Een beetje vroeg misschien, maar hier zijn we alweer aan het oriënteren voor de zomervakantie van 2024. We willen graag naar Oostenrijk en hebben twee tieners van 11 en 16 bij ons. Welk gebied is leuk daar? We zoeken iets waar veel te doen is qua activiteiten, zoals bijvoorbeeld mountain karten, zipline, rodelen, raften. Maar we willen ook graag in de buurt van een leuk dorpje zitten. Groetjes, Willes
Wij zaten in het Zillertal. Genoeg te doen in de omgeving. Google even op Zillertal active card. Mocht je een leuk appartement zoeken met zwembad: Gastehaus Wurm! Slovenië ook overwogen?
Wij vonden Schladming leuk. Veel mountainbiken, naar de gletcher en paragliden. We hadden een sommercard dus konden ook vanalles gratis en met korting daar.
Zillertal, otztal, of schladming dachstein. Vrijwel iedere regio van Oostenrijk heeft veel leuks te doen.
Zo vroeg is het niet hoor… ligt er aan wat je wilt. Wij gaan ook naar Oostenrijk, naar Zell am See, camping Woferlgut. Veel te doen in de omgeving en ook leuke activiteiten van de camping uit. Daarnaast, mocht betweter niet zo goed zijn, een prachtig zwembad! Wij hadden de laatste luxe plek al (120/150 meter). Onze andere campings zijn ook al geboekt. Voor de pareltjes moet je nu eenmaal vroeg zijn, anders zit je ernaast. Zo hebben we een tienercamping in Italië met 30 plekken geboekt. Die zit de hele zomer alweer vol.
Goede herinneringen aan Schladming op die leeftijd. Leuk dorp met veel activiteiten, mooie omgeving en de mogelijkheid tot een dagtripje naar Salzburg en/of Graz.
Wij zaten opeen camping in Obervellach. Vanaf de camping kon je inschrijven op rafting en canyoning (familie of sportief) Dat was echt heel erg leuk. Karinthië Prachtig gebied. Ook veel wandelmogelijkheden.
Wij gaan naar Serfaus, Fiss, Ladis. Supermooi in de zomer en alle outdoor faciliteiten kan je daar doen
Dit vind ik het mooiste gebied in Oostenrijk wat ik tot nu toe in de zomer gezien heb! Dit jaar waren we in het Zillertal en vorig jaar in Saalbach-Hinterglemm. Dat vond ik ook wel leuk.
Serfaus: Als je van enorme drukte en veel activiteiten voor kleine kinderen houdt wel. Als je rust en ongerepte Oostenrijkse natuur zoekt moet je hier heeeel ver weg blijven Daarnaast vind ik het gebied niet echt geschikt voor tieners. Meer voor de leeftijd categorie 0-10
Wij zaten in Ladis en dus niet midden in die drukte maar lekker rustig. Maar goed, onze kinderen waren toen net rond 9-10 jaar. Dat scheelt misschien. Maar bij rust en ongerepte natuur vind je ook geen of weinig activiteiten voor pubers.
maar ga je met de möseralmbahn omhoog dan is het een grote mierenhoop van kleine kinderen…. Ladis is idd het rustigste. Wij zoeken met onze pubers juist de rustigere gebieden op vanwege het gebrek aan kleine kinderen En daar is dan juist meer dan genoeg te doen zonder dat je het gevoel hebt in de Efteling rond te lopen zoals in Serfaus….. we gaan altijd raften, paragliden, ziplinen, canoying, rotsklimmen, zwemmen in de mooiste meren en zwembaden,
Ja dat ligt natuurlijk aan ieders behoefte… wij houden naast de activiteiten ook heel erg van verre, moeilijke wandelingen die niet al te bekend zijn bij het grote publiek. Dus echte tips heb ik niet want daar moet je net van houden…. Schladming is een super tof gebied voor tieners, maar ook al erg druk tegenwoordig. Gasteinertal is super tof en heel erg rustig. Maar echt niet geschikt voor kleine kinderen die continue geëntertaind moeten worden. Sölden is ook leuk, maar het weer is vaak wat minder. Saalbach, Serfaus, Flachau etc mijden wij heel graag.
Wij waren in het Zillertal met onze 12 jarige. Was super. Er is daar echt genoeg te doen. Qua leuke dorpjes is Mayrhofen wel leuk.
Daar waren wij dit jaar, maar wij waren blij dat we wel net buiten het dorp zelf zaten. Wat een drukte dat dorp zelf!
Ok. Op de berg, zeker ook nog wel wat activiteiten? Voor de rest veel rondom mayrhofen geweest? Of toch ook veel met de auto op pad geweest. Wij zijn afg zomer in karinthie geweest, we hadden d3 fietsen mee dus veel met de fiets gedaan. Maar ik zou het fijn vinden als we een iets compacter gebied hebben, zodat we er niet telkens de auto of de fiets hoeven te pakken. Gebied serfaud, fiss heeft dat, maar daar behoorlijk veel toerisme. Dus willen eigenlijk een ander gebied bekijken