Ja als ik even moet tanken of sigaretten ga halen dan laat ik ze alleen in de auto zitten. Die 2 tellen.. voordat ik alles er uit heb ben ik al heen en weer gelopen.
Nee. Ik lees regelmatig “wat kan er nou met de kinderen gebeuren”. Maar dat is voor mij het argument helemaal niet. Er zal maar iets met mij gebeuren, dan weet niemand dat mijn kind in de auto zit. Je zal maar in elkaar zakken in de supermarkt. Voordat ze weten dat je kind in de auto zit, ben je zoveel tijd verder. Dat is voor mij de reden om het niet te doen. Dat is ook de reden dat in mijn portemonnee (en in de auto) een kaartje zit, met naam, geboortedatum, bloedgroep, etc. Maar ook het feit dat ik een dochter heb, met naam van de school + opvang (en rooster) en noodnummers.
Ik snap je hoor, als ik naar school ging zat er vaak ook een briefje in mn zak. Maar denk je dat omstanders eerst de zakken of tassen door gaan zoeken voor een evt briefje? Ik denk het niet eerlijk gezegd. En daarbij komt; ik ben de hele dag met kind alleen thuis, ook dan kan er wat gebeuren met mij. Het zijn afwegingen die men persoonlijk maakt met een bepaalde reden. Zolang je het kind niet in gevaar brengt en je ook logisch nadenkt bij de keuze die je maakt, is er denk ik geen fout.
Omstanders niet nee. Politie en ambulance personeel wel. Het gaat er mij om dat zo snel als mogelijk bekend is, dat er een kind is dat moet worden opgevangen. En niet omdat school om mijn mobiele nummer gaat bellen waarom ik er nog niet ben. Ik ben alleen met mijn dochter. En dus hebben wij een noodplan thuis. Wat ze moet doen als ik opeens niet meer wakker wordt. Of wat ze moet doen als ik opeens neerval. Dat noodplan is ook bekend bij de buren en regelmatig geoefend. In de gang hangt dus ook een lijstje met noodnummers en informatie. En een tas met spullen voor een onverwacht nachtje ziekenhuis. Als alleenstaande ouder wordt je creatief
Peuter: nee nooit. Maar die van 9 en 6 laat ik bij dit weer wel eens zitten als ik bijv een pakketje haal (parkeerplaats voor punt), zusje van opvang (parkeerplaats van opvang) of apotheek (parkeerplaats voor apotheek) tanken ook maar dat is selfservice dus dan sta ik er naast. Ze willen gewoon heel vaak niet mee dan en aangezien de oudste ook alleen naar voetbal fietst denk ik dat hij het ook wel overleefd met zijn broertje 5 minuten in de auto. overigens nooit als het mooi weer is of heel koud weer is. En ook nooit langer dan zoiets specifieks 5 minuten. Boodschappen gaan ze bijv gewoon mee. en ik vind het niet stoer. Het is gewoon een afweging die wij maken qua plek en leeftijd en persoonlijkheid van ons kinderen. Wat anderen wel of niet doen mogen ze zelf weten.
Hier de oudste twee van 7 en 10 wel, maar wel de eigen keuze of ze mee naar binnen willen of in de auto blijven. Het gaat dan om pakketjes ophalen, tanken of een korte boodschap.. Daarnaast hebben ze een belhorloge en kunnen ze zelfstandig de auto uit indien nodig. Bij het tanken blijft baby er ook in zitten, ik heb altijd zicht op de auto, en als ik ga betalen doe ik hem even op slot. In de andere gevallen gaat baby mee, ook als de andere in de auto zitten (meestal gaan zij ook wel mee dan).
Bij tanken wel.. even de winkel in niet, onze kinderen zijn nogal tjaa.. ondernemend handrem eraf halen oid zie ik ze gerust proberen. Wanneer ik even een pakketje af moet geven dan durf ik het nog wel eens te doen, maar dan staat de auto echt voor de winkel en ben dan hoogstens een paar tellen weg. In de zomer bij hoge temperaturen doe ik dit uiteraard niet.
Ja hoor, dat doe ik wel eens. Mijn kinderen zijn 10 en 6. Die van 6 laat ik niet alleen, alleen samen met zijn broer.
Wij wonen dan wel in een klein dorp en als ze in de auto blijven dan gaat de sleutel uit het contact, deur dicht en raam open. Maar goed, komt dus echt zelden voor haha.
Ik heb laatst de baby even in de auto gelaten toen ik snel een pakje moest ophalen en haar nog net kon zien, maar vond het heel onprettig. Een eventuele volgende keer dus wel maxi cosi mee naar binnen. Verder gebruiken we de auto met name voor uitjes en naar familie en komt het daarbij naast tanken (met pin bij de tank) bijna niet voor dat we ergens moeten zijn zonder de kinderen.
Het zou niet eens in me opkomen om de kinderen bij het tanken wél uit de auto te halen eerlijk gezegd. Dan heb ik het over een tankstation hier in de wijk met 4 pompen en met het winkeltje/kassa op 10m van de pompen af, dan laat ik ze zitten. Bij een groot tankstation aan de snelweg bijvoorbeeld zou ik het niet doen. Voor een echte boodschap (met afrekenen aan een kassa) laat ik ze niet in de auto zitten. Voor een brief posten of een pakketje afgeven wel.
Nee, nog nooit bij de kinderen gedaan toen ze klein waren. Ik zal mij daar echt totaal niet prettig bij voelen.
Waarschijnlijk ligt het er ook aan waar je woont. Ik woon in een stad. Als ik de supermarkt in ga, dan heb ik geen zicht op mijn auto. Ben dan echt wel langer dan een paar minuten weg. Parkeerterrein is groot en druk. Ik begrijp dat aanrijdingen en ontvoeringen niet vaak voorkomen. Toch voel ik me er niet comfortabel bij. Ook hangen er regelmatig schooiende daklozen onder invloed rond. Zou het vervelend voor mijn kinderen vinden als zij aan het wachten zijn en dan hiermee worden geconfronteerd zonder mijn aanwezigheid. Iedere ouder maakt zijn eigen afweging. Inmiddels zijn mijn kinderen op een leeftijd dat het dilemma niet meer aan de orde is.
Ja hoor. Bij t tanken haal ik ze niet uit de auto. En laatst moest ik ff snel bestelling ophalen van een winkel, parkeer auto voor de deur en het regende enorm hard dus ben in 2 minuten heen en weer gegaan. Ik moest ook een keer plassen, 2 kids sliepen en tja, ik ga geen 2 kids uit de auto dan halen omdat ik ff snel naar tankstation ren (of berm) en snel weer terug ben (ik moet ze dan ook beide tillen) ik ga geen boodschappen oid doen. Nr2 is een wegloper (impusief ook). Ik laat hem met tanken in de auto zitten (gordel krijgt hij niet los). Doodeng met die auto's en met 3 kinderen om op te letten. Veiliger in de auto.
Liever niet. Maar ze willen echt niet meer mee. Ik vind het zelf niet zo prettig, dus probeer te tanken als zij niet mee zijn of bij zo'n tankstation waar je aan de pomp betaald. En hetzelfde voor boodschappen doen, al heb ik er daar iets minder moeite mee als ze in de auto blijven zitten. Deur gaat wel altijd op slot en ze hebben hun telefoons bij zich. Ze zijn 11 en 14 en aardig zelfstandig. Ik ben alleen graag zuinig op ze.
Ja hoor, de oudste 2 van 6&9 mogen blijven zitten bij een korte boodschap, dus max 10min. Die van 6 niet alleen. Bij tanken of iets afgeven waarbij ik gewoon zicht heb op de auto laat ik ook de baby gewoon zitten. Wanneer ze in de maxi cosi in slaap is gevallen laat ik d'r ook in de auto zitten die hier op de oprit naast t huis sta en ga elke 5min bij d'r kijken. Als ik d'r eruit haal wordt ze wakker en dat is t me niet waard, zo goed slaapt ze niet.
Inmiddels zijn die van mij zo oud dat het er niet meer toe doet, maar ik liet ze ook vroeger wel alleen in de auto. Idd bij tanken, waarom zou je ze dan uit de auto halen? Ik denk dat ze veiliger in de auto zijn dan daarbuiten op een tankstation. Boodschappen niet standaard, maar het is vast wel eens gebeurd. Idd als ze sliepen of als ik snel een klein boodschapje moest halen of een pakje wegbrengen of zo. Veel makkelijker als ze dan even bleven zitten ipv eruit, meesjouwen en weer erin. Maar als echt ontaarde moeder liet ik ook een baby wel eens alleen thuis slapen als ik de anderen naar school moest brengen of ophalen. Ik denk dat het wel scheelt wat je woont en winkelt. Hier in het dorp doe ik dat rustig, als er wat gebeurd zou zijn zouden alle moeders gelijk merken dat ik de baby niet bij me had en dat die dus nog thuis moest zijn. Plus dat wij de deur vaak niet eens op slot doen (afgelopen nacht zaten de sleutels aan de buitenkant), zo veilig is het hier gelukkig nog.
Bij een korte boodschap mogen ze kiezen. (En dan is het antwoord eigenlijk altijd blijven zitten) Tanken heb ik nog nooit iedereen uit de auto gehesen om even af te rekenen. Ook langs de snelweg. Is overal camerabewaking. Ik doe de deur op slot. Kan weinig gebeuren. Ze zijn nu 9 en 14. Maar toen ze kleiner waren deed ik het niet anders (met tanken). Lekker praktisch ook. Maxicosy met kind erin meeslepen of kind eruit en op de arm mee. Grote kans op verstoren van slaapjes.
Lijkt me sowieso een veiliger gevoel als ze in de auto zitten dan dat je ze op het tankstation buiten de wc moet laten wachten. Plus het drama van uit hun slaap gehaalde koters ...