Wat is jouw afkomst

Discussie in 'De lounge' gestart door marais, 28 nov 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. breister

    breister VIP lid

    9 aug 2019
    5.771
    882
    113
    Vrouw
    Hollands is van Noord-/Zuid-Holland, Nederlands geheel Nederland. Brabantse schoonfamilie dus daardoor meer bekend met dat verschil ;)
     
  2. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.229
    28.208
    113
    Jazeker :p

    IMG_0779.jpeg
     
    mamabri, Saartje33, marais en 2 anderen vinden dit leuk.
  3. breister

    breister VIP lid

    9 aug 2019
    5.771
    882
    113
    Vrouw
    marais en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  4. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.881
    6.405
    113
    Nederlands, en dan specifiek heel veel generaties uit de provincie Groningen. Mijn man heeft wat Duitse en Franse lijntjes in zijn stamboom, maar dat is al meerdere generaties terug, de laatste 4 of 5 generaties komen allemaal hier uit de regio.
     
    marais en YaelStone vinden dit leuk.
  5. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    5 aug 2019
    2.439
    4.367
    113
    Ah ja dit overkomt mij ook wel eens, ik heb dus 1 getint kind en 1 wit kind… en ze lijken echt he-le-maal niks op elkaar. Zo leuk hoe die genen werken.
     
    Saartje33 en marais vinden dit leuk.
  6. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Dan echt Hollands :thumup:
     
    Huismuisie en marais vinden dit leuk.
  7. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.748
    113
    Holland = Noord- en Zuid-Holland.
    Nederland: tja, Nederland dus, inclusief "de Hollanden".
    Eigenlijk een beetje zoals dat groot Brittannië door sommigen 'Engeland' wordt genoemd, terwijl Engeland slechts een deel van groot Brittannië is.
     
    Ysabella, marais en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  8. breister

    breister VIP lid

    9 aug 2019
    5.771
    882
    113
    Vrouw
    Da's een goede vergelijking. Zeg tegen een Schot of een Welshman niet dat hij Engels is... :|:roflmao:
     
    Saartje33, GossipGirlxoxo en citroenrasp vinden dit leuk.
  9. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Hebben wij ook. In Nederland zijn de Marokkanen of de buitenlanders en in Marokko de Nederlanders of vooral de buitenlanders.
     
    Mammavan5 vindt dit leuk.
  10. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Lijkt me best lastig. Want dan hoor je nooit ergens echt bij. En de mens hoort graag bij een clubje.
     
    Saartje33 en NiekeKris vinden dit leuk.
  11. am1985

    am1985 Actief lid

    13 sep 2014
    165
    54
    28
    #131 am1985, 29 nov 2023
    Laatst bewerkt: 29 nov 2023
    Nederlands.
    Volgens stamboomonderzoek zijn de voorouders van mijn vader in een ver verleden ooit via de oostgrens Nederland ingekomen. Waar vandaan was niet te achterhalen. Maar aan het uiterlijk is wel te zien dat er iets Oost-Europees in de familie zit (donker haar, licht getint, groene ogen).
     
    marais vindt dit leuk.
  12. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.229
    28.208
    113
    of tegen een Fries dat hij gewoon dialect spreekt :p
     
    maartje84, Saartje33 en breister vinden dit leuk.
  13. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Klopt. In Nederland voel ik me thuis, want het is ook echt mijn thuis, maar voel ik me soms niet welkom. Vooral als er iets negatiefs over Marokkanen of de islam in het nieuws is. En dat is vaak echt een gevoel, niet dat me iets aangedaan wordt.
    Ook als ik na een vakantie in Marokko weer terug ben in Nederland, dan denk ik die Nederlanders zullen wel denken: helaas zijn die Marokkanen weer terug gekomen, dat denk ik op Schiphol al.

    In Marokko voel ik me niet thuis, maar gewoon op vakantie en op familiebezoek, maar ik voel me niet bekeken. Ik voel me wel one of them.
    De Marokkanen daar zien ons vaak als mensen die komen showen en die voor drukte en hogere marktprijzen zorgen.
     
    WWJD, Huismuisie, Saartje33 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  14. L0ts

    L0ts Actief lid

    22 nov 2023
    465
    352
    63
    Hier Nederlands/Fries, met een Duits klinkende achternaam (die zal wel ergens vandaan komen) en in elk geval een Italiaanse overgrootvader
     
    marais vindt dit leuk.
  15. breister

    breister VIP lid

    9 aug 2019
    5.771
    882
    113
    Vrouw
    Als je ze op de kast wil krijgen :roflmao:
     
  16. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Wat jammer. Want zou wel bijzonder zijn als een vrouw met Nederlandse uiterlijk opeens Turks begrijpt en spreekt.

    Ik heb een keer iets beschamends meegemaakt met mijn nicht. Dat was zo'n roddeltante die op iedereen iets op of aan te merken had. En we stonden een keer bij de kassa, toen ze over een vrouw voor ons zei: kijk die vrouw naar mij kijken, in het Marokkaans.
    Opeens uit het niets zegt die Nederlandse vrouw: ik kijk helemaal niet naar jou hoor. Waarom zou ik? :roflmao::roflmao::roflmao:
    Mijn nicht werd vuurrood en kreeg een duw van haar moeder hahaha
     
    femkes, Mammavan5, Vulpen en 4 anderen vinden dit leuk.
  17. breister

    breister VIP lid

    9 aug 2019
    5.771
    882
    113
    Vrouw
    Had je nichtje toen wel een lesje geleerd? ;) Maar wel heel ad rem van die vrouw
     
  18. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Hopelijk wel. Ik had en heb niet veel contact met haar.
    Ik heb er in ieder geval wel van geleerd, nooit over iemand anders praten in jouw taal, waar diegene bij staat.
     
    Mammavan5, citroenrasp en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  19. Mentos8

    Mentos8 Bekend lid

    2 nov 2020
    751
    451
    63
    Vrouw
    Klopt. Het is dan grappig bedoeld ofzo.

    En laatst nog per ongeluk. Ik ben dan blond en mn man donkerder. En in een Turks restaurant vroeg iemand aan de oudste of hij half Turks was en toen pas zag hij de ander begon hij van oh zij (blond, blauwe ogen) vast niet.

    Oftewel dat moet andere vader zijn. Maar toen keek hij wel echt van shit waarom heb ik mijn mond niet gehouden, hoe ga ik mij hieruit redden.
     
    Mammavan5 vindt dit leuk.
  20. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.271
    8.717
    113
    Vrouw
    Zoiets hadden wij een keer in Turkije. Een jongen probeerde mijn moeder, mij en zussen zijn restaurant in te praten. Toen we doorliepen ging ie ons in het Turks uitschelden. Toen draaiden wij ons allevier om om hem de waarheid te zeggen. Die jongen wist niet hoe snel ie weg moest komen. Schelden verstaan we vloeiend :roflmao:
     
    Mammavan5, citroenrasp en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina