Zo gaat dat met een leaseauto. Nemen ze mee op vakantie in de bergen en dan interesseert het ze gewoon niets. Gewoon de haarspeld bocht op de remschijven ipv je versnelling gebruiken. Heb bij mijn vorige werkgever heel wat leaseauto's voorbij zien komen en het was bij de meeste collega's hetzelfde riedeltje. Na twee jaar versleten remschijven, gebroken ophangingen etc. En banden waren sowieso elk jaar aan vervanging toe. Tja, als dan de enige consequentie is: auto weg moeten brengen terwijl je kosteloos vervanging mee krijgt. Wordt dan wel weer netjes gerepareerd door de leasemaatschappij. Maar om die reden zou ik zelf nooit een ex-leaseauto aanschaffen.
Volgens mij om een gebruikte auto. Ze hebben nu 1 jaar garantie. Bij een nieuwe auto lijkt me dat je langer garantie hebt.
Maar wat je moet doen: BOVAG Garantie heeft een duur van 12 maanden en dekt gebreken die binnen de garantieperiode zijn ontstaan of die niet zichtbaar waren bij aankoop. Dus het maakt niet uit of de gebreken er al waren toen je de auto kocht, ze zijn in ieder geval ontstaan gedurende de garantie periode. Je moet voor het inroepen van je garantie naar de garage waar je de garantie hebt afgesloten en je dus niet laten bewustmaking naar een andere BOVAG garage. Ook niet ingewikkeld gaan doen met autotrust, als er een gebrek is valt hij onder de garantie. Het vervelende is wel dat je niet per se recht hebt op een vervangende auto. Je hebtvrecht op vervangend vervoer maar dat kan ook een fiets zijn, wat lastig is als de garage ver weg is. Bij aanhoudende problemen kun je dit melden bij de BOVAG, https://www.bovag.nl/hulp-bij-klachten Voor degenen die vragen of het een nieuwe of tweedehands auto is: je krijgt alleen BOVAG garantie op tweedehands auto's. Op nieuwe auto's krijg je fabrieksgarantie.
Ligt ook maar aan het merk hoor. Mercedes geeft bijvoorbeeld maar 1 jaar garantie. Of je nu een auto van 20.000 of 200.000 euro hebt. Maakt geen bal uit. Maar het gaat hier om gekochte bovaggarantie, een nieuwe auto heeft fabrieksgarantie
Heb net even op de site van Mercedes gekeken, maar die geven 2 jaar garantie. Maar goed daar gaat de discussie verder niet over.
In Nederland is de wet zo dat alles sowieso 2 jaar garantie heeft na aankoop. Heeft Apple bijv ook ooit geprobeerd omdat 1 jaar te doen en daar is een stokje voor gestoken.
Beetje wd40 op de kabels vermoed ik. Wat @Maan14 aangeeft klopt vermoedelijk. Het is nu veel vochtiger en die kabels zijn gecondenseerd. Het klinkt als een cheap trick maar wij hadden ook een hardnekkig lampje bij een oudere auto en moesten de complete unit vervangen van de klikker zeg maar, opnieuw de sleutels inleren, arbeidsloon...al met al duur grapje. Wat met 1 spray wd40 op de goede plek opgelost was en nooit meer terug kwam. Heb je een PB gestuurd van de garage, bel die even en allicht kent hij die kwaal en ben je er gewoon vanaf.
Dat is dan nieuw. 8 jaar geleden ging de gloednieuwe s500 van mijn vriend stuk en na een jaar kwakkelen kwamen de rekeningen binnen. Auto na krap drie jaar ingewisseld met 1,5 ton verlies. nooit meer een nieuw nieuwe auto. Zonde van het geld. Maar klopt daar gaat de discussie niet over inderdaad.
Inderdaad, we willen over 2 jaar een andere auto aanschaffen maar dan sws geen lease auto meer want echt hoor, hoe krijg je het voor elkaar, versleten remschijven. We zijn toen met die auto zelfs nog naar Frankrijk gereden. Levensgevaarlijk. Ik was toen zo blij toen we veilig thuis waren. Hij ging steeds meer herrie maken. Toen we thuiskwamen. De vakantiezooi eruit gegooid en max 30 km pu naar de garage gereden. Die waren ook ontsteld bij wat ze aantroffen toen ze die versleten remschijven aantroffen bij een jonge auto van 3 jaar.
Oke, heb nooit een nieuwe auto gereden, Dus geen idee hoe het werkt maar wat een geld voor een occasion zeg. Ik weet niet wat voor auto het is maar dan is die vast van goud
Is niet zo. Er is geen wettelijke garantietermijn in Nederland maar de garantietermijn is afhankelijk van het product en wat je daar in het normale verkeer van mag verwachten. Een appel heeft een andere wettelijke garantie termijn dan een Miele wasmachine bijvoorbeeld.
Ik heb juist een nieuwe yaris hybride besteld, omdat een occasion van max 3 jaar oud en max 50.000 km ook al boven de 20.000 kost, dus maar een paar duizend scheelt met een nieuwe, dat is wel een van de meest waardevaste auto’s, dat scheelt. Maar dat is nou niet direct een hele dure auto, want relatief klein. Een jonge occasion gezinsauto zit al snel boven de 30.000 euro toch? De occasions zijn de afgelopen jaren (sinds de leveringsproblemen van nieuwe auto’s tijdens covid) heel erg in prijs gestegen.
Ach nee dat hoeft helemaal niet. Genoeg merken die voor veel minder auto's verkopen. Onze duurste auto was 15000 (3 jaar oud, 45000) maar daarvoor altijd prima gereden in auto's rond de 8-10000. Mijn zusje heeft nog nooit een auto gekocht voor meer dan 5000 euro en die rijdt ook probleemloos rond.
Niks? Ik weet niet in welke wereld jij leeft, maar ik vind dat dus een hele smak geld voor een auto hoor.
Die van ons was vorig jaar nog geen 20k 3 jr oud en 23000km gereden, nog iets minder door inruiling van mijn oude auto (cuore). Yaris hybrid premium (met panorama dak). Dat is onze gezinsauto overigens, ik cross met een sirion in de rondte zo lang als hij t blijft doen. Mijn duurste auto was een cuore met lage stand voor 3500. Mja daihatsu's krijgen we niet meer helaas dus dat wordt afzien.
Als je voor een nieuwe instap picanto nu al 17.000 euro betaald waar die 10 jaar geleden 8.000 euro was… tijden veranderen. een golfje begint bij 35.000 euro https://www.volkswagen.nl/modellen
Het is zeker duurder geworden, maar er zijn genoeg auto's verkrijgbaar onder de 25000 euro. Niet iedereen hoeft/wil bovendien een (net) nieuwe auto.
Nee maar ik reageerde op. Het moet wel een nieuwe zijn want zoveel geld. Voor 25.000 euro heb je bepaald geen nieuwe gezinsauto.