaan wordt nog extremer https://www.nu.nl/klimaat/6273811/onmogelijke-hittegolf-atlantische-oceaan-wordt-nog-extremer.html Temperatuur oceaanwater bij Florida zo warm als jacuzzi: koraalriffen verbleken https://www.nu.nl/buitenland/6273914/temperatuur-oceaanwater-bij-florida-zo-warm-als-jacuzzi-koraalriffen-verbleken.html
https://www.hartvannederland.nl/regio/flevoland/almere-haven-getergd-door-bijenpoep Massale insecten sterfte en mensen gaan lopen zeuren over bijenpoep
Gelukkig is het hier nu iets koeler en "maar" rond de 39 a 41 graden, dus ik vind het op zich meevallen. En dat terwijl het nu in het Mediterrane noorden, waar het gewoonlijk 's zomers juist wat frisser is, nu rond de 50 graden is. Misschien moet ik de airco ook maar eens instellen op 28 ipv 26 graden.
Ik ben weer terug van vakantie én ook weer aan het werk... In de kantine hier is de plastic heffing ook ingegaan. Maar zo stom dat ze niet voor alternatieven hebben gezorgd. Alles zit nog verpakt. Die heffing was er juist voor om mensen een keuze te laten maken tussen verpakt (en duurder) en onverpakt. Maar ja, dan moet er wel een keuze zijn.
Vanaf 1 juli betaalt u extra voor wegwerpbekers en -bakjes met plastic | Nieuwsbericht | Rijksoverheid.nl Ondernemers zijn vanaf 1 juli verplicht om een herbruikbare optie aan te bieden. Er zijn twee manieren. Of ondernemers bieden herbruikbare bekers en bakjes aan waarvoor u borg moet betalen en die u terug kunt brengen. Of ondernemers vullen de beker of het bakje dat u hebt meegebracht. De ondernemer kiest zelf welke vorm wordt aangeboden. Ze kunnen er ook voor kiezen om beide vormen aan te bieden. Biedt jouw werkgever de mogelijkheid om eigen herbruikbare bakjes/bekers mee te nemen? Zo nee, dan begaan ze een fout en zou je dit in principe ergens moeten kunnen melden. Home | Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (minderwegwerpplastic.nl) Deze website vond ik ook nog hierover, hier kan je ook vragen stellen en kijken wat het voor jouw branche betekent.
Ja, ik had de medewerkers daar ook op gewezen, maar ja, die zijn natuurlijk ook niet op de hoogte van de regelgeving. Ze zou het wel doorgeven. Het is een cateraar, dus misschien dat ik zelf nog een mail naar het hoofdkantoor kan sturen. Ik vind het ook belachelijk dat ze dan direct de adviesprijzen vragen, vaak 25 cent erboven op! Voorbeeld van melk: ze bieden alleen bekertjes aan en geen mogelijkheid om te tappen of te schenken vanuit een pak. Al het beleg zijn portieverpakkingen. Soep kun je scheppen in stenen kommen, maar die zijn vaak op. Dan hebben ze er ook wegwerp staan, waarvoor je dan extra moet betalen. Ik werk zelf bij een toezichthoudende dienst Ik zal mijn collega's eens informeren
Ik vind het zeer slecht dat ze geen alternatief bieden. Qua melk is het zo makkelijk om zelf te schenken uit een pak. Is het pak nog niet leeg dan kan het in de koelkast voor de volgende dag. Portieverpakkingen ben ik sowieso geen fan van. Vind het verschrikkelijk hoeveel plastic er wordt gebruikt. Ze moeten zelf zorgen voor een alternatief voor plastic. Is dat niet beschikbaar zoals de stenen kommen, dan is dat hun probleem en niet van de werknemer lijkt mij. "ze zijn op dus betaal maar 25 cent extra" vind ik belachelijk. Daarnaast gaat die toeslag voor zover ik weet voor voorverpakte waren, niet voor soepkommetjes? Hoewel het bij de snackbar inderdaad ook om de plastic bakjes gaat... Heb me er nog niet zo in verdiept behalve dat ik laatst een ijskoffie bekertje haalde (craving) en bij de supermarkt de SUP op het bonnetje zag staan. Dat was meteen de laatste keer. Nu heb ik literpakken ijskoffie in de koelkast staan Ik verbaas me nog steeds over de hoeveelheid plastic die overal voor gebruikt wordt. Ik kocht net wat lekkers voor onderweg (dagje uit met mijn dochter vandaag). Bij de aldi van die mini chocoladereepjes. Maar ook daar zit een plastic wikkel omheen. Waarom kan dat niet van papier? Komt dan weer op de discussie dat papier ook vervuilend is uiteraard, maar het is met zoveel verpakkingen zo. Macaroni in een kartonnen doos, zit het alsnog binnenin in een plastic zak. Ik koop dan liever een plastic zak zonder de kartonnen doos er omheen.
