Situatie in Israël en Palestijns gebied

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Feye, 9 okt 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Precies dit ja.

    Israël is momenteel bezig met een genocide. Er zijn meer dan 8000 doden gevallen. Waarvan de helft ongeveer kinderen. Er zijn werkelijk hele families uitgeroeid.

    Er wordt ook gezegd dat mensen een genocide meestal op het moment dat het gebeurt niet herkennen, pas later wordt er gesteld dat er een genocide heeft plaatsgevonden.

    Nu is het duidelijk. Het gebeurt voor onze ogen.
     
    Florina, Saartje33, 11131618 en 4 anderen vinden dit leuk.
  2. Vergeten

    Vergeten Fanatiek lid

    1 dec 2019
    1.011
    1.722
    113
    Vrouw
    Had je dat indruk ook gekregen als een niet pro-Palestina lid precies hetzelfde tekst had geplaatst of had je het dan anders geïnterpreteerd?
    Ik hoef er geen antwoord op hoor, gewoon even jezelf een eerlijk antwoord geven.
     
    Mammavan5 vindt dit leuk.
  3. Vergeten

    Vergeten Fanatiek lid

    1 dec 2019
    1.011
    1.722
    113
    Vrouw
    Mammavan5 en marais vinden dit leuk.
  4. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.521
    8.660
    113
    Vrouw
    Neuzeke, Spectre, Ysabella en 2 anderen vinden dit leuk.
  5. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    #2585 Huismuisie, 30 okt 2023
    Laatst bewerkt: 30 okt 2023
    Als jij niet eens de moeite neemt om op mijn vraag te reageren. Die vrij simpel is dan doet mijn antwoord er ook niet toe.
     
  6. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Ik vind een vliegtuig belagen en de mensen erin willen lynchen in dezelfde categorie vallen als bootjes terug de middellandse zee opduwen.

    Dit staat volledig los van of het verstandig is om is om naar een rood gebied te reizen.
     
  7. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw

    Jij vindt het blijkbaar belangrijk dat bij elk bericht dat wij plaatsen wat anti-Israel is, onze mening erbij moeten zetten. Doen we dat niet, dan voel jij blijkbaar die behoefte om ons te vragen wat we ervan vinden. Heb je vaker gedaan bij mij, bij @Mammavan5 en bij @Vergeten.

    Niemand is verplicht je te beantwoorden en al helemaal niet als je eigenlijk al iemand ervan beschuldigt het eens te zijn met zulke voorvallen of nieuws.

    Het mag inmiddels wel duidelijk zijn dat we het vreselijk vinden als er mensen worden gedood, bedreigd of wat dan ook. Aan beide kanten, Israëlisch of Palestijns. Hoe vaak hebben we hier niet beelden gedeeld van joden die ook tegen het Israëlische geweld zijn. We delen alleen voornamelijk zaken over de Palestijnen, omdat het leed aan de Palestijnse kant gewoon veel groter is.

    De gewone moslim of jood mag hier nooit de dupe van worden.
     
    Mammavan5 vindt dit leuk.
  8. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.858
    18.605
    113
    Vrouw
    Ze reizen niet bewust af naar die plek, ze komen er vandaan of ze maken er een tussenlanding. Antisemitisme in die regio is niks nieuws, dat klopt. Maar om dan te zeggen; 'hadden ze dat vliegtuig maar niet moeten pakken' oftewel; 'eigen schuld'.

    Ik citeer even een stukje uit een artikel over de aanval:

    "De rellen op de luchthaven volgen op een reeks antisemitische incidenten in de Kaukasus. Zaterdag bestormde een menigte een hotel in de stad Chasavjoert in Dagestan op zoek naar Joodse gasten. In Naltsjik, de hoofdstad van de nabijgelegen Russische republiek Kabardië-Balkarië, werd een Joods cultuurcentrum in brand gestoken en beklad met ‘dood aan de Joden’.

    In Dagestan wonen minstens veertig verschillende etnische groepen. Als religie heeft de islam met ongeveer 80 procent van de ruim 3 miljoen inwoners de meeste aanhangers. De Joodse gemeenschap in Dagestan bestaat uit enkele duizenden mensen. De Israëlische regering heeft naar aanleiding van de rellen op de luchthaven Rusland opgeroepen Israëliërs en Joden te beschermen."
     
    Huismuisie, Ysabella en tuc vinden dit leuk.
  9. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    #2589 Huismuisie, 30 okt 2023
    Laatst bewerkt: 30 okt 2023
    Bespaar je de moeite met mij de les te lezen. Ik stel je gewoon een vraag, als dat niet kan of mag dan heeft een gesprek weinig zin. Dan resten enkel de interpretaties en die zijn niet altijd correct. Maar dat moet je dan maar gewoon accepteren… of niet…
     
  10. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Je stelt suggestieve vragen. En dat is irritant.
     
  11. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Dankjewel voor je feedback!
     
  12. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Graag gedaan. Hopelijk doe je er wat mee.:rolleyes:
     
  13. jannanas

    jannanas Fanatiek lid

    10 nov 2007
    1.816
    1.700
    113
    Misschien goed om te kijken naar waar we het over eens zijn?
    Volgens mij is dat:

    * er vallen aan beide zijden de onschuldige slachtoffers
    * het aantal slachtoffers aan Palestijnse zijde is waarschijnlijk een stuk hoger dan aan Israëlische zijde
    * zowel Israël als Hamas lijkt niet te geven om deze burgerslachtoffers, het houdt ze in ieder geval niet tegen om nieuwe slachtoffers te maken
    * beide landen willen bestaansrecht voor zichzelf
    * bij beide landen lijkt er twijfel of ze ook bestaansrecht aan de andere gunnen
    * we willen allemaal dat het geweld van beide zijden stopt
    * beide regerende partijen lijken in de weg te zitten van een oplossing waarbij sprake is van vrede en een land voor beide partijen
    * van beide kanten is er ook interne kritiek op de eigen regerende macht, vanuit de burgers

    Nog meer…? Misschien lukt een oplossing vinden beter als er niet gekeken wordt naar wie doet wat, had schuld aan wat en wie heeft meer leed, maar naar waar we het wel over eens zijn.
     
    juf1987, Snoopy1979, femkes en 11 anderen vinden dit leuk.
  14. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Ben het met je eens, maar val wel over het woordje waarschijnlijk. Het zijn er inmiddels al meer dan 8000. Met naam en al. En dan zijn er nog mensen onder het puin, waarvan aantallen onbekend.

    Het zijn er een stuk hoger, niet waarschijnlijk.
     
    Vergeten, Mammavan5 en Florina vinden dit leuk.
  15. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
  16. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.101
    2.673
    113
    Vrouw
    #2596 Mammavan5, 30 okt 2023
    Laatst bewerkt: 30 okt 2023
    Wetende dat ik wat ik nu ook zeg al een vooroordeel heeft en dat men denkt een heel beeld van mij te hebben ook goed.

    Sommige leden zeggen neutraal te zijn maar in werkelijkheid zijn ze dat niet.
    Omdat er steeds die ja maar ja maar erbij word gehaalden en dan staan ze op hun achterste poten.
    Zodra er directe vragen worden gesteld dan worden die glashard genegeerd of erom heen gedraaid .
    En de vragen zijn niet door mij gesteld.
    Bijvoorbeeld de duidelijke vragen die @MadeInUSA stelde.
    Geen van die "neutrale" leden reageerde erop terwijl ze paar berichten ervoor los gingen op mij of op @Vergeten@ of @marais.
    Dat wij een duidelijk ander standpunt hebben dat is duidelijk maar ga niet doen alsof je neutraal bent en dat niet bent.
    Het zijn iedere x dezelfde groepje die reageert op mij .

    Ik heb hier ook heel veel informatie gedeeld dat niet alle joodse mensen het ermee eens zijn genoeg links daarnaar toe heb ik gedeeld.
    Het doden van onschuldige mensen word afgekeurd etc etc.
    Als ik iets negatiefs zeg wat ik niet vanuit mij zelf zeg maar wat met bewijs erbij zit.
    Dan is het of fake of verkeerd of extreem of dit of zus.
    Ik kan niets goeds zien in een land wat bezet ,vermoord, genocide pleegt of dit nu Israel ,Rusland of Syrie is.
    De UN de Amnesty en ga maar door hebben gezegd dat Israel oorlogsmisdaden en genocide pleegt.
    En als je er wat vind is het nee hij is geen dictactor hij is alleen een slechte man.
    Dat gepamper iedere keer en nog steeds zichzelf als slachtoffer laten zien maakt mij oprecht kwaad .
    Ik heb Palestijnse vrienden en als ik de verhalen hier ga vertellen wat ze meemaakte en wat hun familie meemaakte en nog steeds meemaakt zijn zulke gruwelijke taferelen dat niet alleen je hart breekt maar je hele lichaam van verdriet .

    Ik zal hierbij een link zetten en dat zal mijn antwoord verduidelijken.
    https://twitter.com/MuzzammilAap/status/1718906754027626615?t=YAflZqMQCIxsq0rs1ATmLg&s=19

    Zie dat ik dezelfde link als @marais heb gedeeld.
    Is toeval
     
    marais vindt dit leuk.
  17. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.247
    4.215
    113
    Vrouw
    Goed omschreven!
     
    Syane en Zxcvb vinden dit leuk.
  18. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.521
    8.660
    113
    Vrouw
    Caithxxx en Knuffelmonster vinden dit leuk.
  19. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw

    Heb je de video überhaupt wel gekeken? Of zeg je maar wat? Het enige wat ze zeggen in de video is dat ze vrijheid willen. Ze vragen Netanyahu om hen om te ruilen voor Palestijnse gevangen, schreeuwend en boos.
     
    Mammavan5 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina