Tweede Kamer verkiezingen 22 november

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Madeliefje06, 17 nov 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.174
    10.705
    113
    Verschil is dat veel andere partijen hun plannen wel laten doorekenen. Dat is het verschil tussen een document dat de basis voor beleid is, en een verlanglijstje voor Sinterklaas.

    Ik heb niet op de A12 gezeten hoor. Maar ik maak me wel zorgen over het klimaat, en je kan zeggen wat je wil, ze hebben het wel op de agenda gezet, en zijn altijd geweldloos gebleven.
     
    citroenrasp, Saartje33 en Mamafiets vinden dit leuk.
  2. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.156
    3.800
    113
    Haha ik ben echt megaverbaasd dat de PVV, de partij die echt heel erg pro-Israël is, voor jou überhaupt een optie is. Zo zie je maar weer :)
     
    olleke, mamabri, Saartje33 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  3. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.823
    18.542
    113
    Vrouw
    Ik zou sowieso niet uitgaan van een stemwijzer. Je hebt daar niet veel keuzes in antwoorden (eens of oneens) terwijl de standpunten vaak veel genuanceerder zijn.
     
    GossipGirlxoxo en marais vinden dit leuk.
  4. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.823
    18.542
    113
    Vrouw
    Heb je een link?
     
  5. Patty86

    Patty86 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    3.562
    2.859
    113
    Vrouw
    Wilders is te fel en prijst zichzelf uit de coalitie. Ik ben sowieso tegen geloof en politiek.. Welk geloof dan ook. We hebben seculiere staat en bewust gekozen voor een scheiding tussen kerk en staat. Dus bij de overheid zou ik liever helemaal geen geloofsovertuiging zien maar liever neutraal. Ik ben ook wel een beetje rechts. Ik vind de groeiende migratie wel degelijk een probleem. Ik kom oorspronkelijk uit Rotterdam en inmiddels is het merendeel daar allochtoon. Laatst was ik bij de Mac en werd ik geacht een broodje in het engels te bestellen. ik wil gewoon Nederlands praten in mijn eigen land. Ik ben wel bang dat er steeds minder ruimte is voor de Nederlanders en dat onze cultuur ter grabbel gaat. Ik ben dus zeker niet tegen de islam, moskeen of wat dan ook. Maar ik vind wel dat we Nederlands moeten blijven.

    Qua stemmen ben ik er zeker nog niet uit. PVV is mij veel te rechts, PVDA/Groenlinks zie ik ook niet zitten. Ik neig naar Omtzigt. Maar wat draait hij veel en vaag vind ik hem ook nog altijd. Maarja die verkiezingsprogramma's zeggen ook niks. Coalitieakkoord is toch een combinatie van compromissen.
     
  6. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Ja ik weet het. Ik was ook stomverbaasd, maar ik vind de stemwijzer maar een vaag iets.

    Screenshot_20231120_135730_Chrome.jpg
     
  7. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Ja, was ook verbaasd, maar er waren bijna geen stellingen over islam of Israël.

    Pvv is trouwens geen optie voor mij hoor, absoluut niet.
     
    Saartje33 en Mamafiets vinden dit leuk.
  8. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.156
    3.800
    113
    O joh, ik las je reactie als dat je op de PVV ging stemmen, maar je bedoelde die zin over eigen risico als een verklaring waarom de PVV zo hoog (nou ja, hoog, 52% is niet veel...) eindigde:roflmao:
     
    Saartje33 en marais vinden dit leuk.
  9. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Oh hahaha nu heb ik die zin gelezen en ik snap wat je bedoelt haha

    En waarschijnlijk las MadeInUSA het ook op jouw manier, want zij was ook helemaal verbaasd.
    Tuc snapte wel wat ik ermee bedoelde, want zij gaf aan dat pvv en sp heel erg overeenkomen op bepaalde punten.

    :roflmao::roflmao:
     
    Saartje33, Mamafiets, tuc en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  10. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.156
    3.800
    113
    Ja, dat is echt idioot hè. Maar komt vooral ook door de personeelstekorten, dat er gewoon geen Nederlandssprekende medewerkers te vinden zijn. Heel treurig.
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  11. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Klopt en het is ook MIJN stem dus maak ik een schifting tussen waar ik wel of niet een rol voor politiek zie of wat een jurdisch loket/rechtspraak prima op kan lossen binnen de al bestaande kaders.

    Dat gevecht heb ik mn kennissenkring ook zien komen en is gewoon opgelost. Kostte wat moeite maar werkgever hoorde zich gewoon aan de wet te houden. Fout van de werkgever, bewust of onbewust maar achterstallig loon is betaald, plus alles wat daar bij hoorde.

    Voor politiek ligt er nog genoeg te doen buiten deze issues.
     
  12. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dit heeft heel erg weinig met de allochtonen te maken zoals jij die Rotterdam ziet.
    In Zeeland namelijk moet je ook 9 van de 10 keer in het Engels bestellen, daar werken in de horeca en strandtenten studenten die hier studeren. Werk waar ze geen Nederlanders voor kunnen vinden.
     
    citroenrasp, Saartje33 en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  13. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.375
    30.672
    113
    Vrouw
    En ook dat bij de SP de oplossingen voor iedereen mogen gelden. En niet alleen voor witte Nederlandse mannen.
     
    citroenrasp, Saartje33, tuc en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  14. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.375
    30.672
    113
    Vrouw
    Is ook zo. En ook voor mij persoonlijk is het niet echt een thema.
    Toch vind ik het belangrijk dat hier wel iets mee gedaan wordt. Net als bijvoorbeeld de lhbti+ rechten.
    Persoonlijk heeft het geen invloed op mij. Maar het is voor mij wel belangrijk dat IEDEREEN mee kan dien in de samenleving.

    Toch een beetje persoonlijk. Want mijn ren sterke in mijn persoonlijkheid is het streven naar harmonie. En die harmonie is er niet zolang er gediscrimineerd wordt obv geslacht, afkomst, geloof of wat dan ook.

    Dus daarom voor mij een meer progressieve partij.
     
    Vulpen en Saartje33 vinden dit leuk.
  15. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Wij wonen in dezelfde woonplaats maar het speelt hier ook enorm hoor
     
    ClaireDeLune vindt dit leuk.
  16. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Snoepjes, Spectre en Sado vinden dit leuk.
  17. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
  18. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.847
    3.008
    113
    Cin85, Saartje33, Spectre en 3 anderen vinden dit leuk.
  19. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Nou de stemwijzer gedaan: vvd, partij voor de sport (???) En plan nederland ofzo.

    Als laatste groenlinks/pvda


    Bij de kieswijzer: 50 plus en D66

    Schiet mij maar lek haha
     
    Fruity90 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina