Situatie in Israël en Palestijns gebied

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Feye, 9 okt 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.396
    21.787
    113
    Klopt, ze waren vooral bang dat de Sovjet-Unie ze anders voor zou zijn, en west Europa daarop communistisch zou worden. Dat is ook de voornaamste reden geweest voor de Amerikaanse hulp dmv het Marshallplan. Puur eigenbelang dus, en die Europeanen maar denken dat ze zo belangeloos wilden helpen...
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  2. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Trouwens, ik kom net van de moskee. En de preek ging vandaag uiteraard over de Palestijnen.

    De preek eindigde met dat de Palestijnse zaak een menselijke zaak is. Wij als mens moeten tegen onrecht staan voor alle mensen op de wereld. Elk volk of land dat word onderdrukt, daar moeten wij voor opkomen, ongeacht religie, huidskleur of afkomst. En dat vond ik mooi om te horen.
     
    Mery, mamabri, WWJD en 11 anderen vinden dit leuk.
  3. 11131618

    11131618 Actief lid

    15 jun 2020
    190
    166
    43
    Vrouw
    Mammavan5, Vergeten, marais en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  4. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Ik kan de reactie van Maan niet zo gauw vinden, maar je had een vraag gesteld over volgens mij hoe de Islam staat tot het christendom en het jodendom.

    Wij geloven dat er 1 god is, in het arabisch Allah. Allah heeft de wereld en de mens geschapen. Eerste man en vrouw waren Adam en Eva. Allah heeft door de tijd heen elke keer als mensen hun geloof in Allah verloren of afgoden aanbaden, een profeet gestuurd. Deze waren o.a. Mozes, Abraham, Noah, Jozef, Jezus en Mohamed (vrede zij met hen).
    Elke profeet gaf de boodschap door dat er maar 1 God is die aanbeden moet worden.

    Toen kwam de laatste profeet Mohammed vzmh. Hij kreeg als wonder de Koran, het woord van God. Hierdoor kregen de mensen dus ook verhalen te horen van de profeten voor hem, waaronder Jezus. De profeet kreeg te horen van Allah dat Jezus niet gekruisigd is, maar door Allah naar de Hemel is verheven. Er is een ander gekruisigd in de gedaante van Jezus. En dat Jezus een profeet van God is, geen zoon van God. Aangezien de christenen dat toen al geloofden.
    Wij moslims zien Jezus als 1 van de velen profeten, we houden ook van hem. Zijn moeder Maria is 1 van de belangrijkste vrouwen in de Islam, er is zelfs een vers naar haar vernoemd in de Koran.

    Wij zien christenen van nu, dus sinds de komst van de laatste profeet dus als afvalligen. Ze erkennen Mohammed niet en zien Jezus als de zoon van God. En de joden ook, want zij erkennen zowel Jezus als Mohammed niet als profeet.

    De christenen voor de profeet Mohammed en de Joden voor Jezus, worden gezien als Mouminin, dus gelovigen, dus moslims.

    Mocht iemand van mijn medemoslimas dit willen of kunnen aanvullen, voel je vrij.
     
    Mery, WWJD, Maan14 en 2 anderen vinden dit leuk.
  5. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.179
    10.723
    113
    Ik denk dat daar niet een eenduidig antwoord op is. Als je naar wat feitjes kijkt:

    - uitgebreide verhandelingen en regels over rein/onrein, toegestaan/verboden, kledingvoorschriften etc: jodendom

    - maar er is dan weer geen sprake van een sabbats/zondagsrust. De vrijdag is de dag voor gezamenlijk gebed, maar er zijn verder weinig ge/verboden voor die dag. Dus meer zoals de katholieken.

    - verder heb je ook binnen islam verschillende stromingen. Daarbinnen vind ik zelf de soennieten meest vergelijkbaar met de gereformeerde hoek: sola scriptura, soli deo gloria, en recht in de leer. Sjiieten kennen dan weer op z'n katholieks een levendige cultus rondom de eerste afstammelingen van de profeet Mohammed vzmh, waarbij graven bezocht worden als bedevaart, passiespelen en optochten gehouden worden, voorspraak gevraagd wordt en je een hele kalender kan vullen met geboorte- en sterfdagen en andere gedenkdagen. Ook zijn sjiieten op sommige vlakken iets "makkelijker", bundelen de 5 dagelijkse gebeden meestal in 3 sessies, hadden erkende oplossingen voor de ondoenlijk lange vastendagen in de zomer.

    - Qua "hoogste autoriteit" kennen de verschillende stromingen hun eigen hoogste gezag, vaak meerdere parallelle hoogste autoriteiten. Er is geen duidelijke hoogste autoriteit zoals een paus. Deze dienen vooral om de originele bronnen te duiden en van daaruit leiding/advies te geven. Van wat ik begrijp, lijkt dit weer meer op de Joodse constructie.

    -stromingen onderling kunnen het levendig oneens zijn: zoals overal dus.
     
    mamabri, marais, citroenrasp en 3 anderen vinden dit leuk.
  6. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.396
    21.787
    113
    #1626 citroenrasp, 20 okt 2023
    Laatst bewerkt: 20 okt 2023
    Mooi stukje, alleen hier ben ik het niet mee eens.
    Ik denk nl je nu 'gentiles' bedoelt, dus niet-moslims. Een "afvallige" lijkt mij een persoon die eerst moslim was en dat nu niet meer is. Christenen waren al geen moslims, dus zijn ook geen afvalligen geworden.

