Puber gedoe

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Luna86, 20 sep 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mop81

    Mop81 Fanatiek lid

    9 nov 2013
    4.130
    2.517
    113
    Vrouw
    Amsterdam
    Even los van de discussie over regels. Het is voor jou vooral belangrijk om die verbinding en het vertrouwen te krijgen met je zoon.
    Is het een idee om iets samen met hem te gaan doen? Iets wat zijn interesse heeft?
    Een dagje of weekendje weg samen? Zodat je in een andere omgeving misschien eens rustig kan praten met elkaar? En dan hoeven dat geen eens zware onderwerpen te zijn. Maar ga eerst eens mee in zijn wereld om dat vertrouwen op te bouwen.

    Ik ging als puber ook een tijdje de verkeerde kant op en mijn ouders lieten duidelijk merken dat ze overal op tegen waren. Dit maakte het alleen maar erger. Probeer je in te leven in hem. Zo kun je hopelijk na een tijdje wel met hem praten over bepaalde zaken.
     
    Luna86 vindt dit leuk.
  2. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland
    @Mop81
    Goede tip!
    Staat ook elke keer op de planning maar het komt er door meerdere redenen weinig van. Kleine momentjes wel maar grotere dingen doen we vaak met het hele gezin.

    Toevallig liet ik hem net wat opties zien die in het topic hierboven staan maar hij vindt gewoon niks leuk :| alles is stom, saai of duurt te lang. Als ik vraag wat hij zelf leuk vindt? Karten, Barcelona of een voetbalwedstrijd kijken. Meer niet :confused: zijn reactie is dus heel vaak heel negatief wat het minder leuk maakt om überhaupt iets te willen doen.

    In de herfstvakantie heeft mijn man een dagje vrij genomen om iets met hem te ondernemen dus die staat gepland. :thumup: Denk dat een hele belangrijke is en dat dat de sfeer goed zal doen.
     
    Mop81 vindt dit leuk.
  3. blij83

    blij83 Fanatiek lid

    5 jun 2012
    2.182
    1.984
    113
    Maar zou Karten of voetbalwedstrijd kijken geen optie kunnen zijn? Of is dat financieel een te grote wens van hem?
     
  4. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland
    karten is zeker een optie maar ik vind dat zelf dus echt niet leuk en eng :p dus dat moet hij met mijn partner doen. Een voetbalwedstrijd is ook een optie alleen hebben we nog een voetballiefhebber thuis..
    Vooral mijn man vind het dan zo sneu als de jongste niet mee mag.

    Ik denk dat hun uitje in de herfstvakantie karten en uit eten wordt. Ik wil proberen voor die tijd nog een keer met de oudste naar de bios te gaan. Zondag wil ik met hem op pad voor nieuwe schoenen, daar vroeg bij vanochtend om. Meestal bestellen we dat online maar ik denk dat het goed is als we dat voor nu even zo doen :thumup:
     
    Mop81 vindt dit leuk.
  5. blij83

    blij83 Fanatiek lid

    5 jun 2012
    2.182
    1.984
    113
    Leuk idee om.de schoenen te gaan shoppen. En wie weet staat hij dan wel open voor samen een broodjes, ijsje, snack te scoren oid. Dan heb je ook een gezellig middagje.
    Hopelijk veel plezier.
     
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    Misschien moet hij zich daar maar even over heen zetten, het is belangrijk om nu even tijd met de oudste door te brengen.
     
    Bloem2310, Mop81 en Luna86 vinden dit leuk.
  7. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland
    eens, dat vind ik ook.
    Hij neemt in de herfstvakantie een vrije dag op om wat met de oudste te ondernemen. Komende zondag neem ik de oudste even alleen mee naar de stad voor nieuwe schoenen.
     
    poema en tuc vinden dit leuk.
  8. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    11 jan 2019
    12.253
    12.629
    113
    Vrouw
    Daarna lekker na de mac of ergens anders heen gaan!
     
    Luna86 vindt dit leuk.
  9. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.077
    12.030
    113
    Ja ik zou het ook combineren met lunchen oid!
     
    Luna86 vindt dit leuk.
  10. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland
    Ik had het idee om met de trein te gaan en daar nog even een terrasje te pakken maar een lunch kan eventueel ook :D
     
    Dubbelgeluk en poema vinden dit leuk.
  11. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.292
    17.181
    113
    Maar je kan toch de jongste bij de volgende gelegenheid meenemen en oudste niet?
    Wij hebben hier kinddagen. 1 kind met 1 ouder weg naar iets van eigen keuze (binnen bepaalde grenzen). Tja, dan horen wij ook gerust "daar wil ik ook heen". Prima, maar niet die dag. Onthoud maar voor je eigen dag of als gezinsdag.

    Edit: en met de jongste dezelfde dag een andere wedstrijd als jullie als ouders het beide niet erg vinden om te gaan?
     
    Neuzeke en femkes vinden dit leuk.
  12. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland
    Hoort naar school gaan zonder gedag te zeggen ook bij gewoon pubergedrag? :p:confused:
     
    femkes vindt dit leuk.
  13. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland
    Ja vind ik dus ook maar voor mijn man ligt dat iets anders. Ik denk omdat mijn man veel van huis is voor zijn werk en lange dagen maakt als hij in nl is.
    In de vakantie ga ik een dagje weg met jongste zoon, neefje en schoonzus. De oudste laat ik bewust thuis omdat het voor hem minder leuk is met ons neefje en hij zich dan teveel moet aanpassen. Ik heb daar helemaal geen moeite mee maar snap wel dat dat voor mijn man iets anders ligt. Ik breng al genoeg tijd door met allebei de kids :p
     
  14. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.681
    18.753
    113
    Vrouw
    Bij ons hoort dat bij: mijn wekker loopt om 06u30 af en rol pas uit bed om 7u10 en moet om 07u30 vertrekken :roflmao:
     
    sidmick, femkes en Luna86 vinden dit leuk.
  15. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.681
    18.753
    113
    Vrouw
    Jij kan op hetzelfde ogenblik toch wat leuks doen met de jongste ?
     
  16. tuc

    tuc Niet meer actief

    Hier ook:roflmao:
     
  17. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.798
    9.314
    113
    Gelderland

    Ik was speciaal voor hem naar beneden gegaan en hij loopt zo de deur uit :eek::roflmao:
     
    femkes en Zxcvb vinden dit leuk.
  18. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.681
    18.753
    113
    Vrouw
    Bij ons gebeurd dit sowieso niet bewust.
    Onze kinderen vertrekken altijd langs de achterdeur en ik doe dan de voordeur open en zeg : SALU X dan zeggen ze wel: ohjaa salllluuuu
     
    Omaaatje, Luna86 en poema vinden dit leuk.
  19. poema

    poema Fanatiek lid

    27 jul 2007
    4.036
    453
    83
    Vrouw
    Tja, is wel pubergedrag, maar ik vind sommige dingen ook gewoon te maken hebben met respect en normaal gedrag. Dus hier zeg je gewoon gedag als je weg gaat en hallo als je binnenkomt (deed ze hier van de week ook niet, toen ze binnenkwam met vriendin en daar kan ik echt pislink om worden...)

    EDIT: als je in het zicht bent natuurlijk ;)
     
    suus1983 en Zxcvb vinden dit leuk.
  20. Gymgirl

    Gymgirl Fanatiek lid

    17 jan 2018
    1.961
    932
    113
    Vrouw
    Ja, dat hoort er ook bij...
    Soms zelfs zo erg dat na wakker worden hij gewoon op zijn kamer blijft en als het tijd is om naar school te gaan dat hij dan zo vertrekt. Zonder ons te zien, zonder iets te zeggen!
     

Deel Deze Pagina