Hallo! Ik zoek ervaringen van mensen die met hun puppy privé trainingen deden in plaats van puppycursus. Wij mogen volgende week maandag onze Engelse Cocker pup ophalen en we willen graag een goed opgevoede hond. Echter werken wij beiden onregelmatig en is een puppycursus altijd op dezelfde dag/tijdstip(logisch ook wel) Dat word voor ons een boel geregel ook voor opvang van onze dochter. Privétraining klinkt ideaal omdat we het in kunnen plannen wanneer het ons uitkomt. Iemand hier toevallig ervaring mee? Voordelen? Nadelen? Andere tips voor de puppytijd zijn ook enorm welkom! Alvast bedankt
Mijn moeder deed de puppycursus om zo ook met andere honden om te gaan in allerlei maten. Bij privéles lijkt me het gemakkelijk om je eigen tijd te bepalen maar leren ze dan ook met andere honden om te gaan op een speelse manier?
Privé les heeft als voordelen dat het zelf tijd technisch makkelijker kunt inplannen en natuurlijk meer 1 op 1 aandacht. Nadeel, je pup socialiseert niet met andere pups.
We hebben heel veel honden in de buurt, al een paar eigenaren gevraagd hoe de honden zijn met puppy's en afgesproken om met hun hond dan te spelen/socialiseren. Met privé training is het wel de bedoeling om ook echt naar buiten te gaan en dus andere honden te ontmoeten. Wellicht is het wel een optie om een keertje een losse puppyles mee te doen, dat zal ik nog navragen!
Wil hier even op inhaken. Wij hebben een privé-trainer gehad. Echt top! Geen enkele groepscursus heeft zoveel tijd voor jou en jouw pup als een privé-trainer. Socialiseren? Daar heb je toch geen puppy-cursus voor nodig? Juist met een privé-trainer krijg je de tools om dit zelf op een goede manier te doen. Ik heb later wel vervolg-cursussen gedaan in een groep, maar vond al die hormoon-vibes en adhd-pups echt niet bijdragen aan een goede training.
Wij hebben met de oudste hond een puppycursus met een kleine groep gedaan, 5 andere pups waren er. Voordeel was dat je wel echt persoonlijke handvatten kreeg, maar ook ervaringen met andere baasjes kon uitwisselen. Met de jongste hond hebben we uiteindelijk maar 2 lessen gedaan. Weer bij dezelfde hondenschool, maar de cursus was weer exact hetzelfde. Dat hadden we onze hond echter al allemaal zelf geleerd, dus dat was een beetje zonde van het geld. Maar desondanks is ook zij prima gesocialiseerd hoor. Dus als het gaat om socialiseren, dan valt of staat dat absoluut niet met een puppycursus. Wel is het belangrijk dat je je pup straks niet wegtrekt bij andere honden, maar gewoon lekker mee laat snuffelen en spelen.
(Gedeeltelijk) mee eens hoor. Toch heb je ook genoeg pups erbij wat het nodig hebben om in contact te komen met andere pups (eigen ervaring) nu hebben onze honden altijd wel een beetje een slag vd molen gehad dus zal heus niet bij iedere pup zo zijn. Maar voor hun was het contact met andere puppy’s echt van belang. Een volwassen hond reageert doorgaans anders op een pup, dan puppy’s onder elkaar.
Het sociale van puppycursus is echt niet nodig. Op straat met uitlaten hebben ze vaak meer contact met andere honden. Het is wel handig met een groep honden dat ze leren om soortgenoten te negeren. Ik vind het met de cursus vooral leuk om verhalen te horen hoe het met de rest thuis gaat. Wij (mijn hond en ik) zijn nu met de basiscursus echt veruit "de slechtste." Toch zijn we super vooruit gegaan en zie ik andere honden ook soms 2 stappen terug gaan voordat het weer verbeterd wat mij dan weer motiveerd. Ik denk dat het allebei zijn voor en nadelen heeft. Als bij mij met werk een prive cursus beter zou zijn zou ik dat zeker doen.