    Ik denk dat jij het zo bedoelt: het huidige christendom is voor ons niet te vergelijken met het eerste, oorspronkelijke christendom dat Jezus de zoon van Maria, vzmh predikte.
     
    Maan14, Vergeten en Lovely83 vinden dit leuk.
  7. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.396
    21.787
    113
    Eens. Hoewel je ook soennieten hebt, of zich in ieder geval zo noemen, die meer neigen naar het soefisme en dat doet ook best shiitisch aan met al die grafaanbidding en heiligenverering.
    En binnen het soennisme heb je natuurlijk nog verschillende wetscholen van wat liberaler tot strenger in de leer. Als Maliki zitten wij daar een beetje tussenin.
     
    marais en Maan14 vinden dit leuk.
  8. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.101
    2.673
    113
    Vrouw
    Je hebt het heel netjes verwoord❤️
     
    marais en Maan14 vinden dit leuk.
  9. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.101
    2.673
    113
    Vrouw
    Klopt dat zie je in Marokko echt heel terug van die "heilige" begraafplaatsen waat nog net geen festivals zo noem ik ze word gevierd.
    Je ziet in Marokko dat ze daar wel veel in geloven tenminste vanuit mijn opinie
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  10. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.101
    2.673
    113
    Vrouw
    Moet wel zeggen vind het wel mooi dat we nu hier gewoon eenieder over zijn geloof kan uitleggen
    zonder verwijt hoe en wat.
    Want heb best vaak dat als ik uitleg hoe het islamtisch in elkaar zit er meer begrip word getoond.
    Want heel veel dingen die cultuur zijn zoals uithuwelijken worden heel vaak aan de islam gelinkt maar in werkelijkheid is het cultuur.
    Het is islamitsch haram(niet toegestaan) om uit te huwelijken.
     
    Mery, marais, Spectre en 2 anderen vinden dit leuk.
  11. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.396
    21.787
    113
    Hier in Tunesië is dat idd precies hetzelfde. Ik merk wel dat het steeds meer in populariteit afneemt. Maar voor ons is het echt iets wat ver van ons afstaat, ook mijn schoonfamilie doet er niet aan mee.
     
    marais en Maan14 vinden dit leuk.
  12. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Niet alleen omdat iemand pro palestina is. Dat heb ik niemand horen zeggen hier.
     
  13. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.101
    2.673
    113
    Vrouw
    Nee het is idd meer van de oude generaties.
    Behalve sommige die geven het nog steeds door van generatie na generatie
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  14. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Hamas roept ze daar toch ook toe op? Of heb ik dat verkeerd begrepen?
     
  15. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.899
    5.859
    113
    Vrouw
    Snoepjes, 11131618, marais en 3 anderen vinden dit leuk.
  16. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.863
    3.023
    113
    WWJD, Mammavan5, marais en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  17. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.863
    3.023
    113
    #1638 Maan14, 20 okt 2023
    Laatst bewerkt: 20 okt 2023
    Ik zelf ben katholiek, in mijn familie staat dit heel hoog vooral aan mijn vader zijn kant. Ik ben gedoopt communie vormsel etc alles gedaan om later als goede katholieke te gaan. In ons geloof word inderdaad veel gevierd. Ik ben zelf dol op kerken en je zult me dus op vakantie altijd in een kerk vinden. Om het te zien/bezichtigen. Mijn favoriete zijn in Italië.

    Hier in mijn familie zijn grafstenen en herdenken iets heel belangrijk.

    Geloof staat niet echt op mijn voorgrond in het leven. Maar ik geloof zeker wel in tekens van god. Op gezondheid gebied heb ik & de jongens veel 'ongeluk' maar ga er vanuit dat ik krijg wat ik aan kan. Waardoor er vrede mee kan hebben. Dat er een reden en diepere betekenis achter is.


    * toen onze oudste alles gelukkig overleefde als baby heb ik meteen de kerk gebeld. Ze hebben voor hem een aparte dienst gepland wanneer er eigenlijk niet gedoopt werd. Maar zij begrepen dat ik dit zsm wilde. Ons godswonder dat hij er nog was. En zij voelde dit met ons mee.
     
    marais en Lovely83 vinden dit leuk.
  18. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.101
    2.673
    113
    Vrouw
    Meid je hoeft je zelf niet te verantwoorden wie je liked of wie niet❤️
    Het is je goed recht zelf te kiezen waar je mee eens of oneens bent.
    Je bent niemand een verantwoording kwalijk
    Ik like de dingen waar ik het mee eens een simpel voorbeeld @ClaireDeLune waren we het vaak niet eens maar haar laatste bericht heb ik geliked omdat ik het in deze wel met haar eens ben.
     
    Loufoque en Maan14 vinden dit leuk.
  19. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Ja klopt, dat precies bedoel ik
     
    Maan14, citroenrasp en Mammavan5 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina