Hangt er vanaf wélke antistoffen precies. Je kan wel stellen dat er iets niet goed zit en actie gewenst. Fijn dat de kinderarts nogmaals heeft laten prikken. https://schildklier.nl/schildklieraandoeningen/de-schildklier/diagnose-stellen/bloedonderzoek/antistoffen/
TPO dus, dat kan in theorie Graves of Hashimoto zijn. Gezien de verhoogde TSH gok ik op Hashimoto, maar ben geen arts. Ik had TPO 600, TSH 25 en T4 11. Bij mij zijn zóveel klachten verdwenen (waaronder neerslachtige gevoelens) sinds ik goed ben ingesteld (ik ben chronisch schildklierpatient). Hoop dat je zoon de juiste begeleiding krijgt van een internist ism kinderarts!
Dank je wel! Ik hoop het ook, ben erg benieuwd, al is er maar een kleine kans dat hij zich (vooral mentaal en qua energie) beter gaat voelen, ik hoop het echt, nog een paar weekjes geduld
Dat had ik ook begrepen, dat lijkt het me dus niet te zijn. Ik heb inmiddels ook de huisarts nog even gesproken en die zegt dat er met antistoffen niet automatisch een traag werkende schildklier is, maar met zo'n hoge waarde lijkt er mij toch iets aan de hand, maar goed ik wacht eerst de afspraak met kinderarts maar af.
Zo is het bij mij inderdaad begonnen en geconstateerd. Maar ondertussen werkt mijn schildklier al 8 jaar te traag en slik ik al die tijd Thyrox. Het verloop van Graves is grillig, geloof 1/3 blijft te snel, 1/3 gaat weer normaal werken en 1/3 wordt te traag. Dus als het al langer aanwezig is zou ook een trage schildklier kunnen met Graves. Maar goed ik ben geen arts dus weet niet of Graves ook vanzelf overgaat, heb in het begin medicijnen gehad voor een snelle schildklier dus misschien is het wel daardoor dat hij slechter is gaan werken? Geen idee.
Mijn schildklier is te hard gaan werken door lithium gebruik. Verschil met Graves is dat het geen auto immuunziekte ziekte is en echt door medicatie komt. Dus geen antistoffen. Ik heb strumazol geslikt op geleide van titratie ( vaak bloedprikken of de waardes normaliseren) Er kan bij Graves ook gekozen worden om de schildklier helemaal stil te leggen met strumazol en dan thyrax te geven. Dit kan na een tijdje weer helemaal normaliseren maar graves kan helaas ook weer opspelen. Dat kan bij mij trouwens ook. Deze bijwerking is nogal zeldzaam. Meestal gaat je schildklier trager werken als je langere tijd lithium slikt