Ik heb zelf ook gedacht om zelf een pak (haver)melk mee te nemen, maar ik ben te weinig op kantoor om het binnen houdbaarheid op te kunnen maken, vrees ik. Ik hoop al zo lang op regelgeving waarbij de fabrikant zich moet inspannen om de hoeveelheid verpakkingen te minimaliseren en dan zelfs moet motiveren waarom die wél verpakking gebruikt. En dan met échte motivatie die ook is vastgelegd in die regelgeving. Dat lijkt mij beter werken dat al die verpakkingsvrije initiatieven, want die sneuvelen toch vaak. Zo ben ik blij met AH thee, want die heeft geen plastic wikkel om het doosje. Maar de individuele theezakjes van papier kunnen misschien ook wel weg (in pot-porties zit er nl geen zakje om heen).
W.b plastic verpakkingen. Wij kregen laatst eea van een familielid uit Frankrijk, daar zat o.a een doosje met koekjes bij. Eerst een doos (karton met vermoedelijk plastic er overheen?), daarna een plastic wikkel en vervolgens nog een plastic schaaltje. En dat voor 8 kleine koekjes! Belachelijk. Hier is dat toch wel veel minder. Niet dat dergelijke zaken niet verpakt zijn, maar het zit dan alleen in zo'n aluminium (? ofzo?) wikkel. Ze zijn zo bezig in de EU met regelgevingen over plastic rietjes, waarbij zelfs gehandicapten die echt afhankelijk van wegwerprietjes de dupe worden. Maar dat kan ze blijkbaar niets schelen. Waarom mogen koekjes dan in Godsnaam wel driedubbel verpakt worden... Zo krom.
Tja, met die rietjes wordt ook nog vreselijk gesjoemeld. Er worden nl herbruikbare (dikkere) plastic rietjes verkocht, die bijna net zo goedkoop zijn als de wergwerprietjes waren, dus worden die ook iedere keer weggegooid. Op kinderverpakkingen sap zit een papieren rietje dat na een minuut opgelost is, ook echt handig. Plastic doppen mogen wel op de pakjes sap, en daar zit volgens mij meer plastic in dan een rietje... Vroeger had Lidl hier theezakjes waar alleen een kartonnetje om zal, geen plastic en ook geen extra papiertje om de theezakjes, nu is het alleen nog zo bij de kamillethee. Wij gebruiken meestal een thee ei, waar we munt, kamille, salie e.d. in doen, maar niet iedereen heeft een kruidentuintje.
Mensen willen voor de gek gehouden worden. Hoe vaak je ook zegt dat merk A melk uit de zelfde fabriek komt als merk X (merk van de supermarkt), en er alleen een ander etiketje opgedaan wordt, mensen geloven dat het anders smaakt, of een betere kwaliteit heeft.
Die papieren rietjes zijn dan vaak ook nog eens verpakt in plastic. Dus dat gaat echt nergens over. Thee heb ik tegenwoordig meestal los en niet in zakjes. Die Losse thee zit dan wel weer in plastic verpakt. Maar dat is dan 1 plastic zakje voor ongeveer 20 potten thee.
Even iets wat wel goed gaat. Wij hebben een klein tentje voor rondtrekken of onderweg naar bestemming. Wordt dus vaak op- en afgetuigd en de rek is eruit bij het touwtje van de tentstokken , zag de bui al hangen dat we een compleet nieuw tentje moesten kopen maar blijkbaar kunnen we los nieuwe tentstokken kopen
Hier ook losse thee. Gewoon groene/zwarte thee en die wordt verkocht in zakken van 250 gram. Verder veel kruidenthee en die is wel helemaal verpakkingsvrij, vaak zelfs wildgeplukt. Bv jasmijn, olijfblad, brandnetel, aardbeienkroontjes. Alleen venkelzaadjes worden nog gekocht, in de verpakkingsvrije winkel, dat dan weer wel. Ik vond laatst nog wat zakjes rooibosthee, uit Nederland nog. Moet al minstens 4 jaar oud zijn maar het smaakte er niet minder om