Best grappig eigenlijk, ik ken het probleem andersom: in onze kennissenkring was het soms zo: mensen die eigenlijk geen tv wilden, maar veel gezeur van familieleden of andere mensen uit de gemeenschap erover kregen en dus toch maar een tv aanschaften. Wij hadden zelf jarenlang ook geen tv, hebben er pas sinds kort eentje. Mijn schoonvader is daar nu ook heel blij mee... (ik zeg maar niet dat er alleen maar 3 -religieuze- zenders op zitten .)
Nee hoor het komt nog steeds voor. Tv achter slot en grendel omdat in reformatorische kringen je daar wel opmerkingen over krijgt wanneer je een tv in de kamer hebt staan (bijv. bij huisbezoek vanuit de kerk). En ook al is er geen tv, er wordt dan vaak wel via de laptop gekeken. Kijk ik heb daar geen problemen mee hoor, maar wel een beetje hypocriet haha.
Ik ben opgegroeid in een Zeeuws dorp, zelf ook christelijk, maar niet van de 'zware kerk' zeg maar. Wij hadden in mijn jonge jaren geen tv thuis. Niet eens zo zeer omdat dat niet zou mogen. Maar we hadden er gewoon geen. Pas toen ik een jaar of 15/16 was kregen we er een. Maar wij zeiden op zondagavond wel.eens tegen elkaar: kijk studio Sport is begonnen. Want dan zaten er op best wat plekken opeens de rolluiken dicht. En bij menig huishouden stond er een grote buffetkast in de kamer, met deurtjes. Daarachter stond dan de tv. Niet zichtbaar. Mijn broer heeft ook meegemaakt dat hij op een keer bij een vriendje was. Bij dat vriendje keek hij regelmatig tv. Maar nu was de tv weg uit de woonkamer. Mijn broer vroeg nog of hij kapot was. Maar nee, hij was boven, want ze zouden die avond huisbezoek krijgen van de kerk. Dus ja er zijn idd best wat mensen die op die manier leven/leefden. Ik snap heel goed dat heel veel mensen dat erg raar vinden. Ik ook. Doe ik als christen alles wel goed? Oh nee zeker niet. Maar ik begrijp zulke dingen ook niet.
Mijn vader kocht ooit een 2e hands beeldscherm voor onze computer in Staphorst. Bij het ophalen moest en zou het ding in een grote (onhandige) doos. Mijn vader :" nee joh. Niet nodig, ik leg hem zo wel achterin de auto". Neenee, hij moest in de doos, of met een kleedje eroverheen. Toen pas viel het kwartje. Buren mochten niet denken dat het een tv was En als mijn oma vroeger ging breien op zondag, dan haalde ze dat stuk 's avonds weer uit.
Was zo'n kast vroeger niet gewoon algemeen gebruikelijk? Hadden ze bij mijn vriendje destijds ook. En die waren niet gelovig of woonden in een gelovige buurt. Zag je op meer plekken.
Maar zo ken ik ook iemand die graag de doos van onze nieuwe tv wilde. Stond stoer voor zijn huis als het oud papier werd opgehaald
Ja klopt, het was ook een tv kast zoals je ze bij heel veel huishoudens had/hebt. Maar bij die mensen kwam het wel.heel goed uit dat hij niet zomaar zichtbaar was. Bij ons stond de tv gewoon op een kastje, werd niet geheimzinnig over gedaan.
Grappige verhalen. Eigenlijk maken mensen het zichzelf wel moeilijk met wat anderen denken en dat met elkaar in stand houden. Ik zou graag mijn tv in een mooie kast hebben trouwens. Mijn man wil het liefste nog een groter exemplaar
Dat is dan wel heel apart. Lijkt me heel vervelend om constant te denken wat denkt de ander, hoe komt dit over en dan over de normale dingen als tv en laptop. Iedereen doet wat hij of zij denkt dat goed is zullen we maar zeggen.
Hahaha dat kan natuurlijk ook! Maar een computerscherm mocht je dan wel hebben? Och jeetje arme oma. Hopelijk was ze gek op breien.
Nou.. het ergste is dat die angst (soms) ook terecht is. Aan de andere kant is een beetje sociale controle ook wel weer goed. Maar meer in positieve zin van op elkaar letten/voor elkaar zorgen. Want dat wordt in deze tijd ook nog weleens vergeten met de toenemende individualisering.
Nou ja zeg of je dan gelijk zoveel mist op de tv. De sociale druk de andere kant op.mensen zijn eigenlijk zo gek als een deur
Wilde ik net zeggen, zo'n website kan je dusdanig instellen dat die sluit op een bepaald tijdstip en weer opent op een tijdstip. Ik begrijp ook werkelijk niet alle commotie. Dan ga je eens niet online shoppen op zondag en kies een andere winkel of een ander moment. Waar een mens zich wel niet over kan opwinden. Misschien moeten zij maar eens aan de zondagse rust
Mijn opa komt uit een heel gelovig gezin en had 16 broers en zussen, overgrootoma heeft 21 zwangerschappen gehad. Toen kregen ze een nieuwe pastoor en die vroeg aan mijn overgrootvader"meneer, waarom heeft u zo veel kinderen". Dus hij kreeg netjes "gaat heen en vermenigvuldigt u" terug. Waarop die pastoor zei "ja, gaat heen en vermenigvuldigt u... Maar geen 17 keer hoor"