Kinderen alleen in auto laten: ja of nee?

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door Lousanne, 30 okt 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.136
    8.868
    113
    Als er één of andere onbenul het tankstation in racet of je auto mee wil nemen ofzo, dan helpen camera's niet. Ik weet niet, vond dat zelf gewoon geen prettig idee. Dus tankte ik het liefst zonder kinderen of als we met z'n allen waren, dan kon er één van ons bij ze blijven of ze moesten toch mee (aan de hand ed). Ik heb overigens geen oordeel over mensen die een andere 'oplossing' kiezen. ;) :)
     
  2. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.136
    8.868
    113
    Ik heb er één die nooit slaapt in de auto en één die juist áltijd slaapt. :roflmao:

    En hier gingen ze toen ze klein waren in principe mee het toilet in. Vaak is er wel een invalidentoilet, dan past dat makkelijk.
     
  3. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Hele simpele nee! Laat je je portemonnee vol geld in de auto? Laat je je sierraden in het zicht in de auto? Laat je je handtas in de auto? Waarom je kostbaarste bezit dan wel?!
     
  4. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.136
    8.868
    113
    Kinderen stelen is toch wat ingewikkelder en minder voorkomend... ;)

    (Maar goed, ik deed het dus ook niet ;))
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  5. LaQueen

    LaQueen Fanatiek lid

    4 mei 2014
    4.329
    5.185
    113
    Vrouw
    D
    M
    Toevallig afgelopen week nog, maar wel gewoon vlakbij ons huis waar veel mensen ons kennen. Het regende keihard en ik had 1 ding uit de supermarkt nodig wat ik nog even op de terugweg ergens anders vandaan wilde ophalen. Ik parkeerde voor de deur bij de winkel, stapte gauw naar binnen, betaalde via zelfscan (dus zonder rij) en was alles bij elkaar denk ik binnen 1,5 a 2 minuten weer in de auto. Had ik het samen met ze gedaan dan duurde het sowieso een minuut of 7. Ik voel mij niet ontspannen op zo’n moment en zou ze absoluut niet voor langer in de auto laten zitten.
     
  6. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Ik lees in dit topic vaak 'als.., dan...'. Maar hoe groot is die kans reeel dan? Je kunt altijd wel toevallig ergens op de verkeerde plek zijn, zelfs in huis hoef je niet altijd veilig te zijn. Maar ja, hoe groot is die kans? Voor mij zeeeeer klein en dan ga ik niet doen alsof die kans wel reeel is.

    Omdat kinderen in de regel geen handelswaar zijn.
     
    mamameer en Bloempjelief vinden dit leuk.
  7. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.281
    2.232
    113
    Vrouw
    Nederland
    Ja, ik laat ze wel eens in de auto.
    Bij een snelle boodschap en bij het tanken.

    En wat een onzin over mensen die kinderen meenemen (dat is echt zeldzaam). Je stapt de auto uit en als je wegloopt doe je de deuren op slot. Tegenwoordig gaat dat met 1 druk op de knop of (zoals bij onze auto) automatisch.
    Kunnen zij er niet uit en niemand kan er zomaar in. En heb altijd zicht op de auto. Als het warm is laat ik het raam op een kier, alleen bij echte hitte gaan ze eruit.

    Ik vind het juist gevaarlijker om ze uit de auto te laten, sommige mensen rijden met een noodgang door. Met name de jongste rent alle kanten op.
    Als ik nog eten/drinken wil kopen en naar de wc moet dan parkeer in na het tanken/betalen en dan neem ik ze mee.
     
  8. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Naja de junk/boef kan mijn kids niet ruilen tegen drugs of verpatsen :roflmao: dat vergelijk klopt natuurlijk niet. Ik heb tijdens mijn staptijd nooit gehoord 'kind kopen? 15 piek!' Wel een fiets :roflmao:
    Bij een beroving lees je nooit: nam alleen kinderen mee, liet geld en waardevolle spullen achter bij slachtoffer
     
    Lara123 en Mamafiets vinden dit leuk.
  9. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.136
    8.868
    113
    Die kans is heel klein, net als zoveel andere dingen. Maar ik vind het geen fijn idee, dus doe ik het niet. Het is wel de reden waarom ik ook geen oordeel heb over mensen die het anders doen. ;) :)
     
  10. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Beetje naïef… leveren een stuk meer op dan je handtas, juwelen en portemonnee bij elkaar.
     
  11. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Jij jouw mening ik de mijne. Met mijn kids neem ik geen risico. Ik heb blijkbaar andere prioriteiten als het om kostbaarheden gaat.
     
    Sado vindt dit leuk.
  12. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Met G bij uitzondering tot nu toe 1x gedaan. Die was toen echt tot t bot versleten en ik moest letterlijk 1 potje halen voor de kdv die er bijgeboekt was.

    Maar die was al 6 en bekend hoe ze dr gordel los moest krijgen, hoe de deur en dat ze voor niemand anders dan mij de deur mocht openen. (En benzine auto dus geen accu die spontaan kan ontbranden (ik schijtluis)).

    Liever heb ik t niet.
     
  13. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.690
    3.129
    113
    Vrouw
    Brabant
    Dat was bij ons oude dorp ook. Hoe vaak de buitendeur niet op slot zat en omdat hij in de achtertuin zat was het er een met gewoon een klink aan de buitenkant :roflmao:

    En toen de jumbo een keer werd overvallen hebben ze netjes aangebeld :o::roflmao:
     
  14. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Gaat om het vergelijk, die is gewoon mank. Als je sierraden vergelijkt met een portomonee dan kan het wel. Kinderen zijn niet interessant om ff snel mee te graaien hier in NL.

    Ik heb dezelfde prioriteiten, maar andere type kinderen. Nr1 nam ik altijd mee was een eitje. Maar als ik nu met 3 kinderen bij de snelwegpomp sta en moet binnen betalen dan weet ik dat ik nooit de aandacht volledig op nr2 kan houden: verkeer, 3 kids en zelf op letten. Hij is enorm impulsief, doodeng is het, al te vaak bijna ongelukken gehad :( . En dan heb ik hem 1000x liever in de auto, waar hij geen kant op kan dan lopend met hem over t terrein van benzinepomp. De laatste keer had ik zn capuchon vast... capuchon in de hand en kind trok een sprintje. Kind nr 1 heeft hem goddank getackeld.

    Nr1 laat ik gerust aan tafel zitten in een restaurant, die hoeft niet mee naar de wc met mij hoor. Maar nr2? In geen 100 jaar. Ik vrees ook niet als hij 8 is :|

    Overigens zou ik nooit 10 euro zo op een lege tafel bij de mac leggen en weglopen. Maar nr1 zie ik nog steeds elke keer zitten als ik van de wc kom :D

    Maar ik laat de kids dus niet alleen zonder toezicht. Vanuit de pomp kan ik ze zien. Dus er is toezicht. Ik plas t liefst ook naast de auto ;) ik ga niet de AH in, naar een winkelcentrum of wat dan ook. Laatst x 1 winkel wat ophalen bij de kassa: ik heb de hele tijd, die 2 minuten, de kids kunnen zien :) anders had ik ze wel door de regen gesleept als ik daar niet had kunnen staan. Ik wil ze zien.

    Risico met kinderen neem ik elke dag: ik fiets met ze, loop met ze, kook met ze.
     
    Sylver, Jo79, Vogelinnetje en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  15. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.281
    2.232
    113
    Vrouw
    Nederland
    Wat een kutopmerking.
     
    Anna009, Clairemin en Bloempjelief vinden dit leuk.
  16. Bloem2310

    Bloem2310 Fanatiek lid

    6 aug 2016
    2.768
    2.184
    113
    Ik heb zelf geen auto maar als ik met mijn vriend in de auto zit laat ik mn zoon er nooit inzitten. Ik had er als kind altijd een hekel aan, vooral de keren dat er dan iemand op het raampje klopte als we verkeerd geparkeerd stonden ofzo... Daarbij heb ik iets teveel true crime series gezien denk iko_O
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  17. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Waarheid is niet altijd fijn om te lezen.
     
  18. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Als je echt een kind wilt 'stelen', dan zijn er betere plaatsen dan bij een tankstation het kind uit de auto te halen. Ik zou dan naar een speeltuin gaan bijvoorbeeld.
     
    Vulpen vindt dit leuk.
  19. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    A ok, dan reageer je puur op je gevoel. Ik ben vrij rationeel en kan ook goed aan risico-inschatting doen. Ik weet vrijwel zeker dat andere risico's met nadelige gevolgen voor kinderen eerder op de loer liggen, en dat ouders toch elke keer dat risico blijkbaar wel willen lopen.
     
  20. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.281
    2.232
    113
    Vrouw
    Nederland
    Ik heb blijkbaar andere prioriteiten als het om kostbaarheden gaat
    Dat is een kutopmerking ja, geen waarheid.
    Het lef dat je insinueert dat zij haar geld/sieraden boven haar kinderen stelt, bah.

    Bovendien is het een achterlijke vergelijking. Portemonnees, handtassen, geld, dat wordt aan de lopende band gestolen.
    Je raakt meer kans om je kind kwijt te raken (iemand neemt je kind mee) in de speeltuin dan bij een tankstation. Maar daar ga jij natuurlijk ook nooit heen met je kinderen, want jij hebt de juiste prioriteiten.
     
    Bloempjelief vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina