Jeetje wat lastig, het is je zus! Kan een school daar niet een beetje coulant mee om gaan. Na het uitslapen komen, prima, maar wel met reistijd van 2 uur!
Geprobeerd maar ze zegt dat ze dat niet mag doen, 2 dagen. Wel gezegt dat we waarschijnlijk hotel gaan pakken omdat ik terugrijden onverantwoord vind. Zegt ze alleen nog uitslapen en dan laten komen. Maar die van mij liggen gerust tot 10u op een zaterdag na een gewone vrijdag
Dan had je het niet op donderdag moeten houden als je weet dat je zus een gezin heeft! Een bruiloft moet toch ook leuk zijn voor de gasten en hen geen hoofdpijn opleveren…
Je gaat heel de avond missen voir school? Na het diner is er nog een kerkdienst, dan receptie en avondfeest. Zal echt gewn feest tot 4u ofzo worden maar voor 00u verwacht ik ook niet Overigens gaan er 3 heel goed op school, de 4e wat minder maar das een puber met ass dus verwacht ik sowieso weinig productie van hem vrijdags
Met in totaal 14 broers en zussen, 4 werkende ouders + de rest kan je toch geen rekening houden met welke dag bij wie uitkomt? Bij ons werken er ook standaard in het weekend.
Ah bij ons zien bruiloften er anders uit, duurt het diner tot een uur of 21 en gaan dan de eerste oudjes naar huis en wordt en daarna gedronken en gedanst tot laat. Dus met zo’n bruiloft zou ik het helemaal niet gek vinden om 21 u weg te gaan als je ook al de hele dag geweest bent. En we hebben ook een heel kleine familie, iedereen kan makkelijk rekening met iedereen houden. Niemand werkt in het weekend.Dus totaal andere situatie Negeer vooral mijn reacties!
Maar goed, een keer wat minder slaap is niet erg. Je kunt dan ook ze tot 10 uur laten slapen en dan naar huis rijden. Kunnen ze in de middag nog even naar school. Dan heb je je netjes aan de regels gehouden toch? Na het slapen meteen naar school, tja de afstand tot school was 'iets' langer Het echte uitslapen kan dan op zaterdag. Zo zou ik het denk ik doen. Mijn kinderen zijn geen uitslapers. Dat begint pas als ze een jaar of 12 zijn. Zoon van 7 is altijd vroeg wakker. Die zegt heel af en toe dat hij heeft uitgeslapen: dan is hij na 7 uur pas wakker geworden. 10 over ofzo
School die nu nee zei is om 12:30 uit dus als ze tot 10u slapen + ontbijten + 2u rijden = school uit Bij oudste isxdat inderdaad wel een optie want die moet tot 16:00 op vrijdag dus al komt die om 12:30u (na de middagpauze) aan is het nog steeds de moeite. De tweede is om 12:20/13:30 uit (officieel laatste maar dat uur valt nogal eens uit)
Een idee dat je man dan al iets eerder naar het hotel gaat met de kinderen? Dan hoef je niet tot 10 uur te wachten totdat ze wakker zijn. Bovendien moet je toch vaak om 10u al je kamer af.
ja dan wordt het helemaal een lachertje. Pff best irritant dat regels soms zo strak zijn. Het is goed dat ze er zijn, maar kom op een beetje flexibel is toch wel lekker. Vorig jaar trouwde onze dochter, ook op donderdag. De basisschool had precies die dag een studiedag, dus ik heb de vrijdag vrij gevraagd En de jongens uiteindelijk inde middag weer lekker naar school laten gaan. Beter dan de hele dag achter een scherm willen Bij de Vo school kreeg zoon de 1e twee uur vrij. Maar ja wij hadden geen lange reistijd....
Doordeweeks is dat wel een probleem inderdaad. Met jonge kinderen zou ik ook op tijd weer thuis willen zijn zodat ze de volgende dag (desnoods iets later) fris naar school kunnen. Dat vrij krijgen is echt heel wisselend per school. Officieel is het volgens mij alleen voor binnen het eigen gezin maar jouw zus is wel heel dichtbij, onze school zou er waarschijnlijk wel een oogje voor dichtknijpen. Mijn zus woont in het buitenland dus als die ooit gaat trouwen zal ik een week vrij vragen omdat je niet zomaar op en neer rijdt op 1 dag of in 1 weekend.
Reistijd is dubbelop voor de oudste 2. Zowel de 2u terug naar huis als dan nog een uur fietsen naar school. Bij de oudste wel uitleg gegeven dat ik 2 dagen wil ivm reistijd en zijn ass. Die is vrijdag compleet in zijn eigen wereld. Dus als school 1 dag zegt dan meld ik hem ziek.
Ja wat ik las was buitenland max 5 dagen, binnenland max 2 dagen als het veel reistijd is. Maar wat veel reistijd is is dan weer niet gespecificeerd
Ah vandaar je vraag. Ik vind 'veel' nogal een relatief begrip. Ik ben gewend in het buitenland grote afstanden te rijden om ergens naar toe te gaan dus voor mij is twee uurtjes in de auto vrij weinig. Een ander die alles om de hoek heeft kan het veel vinden.
Ja voor naar boord rij ik ook zo gerust 2u. Maar dat is enkele rit en of vrijdagmiddag of maandagochtend. Niet snachts na een feest En eerlijk: ik denk als ik 2u zuidelijk had moeten rijden ej dus belgie de bruiloft had dan denk ik dat die 2 dagen veel makkelijker gegeven wordt. Maar ik sta nu sneller in brussel dan deze feestlocatie en keulen klinkt verder dan Groningen (vanaf hier) maar is net zo ver volgens maps
Op vakantie gaan op twee uur reisafstand is niet ver. En idd met reizen in het algemeen is 2 uur rijden niet echt lang. Maar als dat om een regel bij een basisschool gaat vind ik 2 uur naar huis rijden in de nacht na een bruiloft voor een kind toch best lang
Ik rijd elke dag 60km voor de basisschool, de oudste fietst 16km enkel naar school. Wij wonen op het platteland in zo'n provincie waar het OV niet echt super goed geregeld is dus zijn al afhankelijk van de auto in vele opzichten. Ouders op 1 uur, schoonouders op 2 uur afstand. Voor mij is 2 uurtjes geen probleem wat dat betreft, ook niet na een feestje. Dat je jonge kinderen bij je hebt die de volgende dag weer naar school moeten is wel een ander punt. Dit soort afstanden rijden wij in het weekend en niet doordeweeks. Als je dan 's avonds laat na een feestje nog 2 uur naar huis moet rijden met de kinderen, dan zou ik er ook voor kiezen om ze thuis te houden in dat geval. Ik vind het ook niet echt coulant van school om te weigeren maar ze zullen hun redenen hebben gok ik?