Maar daar hoeven we toch niet aan mee te doen? Je kiest gewoon 2 bronnen uit die je over het algemeen het betrouwbaarst lijken en scant daar de inhoud van, en verder houd je voor ogen dat elk mens empathie verdient. Lijkt mij voldoende.
Ah ja, Israël de grote verlosser. Bezetting van Gaza door Egypte vond plaats na de bezetting van Palestina door Israël. Is een beetje hetzelfde als Polen nu een stuk Oekraïne zou bezetten en de Russen het zouden komen “bevrijden”.
Niet mee eens. Er wordt duidelijk gemaakt dat Hamas niet begonnen is. Het leek rustig te zijn, maar dat was het niet, er zijn in de weken voor het aanvallen van Hamas heel veel confrontaties geweest in Jerusalem. Het was wel een extreem heftige aanval op veel onnodige burgerslachtoffers. En men wil dat niet horen. Want dan lijkt het of je het goedpraten. Wat absoluut niet zo is.
En als de mensen die vinden dat de sfeer hier dwingend en agressief is, even objectief hun reacties teruglezen (niet allemaal) zien ze ook dat ze niet zo objectief zijn. Ook niet als je schrijft dat je de slachtoffers van beide kanten even erg vind. Ik lees overduidelijk dat het gedrag van Israël meer goedgekeurd wordt, omdat zij zogenaamd menselijker zijn, wat absoluut niet zo is. Op het eerste gezicht lijkt dat zo, maar is dat niet.
En nog even een reactie hierop. Gevaarlijk? Dat is het probleem. Zodra je voor Palestijnen opkomt ben je gevaarlijk. Je wordt gedegradeerd tot een tikkende tijdbom. En dat is de reden dat scholen sluiten. Ongegronde angst. Gevaarlijk, omdat je juist opkomt voor een groep onderdrukten. Want niemand kan ontkennen dat de Palestijnen onderdukt worden. Daarom kan je dus opgepakt worden als je met een palestijnse sjaal of vlag loopt. Je bent gevaarlijk. Ik denk dat dat ook komt, omdat uiteraard veel moslims voor Palestijnen zijn. En moslims zijn gevaarlijk, al helemaal als ze boos zijn. Ik word hier echt boos en verdrietig van.
Maar we hebben al 1000 keer gezegd, dat we dat niet goedvinden. Is ook niet toegestaan in de islam. Elke keer hoor je weer, ja maar wat Hamas heeft gedaan... Dat weten we, maar we hoeven dat toch niet in elke reactie weer even te vermelden.
Hoewel ik het niet eens ben met de mensen dat moslims gevaarlijk zijn, komt dat voort uit alle aanslagen van Oa IS de laatste jaren die uit naam van de islam dit doen. Nu denk ik dat deze mensen zeker geen echte of goede of hoe je het ook wilt noemen, moslims zijn, maar andere mensen denken wel dat dit echt vanuit de islam gebeurd
Nog even over foto's van babylijkjes. Ik heb expres de link geplaatst en niet de foto. Want jananas had niet gezien dat Israëliërs geweld goedkeuren, ze vroeg om bewijs.
dat vind ik weer zo’n rare redenering…Vergeten we werkelijk waar hoeveel onschuldige doden er zijn gevallen door de jaren heen niet in de naam van islam? Vergeten we alle Irakezen,Iranezen,Indianen, Afganen, Joden, Mollukers, Indiërs en ga zo maar door? Ik keur de daden van al die terreurgroeperingen af, maar laten we nou niet lopen doen alsof er enkel moslims onschuldige moorden hebben begaan
Dit werkt 2 kanten op hé? Leden hebben ook al tientallen keren uitgelegd dat de Israëlische overheid genoeg grove fouten gemaakt heeft. Maar ik word idd heel verdrietig van de toon die gezet word. Het is idd vinger wijzen. Ieder mens met een hart en empathie leeft mee met alle slachtoffers, ongeacht waar ze vandaan komen. Dat is wat ik bij bijna iedereen ook lees. Het is de media in elk geval weer gelukt om verdeeldheid te zaaien. En ja dat vind ook ik gevaarlijk, als je blind bent voor andere kanten. Zoals ik al eerder zei (en met mij meerdere) alles wat naar buiten komt is gekleurd. Ook al zijn miljoenen mensen het met je eens. Er zullen ook miljoenen mensen zijn die het er niet mee eens zijn. Laat je niet verharden, daar is nog nooit iemand bij gebaat geweest
Oeigoeren... Ik snap het punt van @Saartje33 en het is inderdaad de associatie die mensen vaak nog hebben maar het slaat nergens op, overal ter wereld worden hordes mensen vermoord vanwege allerlei redenen en vanuit verschillende levensovertuigingen.
De Israelische regering is in ieder geval ‘menselijker’ naar hun eigen burgers. Door bijvoorbeeld de Iron Dome zijn heel veel burger slachtoffers voorkomen vorige week. Hamas gebruikt zijn burgers als levend schild en zet ze letterlijk tussen twee vuren. Hoeveel context en achtergrond je daar ook bij plaatst, dit zal ik nooit kunnen begrijpen. Super triest voor de gewone Gazaan, want die is het grootste slachtoffer en niet alleen door Israel. (en nee ik keur de huidige acties van de Israëlische regering niet goed).
Hoezo is dat vreemd? Dit was mensen nu, de afgelopen jaren, meemaken en waardoor moslims in een slecht daglicht gezet zijn, in Europa.
Geloof dat ik mijn stukje dan ook aangeef dat ik het niet met die beredenering eens ben. Dit is gewoon wat lees en hoor van andere mensen
Ja snap ik. Ik bedoel alleen dat ik het zo'n achterhaalde associatie vind van mensen, als je naar de feiten kijkt. Maar misschien wegen mensen toch mee dat de mensenrechten in islamitische landen over het algemeen minder goed zijn dan hier, en leiden ze daaruit af dat ze ook eerder tot geweld zouden overgaan.
Dat is absoluut niet wat ik heb geschreven! Ik gaf aan dat ik aan de ene kant een behoorlijke groep zie die het geweld, het bloedvergieten, verheerlijkt en zelfs oproept. Die echt barbaars vlaggen kapot bijten, tegen de andere partij lachend en joelend foto’s en filmpjes laat zien van bv verbrande lichamen, enz enz. Ook vanuit andere landen, zowel westers als islamitisch. Dat is niet demonstreren, maar provoceren. Ik heb nooit gezegd dat de andere partij dat niet doet, helaas zijn overal verrotte mensen en ik weet dat bepaalde kolonisten ook behoorlijk de grens overgaan, maar ik zie dat echt nog steeds niet dat op dezelfde schaal. Zou je niet mijn woorden uit de context willen halen?? Voetnoot: de beelden die ik tot nu vandaag uit Amsterdam heb gezien laten zien hoe het wel kan in onze democratie en westerse waarden. Aandacht vragen voor een volk zonder oproep tot bloedvergieten en geweld.
Maar er is net zo goed bewijs van dansende moslims en feest vierende zelfs hier in Nederland. Om de onschuldige doden/jongeren tijdens het geweld van hamas. Dan zegt hier niemand... Alle moslims vinden dat goed. Dat is dat stukje context wat vanuit anderen compleet mist.