Misschien ligt het ook wel aan het ras. Wij hebben een labrador, die zijn uit nature erg sociaal. Bij andere rassen is het sociale aspect misschien wel belangrijk. Ik ken het karakter van een cocker spaniel ook niet moet ik zeggen.
Hmm daar heb je misschien wel een punt. Ik denk dat we dat zullen moeten afwachten en wellicht toch een x een puppycursus meedoen als het uitkomt. Voor nu gaan we voor privétraining en daarnaast socialiseren met stabiele honden uit de buurt en dan verder uitbreiden.
Wij vonden de cursus met andere honden heen prettig. We waren met zes pups + eigenaar/eigenaren, geen enorme groep dus. Dat scheelt enorm. Het was onze eerste hond en hij vond andere honden soms best spannend. Het was dus heel fijn dat hij een paar weken iedere week dezelfde ‘kleine honden’ (pups dus ) zag. Daardoor kon er contact en vertrouwen groeien. Inmiddels is hij alles behalve bang voor andere honden, andere honden zijn een groot feest voor hem.
De cursus hier stelde zo weinig voor dat dochter er na 2x mee gestopt is. Daarna ook niets meer geprobeerd, zonde van het geld. Ze is nu een pup van 8 maanden die met veel liefde en aandacht is getraind in het gezin de afgelopen 5 masnden, en dat zonder beloningssnoepjes. Vind dat bij kinderen net zo grote onzin als bij honden. Ze is nog speels en soms wat ondeugend maar heel slim (is ook het ras, Australian shepherd) dus weet precies wat van haar verwacht wordt, en heel sociaal naar mensen en andere honden. Wonen aan een uitlaatroute en snuffelt en speelt genoeg met andere honden. Ook in het pension heeft ze 10 dagen genoten en gedroeg ze zich voorbeeldig. En onze zoon van 8 is gewoon de extra jonge hond
Met onze hond hebben wij een puppycursus en nog twee opvolgende cursussen gedaan en bij geen enkele cursus daarvan hadden de honden onderling contact. Het ging juist om het lijntje met jou als baas te houden, dat je hond op jou focust en naar jou luistert wat er ook gebeurd. De honden waren dus wel mooi afleidingsmateriaal voor elkaat, ze zagen elkaar maar ze moesten de aandacht op de baas blijven houden. Onderling leren spelen met honden regelden wij zelf, hoort bij de socialisatie. Je gaat daarvoor naar plekken waar honden zijn zoals het park, een losloopplek of het bos, enzovoorts. Onze hondenschool adviseerde ook juist niet zozeer contact met andere pups maar met volwassen stabiele honden. Daar leren ze meer van dan andere pups.
Sorry, zie je berichtje nu pas. Kom inderdaad ook uit A. Zocht de hondenschool zojuist op, maar het blijkt dat ze verhuisd zijn naar Limburg.
Dankjewel voor het kijken! Ik ga maandag(in de auto onderweg om haar op te halen❤️) eens bellen naar een paar hier in de buurt. Zal wel loslopen.
Hier wel puppycursus gedaan, maar wel bij een hondenschool met kleine groepjes: max 5 honden tegelijk (we zaten uiteindelijk met in totaal 4 dus 3 andere naast ons). Dat is super goed bevallen! Vanwege de kleine groepen heel veel individuele aandacht & ook tijd voor iedereen zijn/haar vragen. Interactie met de andere baasjes vond ik juist wel leuk De honden mochten aan de lijn niet bij elkaar snuffelen/spelen overigens, soms de laatste 5min dat ze los mochten om te spelen & dan hield de trainster het heeel goed in de gaten of het goed ging & stopte het spel wanneer nodig voor 1 van de hondjes. Kijk vooral naar de methode die de hondenschool hanteert & zorg dat je er 1 kiest waarbij je achter de methodiek staat. Dat is denk ik belangrijker dan prive vs groepsles. Afgelopen week hadden we de laatste! Met vlag en wimpel geslaagd!
Leuk! Hebben wij ook nog even naar gekeken maar ik werd toch verliefd op die schattige Engelse cockers