Hallo, Wij hadden vandaag onze 20 weken echo. In eerste instantie was alles gewoon goed tot ze op het einde ineens zei dat ze wat vocht zag in/rondom het buikje wat er niet helemaal hoort. En omdat het een afwijkend beeld is wil ze graag dat de gyneacoloog er naar gaat kijken. De echoscopiste zei wel dat het ook gewoon een afwijking kan zijn van normaal, zoals ieder mens anders is. Daarna ben ik gebeld door mijn verloskundige en ze zei dat ze dit eigenlijk nog nooit had gezien en ook niet weet wat dit zou kunnen zijn en of het echt iets is. Bij de 13 weken echo was namelijk alles gewoon goed en vaak kan je dan zoiets ook al wel zien zei ze, maar ze zei ik ben geen echoscopiste dus ik weet dat ook niet precies. Gelukkig heeft ze mij wel wat gerust kunnen stellen. Vrijdagmiddag kunnen wij gelukkig al terecht voor een echo bij de gyneacoloog in een gespecialiseerd ziekenhuis. Is er iemand die hier ervaring mee heeft? Ik weet dat Googlen niet goed is enzo, maar zie nauwelijks iets op Google staan over vocht in/rond het buikje (de precieze plek weet ik niet)
Wat is dat schrikken hè. Ik heb ook geen ervaring met vocht bij/in het buikje. Wel bij het nekje aan weerszijden (dus niet de nekplooi). Dit was met 14 weken geconstateerd en met ruim 17 weken was het weggetrokken. Ik hoop dat het in jullie geval ook zal wegtrekken. Ik neem aan dat jullie vrijdag dan voor een GUO naar een academisch ziekenhuis moeten?
Ja zeker schrikken, vooral omdat het echt ineens op het einde kwam. Ik hoop het inderdaad ook. Al was het hier natuurlijk al met 20 weken. Het gekke is dat het op de 13 weken echo nog helemaal niet er zat. Of misschien was het toen nog te klein ofzo. Ja klopt ik moet dan. inderdaad naar een academisch ziekenhuis voor een GUO. Is dat heel anders dan een normale SUO? Kunnen ze dan meer zien ofzo?
Dit kan een afwijking zijn maar wordt toch ook wel met enige regelmaat als toeval gevonden en dan is het later opeens weg en was het een storm in glas water. Ik hoop dat laatste voor jullie! goed dat ze het extra checken. Hopelijk snel meer duidelijkheid
Herkenbaar, bij ons was het ook het laatste shot. Dan verwacht je het ook niet meer. Heb je er wel een beetje van geslapen? En heeft je vk al wat meer informatie ontvangen van de echoscopist met de benamingen van wat ze geconstateerd heeft? Ik hoop heel erg hard op een storm in een glas water voor jullie. Het onderzoek is wat uitgebreider en de apparatuur nog scherper.
Ja ik heb wel heel onrustig geslapen, ik voel hem ook amper omdat mijn placenta aan de buikzijde ligt. Ja ze had wel wat benamingen ontvangen maar dat was vrij summier, ze zei dat er stond dat het vocht in of rond het buikje zou zitten dus als een soort van extra vliesje. Ze zei zelf ook dat ze hier niet bekend mee was en dat ze eigenlijk niet zo goed weet of en wat het kan betekenen voor de baby. De verloskundige gaat de beelden van vorige week nog even terug kijken, om te zien of zij het toevallig dan ook ziet.
Alles was gelukkig helemaal goed. Ze weet niet wat de echoscopiste zag, maar de gyn en echoscopiste zagen echt niets. Gelukkig
Ja zeker vooral omdat de gyneacoloog die deze maakte echt heel kundig was en alles goed uitlegde wat ze zag.
Fijn! Gauw weer van je af zetten en genieten van deze zwangerschap voor zover dat mogelijk is. Het gaat zo snel❤️