Situatie in Israël en Palestijns gebied

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Feye, Oct 9, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    Dec 15, 2021
    2,101
    2,673
    113
    Female
    +100
     
    Citroentje93 likes this.
  2. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dat vindt jij vanwege de bezetting van Israël. Maar anderen kijken weer verder in de geschiedenis en zien dat de VN de grond verdeeld had daar eind jaren 40. Waarop de omringende Arabische landen tot oorlog over gingen waar Israël (die de oorlog helemaal niet gestart is) meer grond aan overhield. Waardoor het huidige conflict weer ontstaan is. Je kunt niet naar 1 feit in dit verhaal kijken, je moet elke actie en reactie meewegen.
    En dat de Israël (de joden) hun land met hand en tand verdedigden toen de Arabische landen oorlog begonnen is niet zo vreemd als je bedenkt wat de Joden begin jaren 40 in Europa meegemaakt hebben.
    Dus hoe was het verlopen als iedereen in de omgeving daar gewoon geaccepteerd had hoe de VN de grond verdeeld had?
     
    WWJD and 3xo like this.
  3. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,868
    18,642
    113
    Female
    Dus eigenlijk zeg je dat Israël alles aan zichzelf te danken heeft?
     
    3xo and tuc like this.
  4. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,439
    21,825
    113
    Als je kijkt puur naar hoe Hamas ontstaan is, is dat wel zo. Daar had ik volgens mij gisteren een link over geplaatst van de NOS.
    Daarin wordt uitgelegd dat Hamas ontstaan is toen Israël de PLO wilde uitschakelen. Eigenlijk net als dat Hezbollah is ontstaan na de aanval op Libanon. In beide gevallen is dat uiteindelijk alleen maar in ieders nadeel geweest.
     
    Florina, Mammavan5 and 11131618 like this.
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Tja als in 1948 iedereen alle nieuwe grenzen geaccepteerd had was er nu helemaal geen probleem geweest:rolleyes:
     
    pareltje2212 likes this.
  6. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,439
    21,825
    113
  7. Vergeten

    Vergeten Fanatiek lid

    Dec 1, 2019
    1,011
    1,722
    113
    Female

    was het anders verlopen als Duitsland geen uitroeiing van de joden was gestart? Zou bv Amerika het accepteren als er nu gezegd wordt je moet je land weer afstaan aan Indianen? Wel eens van Nakba gehoord en hoeveel Palestijnen er toen vermoord zijn geweest? Dus doordat Europa in de jaren 40 zoveel joden uitgemoord heeft, mogen zij dat doen in Palestina?
     
    Mammavan5 and 11131618 like this.
  8. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dat is totaal niet wat ik zeg. Ik zeg niet dat het anders had gelegen als de nazi's niet zoveel Joden hadden vermoord.
    Ik probeer duidelijk te maken dat de pro palestina mensen niet verder terugkijken dan de bezetting door Israël. Maar die zijn dat niet gaan doen omdat ze het grappig vonden of zich verveelden. Voor de Israëliers (vnl Joden) zit daar een duidelijke reden achter.
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nah goed, dit was echt mijn laatste bijdrage om het van alle kanten te belichten. Het maakt mij nl geen bal.uit van wie dat land is. Ik heb bij beiden geen belang.
    Maar lees zoveel extremisme (ja vnl vanuit palestijnse/moslim kant) dat ik mij hier ontzettend onprettig bij voel en helemaal geen zin meer heb om mij hierin te mengen.

    Een nieuwstopic hierover zou ik wel prettig vinden, maar dat nemen de extremisten ook weer over vrees ik, dus hou ik het wel bij de nieuwskanalen.
     
  10. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    Aug 5, 2019
    2,442
    4,368
    113
    #550 YaelStone, Oct 14, 2023
    Last edited by a moderator: Oct 15, 2023
    Ik haak ook af uit dit topic.
     
  11. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    Feb 6, 2022
    2,870
    3,039
    113
    Dat had ik al gedaan, gelukkig.


    Dit laat duidelijk het gebrek aan geschiedenis les zien. Echt walgelijk gewoon. En dan vraagt men zich af waar haat vandaan komt.

    Dit topic laat duidelijk zien dat bepaalde mensen gigantische alles overheersende haat bij zich dragen. En dat zonder zelf door te hebben.
     
  12. Kameleonn

    Kameleonn Actief lid

    Jul 14, 2018
    306
    297
    63
    #552 Kameleonn, Oct 14, 2023
    Last edited by a moderator: Oct 15, 2023
    Hoe krijg je het uit je toetsenbord. :eek:
     
    WWJD, Maan14, Syane and 1 other person like this.
  13. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    Feb 6, 2022
    2,870
    3,039
    113
    Begrijpend lezen kan je duidelijk ook niet! Wat zal dat vermoeiend zijn. Dit soort mensen als jou, zorgen voor een verdeeld heid in de samenleving, en zijn indirect de oorzaak van heel dit probleem. Wat je zelf toch niet in gaat zien. Hoe een in eerste instantie vooral informatief topic kan uitgroeien in een bonk haat.

    Als ik bepaalde dingen op ga zoeken. Kan ik alle haat en nijd wat mensen namens de islam doen ook hier gaan posten Inc cijfers. Maar dan noemen jullie ze terecht geen goeden gelovige. Maar zelf begin je over Hitler.
     
    Knuffelmonster, bloem82, Anan and 2 others like this.
  14. Kameleonn

    Kameleonn Actief lid

    Jul 14, 2018
    306
    297
    63
    Sorry hoor, maar ik vind het echt walgelijk om zo tekeer te gaan in een topic als dit. Ik snap heel goed dat het emoties oproept, maar moet het nou zo? Het is allemaal al erg genoeg.
     
  15. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,868
    18,642
    113
    Female
    Als we jouw voorbeeld opvolgen dan zal dat wel goedkomen ja :thumup:
     
    Citroentje93 likes this.
  16. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    Dec 6, 2018
    3,926
    5,945
    113
    Female
    Hé gatver. Wat heeft dit voor zin? Je gaat op deze manier echt niet iemands mening beïnvloeden hoor. Prima dat je mensen wilt uitleggen hoe jij het ziet, waarvan ik ook nog eens heel veel geloof want ik heb weinig vertrouwen in de mensheid, dus zie alle gruweldaden van alle kanten, maar als je dat op deze manier doet, jaag je mensen alleen maar het harnas in en zetten ze hun hakken in het zand.
     
  17. Citroentje93

    Citroentje93 Fanatiek lid

    Feb 28, 2017
    1,761
    933
    113
    Ambtenaar
    Ergens in het Zuiden
    Ik reageer niet uit emotie hoor! En je hoeft zeker geen voorbeeld aan te nemen. Wees gewoon je zelf
     
  18. Anan

    Anan Fanatiek lid

    May 10, 2013
    3,031
    2,391
    113
    #558 Anan, Oct 14, 2023
    Last edited by a moderator: Oct 15, 2023

    @Beheer kunnenjullie deze zeer respectloze laatste zin verwijderen?
     
    nelta, Kameleonn, 3xo and 3 others like this.
  19. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    Aug 5, 2019
    2,442
    4,368
    113
  20. WWJD

    WWJD Niet meer actief

    Jij zegt naar mijn idee veel te veel.
    Wie moet er overtuigd worden. Daar is dit topic toch niet voor?

    @Beheer?
     
    marais, Syane and YaelStone like this.

Share This Page