Liep hand in hand met mijn vrouw (toen nog vriendin) bij een supermarkt. Stond zo'n goede doelen abonnementen aansmeerder die ons aansprak, ging over homorechten in Afrika. Wij wilden niet. "Vinden jullie dan dat homo's geen rechten mogen hebben?" Sowieso a) brutaal en b) we stonden nog steeds hand in hand dus was een beetje akward.
Ik ben marokaans maar heb wel vaak de vraag gehad of ik een bekeerling ben omdat ik vloeiend nederlands praat met brabants accent Ik zie er kennelijk ook niet marokaans genoeg uit haha ben te wit voor een marokaan kennelijk en heb lichte wenkbrauwen. En dan heb ik het over marokaanse vrouwen die het vragen. Als ik zeg dat ik marokaans ben staan ze me eerst flabbergasted aan te kijken . Laatst in de moskee ook met mijn dochter die volgt iedere zondag koran les. Die vertellen natuurlijk onderling van wie is je moeder. Dus ik was daar en zat naast haar en alle meiden die haar kennen dachten dat ik een bekeerling was en zeiden tegen mijn dochter leuk heb je vriendin meegenomen welkom in de moskee etc. Totdat ze zei dit is mijn moeder die gezichten zijn zo leuk dan haha. Zij heeft weer echt een marokaans uiterlijk donkere wenkbrauwen donkere ogen. Op zich vind ik dit niet echt een vreemde vraag. Wel de vraag ofdat ik thuis ook in abaya en ghimaar rondloop. Weet nog dat ik wat lingerie kocht in een winkel en die cassiere mag ik u wat vragen? draagt u dit ook. Ze dacht zeker dat ik met mijn ghimaar en rozeblaadjes en kaarsjes mijn man in de slaapkamer opwachte.( Beelddenkend arme man loopt de slaapkamer weer uit) Heb uitgelegd dat ik ook dingen draag net als andere vrouwen. Draag thuis ook rokjes en jurkjes en maak mij zelf ook op etc. Alleen als ik buiten ben dan bedek ik mijzelf. Eerlijk heb liever dat je het aan mij vraagt dan kan ik je antwoord geven dan achter mijn rug om.
Oh deze natuurlijk ook, maar dan omgekeerd! Vooral in de zomer hadden mensen massaal de behoefte om te vragen of ik het niet ontzettend warm had.
Hahhaa Ik heb die vraag nooit gehad. Wel vroeg een keer een man mij terwijl ik achter de balie zat, waarom mensen hier al 30 jaar waren en niet geïntegreerd waren. Hij dacht blijkbaar dat ik het aanspreekpunt van de Marokkanen en de Turken was.
Haha nou hier zou ik ook wel benieuwd naar zijn eigenlijk, ik zou zoiets niet vragen omdat ik niet onbeleefd ofzo zou willen zijn. Nu weet ik het
Wat grappig. Ik heb dat ook. Ik ben ook witter dan wit, word met moeite bruin en heb een wipneusachtige neus. Vooral in Marokko dachten mensen dat mijn man met een Nederlandse was getrouwd.
Toen ik met mijn meiden in het winkelcentrum liep toen ze 1 en 3 waren. Of ik de oppas was, want om hun moeder te zijn was ik toch veel te jong? (Oudste geboren toen ik 25 was) Heb het maar als compliment opgevat. De dame in kwestie reageerde daarna verder ook heel aardig dat het leuk was dat ik een jonge moeder was. Toen ik vertelde aan iemand dat ik vegetariër ben, vroeg hij of ik wel eieren at. Want dat waren immers kippenembryo's...
Die laatste kwam ook nog eens van de politie En dan zeggen ze dat er geen institutionele discriminatie is
wat ERG! Hoe vragen die mensen dat dan, in welke context bedoel ik? Gewoon zomaar op de man af? Of maken ze een 'grapje'? Wat hun beweegredenen ook zijn, dit is gewoon walgelijk.
Dat komt waarschijnlijk door die ene influencer/diëtist die dat zo omschreef in een boek. Als "deskundigen" met dergelijke uitspraken komen is het niet zo gek dat dat wordt overgenomen, ook al klopt er geen drol van... https://nos.nl/artikel/2135306-green-happiness-dietisten-we-volgen-wetenschappelijke-normen
Toen we alleen de oudste 2 nog hadden (meisje en jongen, toen jaar of 4 en 2), werd mij in een speeltuin gevraagd of ze van twee verschillende vaders waren. Dochter lijkt op mij (blauwe ogen, blond, lichte huid), zoon op mijn man (bruine ogen, donker (bijna zwart) haar, lichtgetinte huid).
Haha ja best veel mensen zijn daar benieuwd naar, volgens mij denken de meeste mensen inderdaad dat wij ons thuis ook bedekken.
En als je het dan nog ongemakkelijker wil maken dan even vragen of ze kunnen uitleggen wat er dan grappig is omdat je de clou niet snapt