De huizenmarkt, hoe staat het ervoor?

Discussie in 'De lounge' gestart door Bloem85, 4 nov 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Esther2901

    Esther2901 Fanatiek lid

    3 jul 2014
    2.074
    1.570
    113
    @Marlena wat slecht van de financieel adviseur. Dat je er wellicht een paar duizend euro naast zit met je inschatting daar kan ik nog mee leven, maar 100.000 is echt heel veel. En dan zijn aanname dat jullie het gat met het spaargeld gaan opvangen:(.
     
  2. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.691
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    Alles is rond gekomen en het huis is verkocht! Ik durf pas echt te vertrouwen dat het niet meer misgaat als we de sleuteloverdracht hebben. Maar goed dat is een ander verhaal :roflmao:
     
    toch3, Ysabella, femkes en 7 anderen vinden dit leuk.
  3. Marlena

    Marlena Fanatiek lid

    27 mrt 2015
    1.676
    1.787
    113
    Hoe staat het ervoor bij de andere huizenzoekers / nieuwe huizeneigenaren?:D
     
  4. Marlena

    Marlena Fanatiek lid

    27 mrt 2015
    1.676
    1.787
    113
    Yes yes yessss de hypotheek is rond! Wel, zoals verwacht, een stukje lager dan de financieel adviseur heeft aangevraagd en zelf had berekend, dus we moeten nu wel zelf wat inleggen. Maar goed, ben allang blij met het bedrag wat we wel voor elkaar hebben gekregen, en nu kan ik het eindelijk loslaten en genieten van het idee dat we gewoon over een jaar in een super mooie nieuwe woning wonen!!!! Hoe fijn! We willen ook graag aan project baby 2 beginnen dus fijn vooruitzicht dat we dan over een jaartje uit dit kleine appartementje zijn verhuisd naar een fantastische ruime woning met tuin:D:D:D
     
    toch3, MissXray, OliJul en 15 anderen vinden dit leuk.
  5. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Super goed nieuws!! Gefeliciteerd!
     
    Marlena vindt dit leuk.
  6. Wasabi

    Wasabi Fanatiek lid

    28 jan 2017
    1.274
    687
    113
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Wat heerlijk om al die goede eindes te lezen, gefeliciteerd!!

    Voor de liefhebbers hier dus iemand die er nog volledig in zit, in die fantastische onzekerheid daar ik heerlijk op ga… not :rolleyes:

    Gelukkig hebben wij een supergoede hypotheekadviseur… namelijk mijn eigen moeder. Wij hebben een huis gekocht en ons huidige huis staat sinds een week te koop. Onze hypotheekaanvraag ligt nu bij de tweede beoordelaar en heeft sinds einde van vandaag t/m dinsdag om te beoordelen. Als dit positief zal zijn dan hebben we een finaal akkoord. Wij zijn zo zenuwachtig!

    We hebben 5 bezichtigen in totaal gehad eergisteren en gisteren. We zitten in een wat hoger segment dus wij denken dat dit wel normaal is. Nog geen telefonisch contact gehad met onze makelaar. Die legt altijd briefjes neer met feedback. Baal dat ik uitgerekend nu ze maandag pas open gaan, de vraag heb of 5 kijkers ook in deze klasse goed of niet goed is.

    Super spannend allemaal :)
     
    Marlena en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  7. ClaireDeLune

    ClaireDeLune Fanatiek lid

    12 okt 2021
    1.156
    1.962
    113
    Nederland
    Leuk om te lezen!
    Hier druk in de verbouwing. Inmiddels zijn ze aan het stucen dus de opbouw is begonnen. Het wordt zo gaaf en groot!
     
    Marlena en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  8. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.691
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    Wij hebben in totaal maar 3 bezichtigingen gehad!
     
  9. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.691
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    Hier ook een update dan :D

    We hebben alle muren eruit getrokken en alle vloer(en)/(bedekking). Het huis is rookvrij gemaakt door een professioneel bedrijf. En ik ben nu bezig met de trap lijmvrij te maken :p

    Onze slaapkamer is geverfd + vloer ligt erin, alleen nog behangen en plintjes.
    Onze jongste dochter haar kamer is geverfd + vloer erin, alleen nog plintjes en de muurstickers. En de oudste haar kamer is geverfd en vloer erin, daar nog 1 muur nog een laag verf, plintjes en muurstickers.

    Woonkamer is geverfd (de muren en de balken van het plafond) en zoo mooi geworden :p vandaag hebben mijn vader en man de tegels rondom/in de open haard/houtkachel gelegd. Morgen voegen erin en dan de vloer in de woonkamer erin.

    Dan moeten we de wc nog verven en de hal beneden/boven verven en dan de vloer in de gang boven. :)

    De bank is al binnen, het bed van de oudste is vandaag geleverd. Het begint steeds meer een huis te worden. En we zijn er zo blij mee:D:D
     
  10. Wasabi

    Wasabi Fanatiek lid

    28 jan 2017
    1.274
    687
    113
    Vrouw
    NULL
    NULL
    @ClaireDeLune heerlijk als het straks droog is. Totaal ander huis altijd als het gestuct is.

    @Featherr WoW wat een hoop! In hoeveel tijd hebben jullie dat allemaal voor elkaar gekregen? Snap dat jullie blij zijn!!
    3 bezichtigingen, dat klinkt wel hoopvol :Dal valt er natuurlijk nooit wat van te zeggen
     
    ClaireDeLune vindt dit leuk.
  11. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.691
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    We hebben 4 september de sleutel gekregen, 5 september begonnen! Dus 2,5 week :)
    Deze week heeft mijn vader vrij genomen en helpt ons :) ik heb voornamelijk geholpen bij het slopen en mijn vader bij het opbouwen:roflmao:
     
  12. Marlena

    Marlena Fanatiek lid

    27 mrt 2015
    1.676
    1.787
    113
    @Featherr wow wat een hoop geklus bij jullie! Doen jullie alles zelf? Klinkt alsof jullie al een heel eind op weg zijn!

    @Wasabi Ja jeetje spannend allemaal he! Vanwaar moet het door een tweede adviseur bekeken worden? Heel herkenbaar die spanning, hier hadden we steeds de hoop dat we finaal akkoord zouden krijgen, moesten we WEER documenten aanleveren, tot drie keer toe haha. Hopelijk bij jullie snel goed nieuws!
     
  13. zeilbootje

    zeilbootje Fanatiek lid

    15 jan 2014
    2.771
    1.363
    113
    Hier is de verbouwing eindelijk bijna klaar en we zijn verhuisd!
    We hebben alleen een paar binnenmuren laten staan, alle buitenmuren en het dak zijn eraf geweest. Daarna alle muren opnieuw opgebouwd en geïsoleerd. Dak bedekt met isolerende dakplaten en nieuwe pannen erop. Daarna overal nieuwe ramen en deuren, vloerverwarming aangelegd, nieuwe vloeren. Elektra overal vervangen en nieuwe plafonds erin. Nu ‘alleen’ nog afwerken. Dus plinten, stopcontacten, gordijnen, vensterbanken, lampen, etc etc etc.
    Maar dat krijg je als je een klushuis koopt :). We hebben nu wel een superfijn (bijna) nieuwbouwhuis uit de jaren ‘70!
     
    toch3, MMW, femkes en 2 anderen vinden dit leuk.
  14. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.691
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ja behalve het rookvrij maken hebben we alles zelf gedaan! :)
    Dat vinden we nu ook wel weer wat hebben. Het is nu echt "ons" huis omdat we eigenlijk alles zelf gedaan hebben! :D
     
    femkes vindt dit leuk.
  15. Wasabi

    Wasabi Fanatiek lid

    28 jan 2017
    1.274
    687
    113
    Vrouw
    NULL
    NULL
    @Featherr nou dat is dan supersnel zeg en inderdaad heerlijk echt je eigen smaak <3 Wanneer gaan jullie erin of zitten jullie er tijdens het klussen al?
    Ik vroeg me ook nog af of je nog weet na hoeveel dagen je een bod kreeg op jullie verkochte woning?

    @Marlena ik wist dat eerst ook niet maar dat is een regel blijkbaar wanneer de aankoop om >1 miljoen gaat. O jeetje wat zenuwslopend hè, gelukkig was het 3x scheepsrecht bij jullie :D!

    @zeilbootje, gaaaaaf!! Hoelang hebben jullie daarover gedaan? Wij hebben dat ook in die mate gedaan 2.5 jaar geleden, maar ik zou het nooit meer willen doen :roflmao: onze jongste was toen 3 weken toen we het kochten. Man man man we konden zo in “help mijn man is klusser” haha. Gelukkig is het goedgekomen, maar voor ons dus genezen.
     
  16. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.691
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    We gaan tijdens de herfstvakantie over :) of net ervoor eigenlijk ;) zodat onze dochter tot vakantie op de ene school blijft en dan zo over kan.

    Vrijdag hadden ze een bezichtiging en die maandag hadden ze een bod uitgebracht.
     
  17. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.691
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    En die regel dat het 2x bekeken moest worden hadden wij ook hoor en ons huis was nog geen half miljoen. Gewoon een dubbel check van de bank :)
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  18. Wasabi

    Wasabi Fanatiek lid

    28 jan 2017
    1.274
    687
    113
    Vrouw
    NULL
    NULL
    @Featherr, wat een lekker vooruitzicht voor jullie. Totaal niet jaloers hoor :roflmao: Hebben jullie daarna pas gekocht of zaten jullie ook met hetzelfde risico op dubbele lasten?
    Dat is wel top zo snel een bod. A oké, wij hadden de vorige keer maar 1 volgens mij. Wij hadden nu ook verwacht dat we het vrijdag al zouden horen, maar toen belde de 1e beoordelaar dus dat het om die reden naar een 2e ging. Hoop echt dat het gaat lukken. Die zenuwen zijn met alle bedragen hetzelfde… beetje vergelijkbaar met meerdere kinderen krijgen… je weet een beetje hoe het ongeveer zal gaan maar de liefde is net zo intens als bij de 1e… jammer dat het hier over net zulke intense zenuwen gaat :confused::roflmao:
     
  19. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.691
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    We hebben in principe eerst ons nieuwe huis gekocht. Scheelde 1,5 week ongeveer :roflmao:
    We hadden wel helemaal ingecalculeerd dat we met het salaris van mijn man de dubbele lasten konden dragen. En we moesten van de bank 1 jaar hypotheek van ons huis op de bank hebben staan.

    Uiteindelijk komen we op 2 maanden dubbele lasten. Maar daardoor hebben we wel de tijd om alles te doen en rustig alles over te verhuizen zeg maar:)
     
  20. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.478
    5.838
    113
    Wat leuk om iedereen zijn updates te lezen. Er wordt flink wat geklust :D

    Hier zijn er 14 bezichtigingen geweest en 6 biedingen. We hebben het hoogste bod geaccepteerd. Inmiddels hebben we ook de definitieve hypotheekofferte ontvangen voor ons nieuwe huis. Daar krijgen we 20 november de sleutel en dan 20 december de sleuteloverdracht van ons huidige huis. We kijken er zo naar uit. Van een huis met 119m2 naar ruim 200m2 en 6 slaapkamers:D
     
    bababoe, Syane, Ysabella en 1 andere persoon vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina