Wie zegt dat ze tussen de burgers zitten? Israël? Die geloof ik in niet, dat is zo een grote leugenaar. Hoeveel van die Hamas mensen zijn dan nu gedood aangezien Israël hen als doel gebruikt? Makkelijk praten van Israël. Verder was het volgens mij nog niet duidelijk wie het ziekenhuis nou geraakt hebt. Dus je stelt wel heel gemakkelijk kijk maar naar het ziekenhuis. Twee dagen geleden nog was er een analyse die Israël wel als schuldige aanwees, omdat raket blijkbaar uit het noordoosten kwam ipv zuiden. Is door al jazeera onderzocht. En nogmaals Hamas is deze oorlog niet begonnen. Hamas acties van 7 oktober waren een reactie op de acties van Israël. De 2 weken ervoor waren erg onrustig in Jerusalem.. Dat wordt nogal vaak vergeten. (En nee daarmee praat ik Hamas acties niet goed nee, voor ik dat weer op mijn dak krijg)
Wat volgens mij echt word vergeten in deze is dat de Palestijnen geen leger hebben die voor ze op moet komen. Wie moet er dan in verzet komen tegen al die praktijken dan? De Palestijnen hebben volgens mij niet eens politie laat staan een leger. Niemand van de buitenwereld grijpt in. Vele Palestijnen zien Hamas niet als terorristen zoals de buitenwereld. Die zien hun als het enige leger wat voor hun opkomt. En het verhaal dat ze zogenaamd tussen de bevolking verschuilen geloof ik geen bal van. Dat plaatje wat ik vandaag geplaatst heb is wel een goede eigenlijk. Als Israel zo goed weet waar die Hamas zitten dan pak je toch alleen dat stukje aan. Nee hun bombarderen alles wat los en vast zit. Daarom blijf ik erbij het heeft werkelijk waar geen reet te maken met Hamas. Israel wil zichzelf alles toe eigenen en dit kwam hun perfect uit want naar de buitenwereld moeten ze zich zelf "verdedigen". En ik ben echt niet de enigste die zo denkt. Steeds meer mensen uiten dit ook niet moslims gelukkig voordat ik zometeen hier weer radicaal genoemd word want dan zijn alle mensen die zo denken radicaal. Gelukkig beginnen steeds meer mensen op te komen voor de Palestijnen zelfs van mensen die eerder voor Israel opkwamen vinden het nu nergens meer overgaan en zijn nu tegen het hele israelische regime.
Ja die had ik nog geplaatst van de BBC die was in nadeel van Israel en dat werd hier ook ongeloofwaardig gevonden maar het frans onderzoek is de waarheid. Ik geloof er al helemaal niets van omdat Frankrijk zo Pro Israel is als het maar kan zijn .
https://nos.nl/collectie/13959/artikel/2494943-groep-ambtenaren-verwijt-eu-dubbele-standaard-in-oorlog-tussen-israel-en-hamas
Natuurlijk hebben de Palestijnse gebieden wel politie. Er wonen alleen al in Gaza meer dan 2 miljoen mensen. Ze hebben gewoon politie, ziekenhuizen, scholen, ministeries, etc. etc. Een leger, nee, dat lijkt me sterk, daarin heb je gelijk. En natuurlijk zit Hamas tussen de bevolking, als je twee miljoen mensen op zo'n klein stukje land gevangen houdt, dan denk ik niet dat er in deze een keuze is.
Ik weet dat ze het hadden want alles is zowat met de grond gelijk gemaakt. Ze hadden scholen en ziekenhuizen etc. Daarom zei ik ook wie moet er dan verzet tonen tegen alle onrecht als er niemand van de buitenwereld optreed. Het zijn voor vele Palestijnen in hun ogen die enige die voor ze opkomt tegen alle onrecht. Het is gewoon een hele trieste zaak. Gisteravond hebben ze een markt gebombardeerd. En nu is iedereen die niet weg gaat een terrorist Waar moeten ze in godsnaam naar toe . Ze hebben werkelijkwaar nergens naar toe te gaan. En dat breekt mijn hart wetende dat ik veilig in mijn huis zit(mis gebroken hart emoji)
Canadees onderzoek, Bellingcat geloven ook in een afzwaaier. De foto’s van de parkeerplaats spreken voor zich lijkt me. (Dat er geen krater was en de auto’s nog op zn plek staan).
https://www.ad.nl/buitenland/mohammed-16-ging-naar-gazastrook-om-voor-zieke-oma-te-zorgen-zie-israel-dagelijks-raketten-afvuren~a103c103/ Zijn moeder is de 33 jarige slachtoffer uit Nederland. Waarom is er voor hun geen hulp geregeld . Het zijn toch ook Nederlanders..... Voor de 1 word een paspoort geregeld terwijl die niet eens in Nederland woont en de ander word aan zijn lot overgelaten. Meten met 10 maten ipv 2 maten.
Omdat Israel ze onderdrukt en ze geeneens de normale basisbehoeftes en rechten hebben. Het zijn 4e rangs burgers. Overal lees je illegale bezetting, human rights Artsen zonder grenzen noem het maar op Die benoemen het allemaal genocide en in strijd met alles wat maar een beetje humaan is .
Dat proberen ze ook, maar ze kregen ze niet weg daar. De grens is nog altijd dicht. Hoe hadden ze dat moeten doen? (Daarnaast was Gaza al code rood voor 7 oktober en dan kan de overheid je vaak niet helpen).
Interessant: 'Onvoorwaardelijke' steun van het Westen aan Israël lijkt af te brokkelen: 'Mensen zien dat dit niet meer kan' | RTL Nieuws
Geen andere woorden dan ziek echt ziek. Iedereen die maar de waarheid naar buiten brengt word gebombardeerd daar zat de Hamas thee te drinken met haar zeker. Echt waar gewoonweg geen woorden voor.
En dan hebben ze ook nog een ‘regering’ die ze letterlijk voor tussen twee vuren zet en kiest voor een gewelddadige aanpak ipv diplomatieke. Ze hebben niemand die echt voor ze opkomt. Diep triest. Verder denk ik dat Israel zeker al wat meer terughoudend aan het worden is; kijk bijvoorbeeld naar het grondoffensief, wat er nog steeds niet is, omdat het mogelijk toch een stap te ver is. Er zijn nu al 2 dagen achter elkaar hulpgoederen naar Gaza gegaan (nog steeds een druppel op een gloeiende plaat, maar hopelijk het begin van meer). Hamas lijkt te willen praten over het vrijlaten van (enkele) gijzelaars. Hele kleine lichtpuntjes die hopelijk verder uitgroeien.
Tuurlijk ze zijn heel lief en aardig. Echt even serieus ze bombarderen als gekken, dreigen iedereen van ziekenhuis tot normale burgers. Ze hebben iedereen een bericht gestuurd maar voor de rest is Israel terughoudend. Echt waar kan er met mijn pet niet bij dat je dit nog steeds blijft verdedigen dat ze wat "liever" zijn.
Stop nou eens met deze toon joh. En probeer te lezen zoals zij het bedoelde. Ze schrijft niet dat ze lief zijn of goede bedoelingen hebben. Ze schrijft dat er al eerder een grondoffensief zou worden ingezet wat nog steeds niet is gebeurd. En dat er hulpgoederen naar binnen mochten wat nog steeds veel te weinig is. Ik lees alleen dat het lijkt alsof ze wat terughoudender zijn dan was verwacht. Niet dat ze lief zijn en nu ineens de oorlog voorbij lijkt te zijn. Kom op, val niet over alles wat iemand schrijft heen.
Het zijn kleine stapjes en we zijn er nog lang niet. Maar ergens moet je toch nader bij elkaar gaan komen. (Of je krijgt een soort Rusland Oekraine oorlog waar dagelijkse honderden mensen sneuvelen en waar je niemand meer over hoort). De oplossing zal van twee kanten moet komen, of verwacht je in deze alleen wat van Israel? Want met alleen verwijten komt er sowieso geen oplossing.
Dank je wel. Veel wordt hier inderdaad uit zn verband gerukt (en dat komt de discussie en het begrip helaas niet ten goede)