Vragen aan elkaar over andere culturen/gewoonten

Discussie in 'De lounge' gestart door Mamafiets, 2 dec 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.609
    22.054
    113
    Het is gewoon echt onwetendheid over hun eigen geloof. Als er moslims zijn die denken dat ze (zoals in jouw voorbeeld) niet mogen scheiden, dan hebben ze m.i gewoon heel weinig religieuze kennis. Daarbij vinden ze het waarschijnlijk ook moeilijk om cultuur los te zien van geloof.
     
    femkes, marais, Lovely83 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  2. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.115
    2.708
    113
    Vrouw
    Dit is het zeker weten
     
    marais en Mop81 vinden dit leuk.
  3. Mop81

    Mop81 Fanatiek lid

    9 nov 2013
    4.130
    2.517
    113
    Vrouw
    Amsterdam
    Ik denk dat dat inderdaad een belangrijk punt is.
    Mijn collega zegt dat in de Koran staat dat een vrouw gehoorzaam moet zijn aan haar man. Is dat zo? Als ik Google krijg ik geen duidelijk antwoord.
     
  4. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.691
    27.331
    113
    Vrouw
    Ik kom er überhaupt nu pas achter dat vanuit mijn van huis uit geloof jezus wel wordt gezien als God blijkbaar :roflmao:

    In mijn beleving was ie gewoon zoon van god maar niet god zelf.

    14 jaar christelijk onderwijs, 10 jaar kerkgaand en ik leer ook eens wat nieuws :roflmao:
     
    Yoshi83, NiVa0230, Ysabella en 2 anderen vinden dit leuk.
  5. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    11 jan 2019
    12.267
    12.640
    113
    Vrouw
    Veel geloven in de drie eenheid dat Jezus,God en heilige geest 1 persoon is.. :o:
     
    spruitje80 en Maan14 vinden dit leuk.
  6. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.367
    4.390
    113
    Vrouw
    Haha, ja klopt: dat schijnt psychologisch ook echt te werken.

    net zoiets van : als jij buiten staat en jij kijkt omhoog en je doet dat een tijdje, vrijwel iedereen die langs je loopt en jou ziet kijken, mee omhoog gaat kijken.

    probeer het maar eens voor de grap
     
    Mammavan5 en citroenrasp vinden dit leuk.
  7. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.468
    17.412
    113
    Maar gehoorzaam zijn is niet zo moeilijk als er (wederzijdse) liefde en respect is.

    In de bijbel staat ook dat vrouwen aan hun man onderdanig moeten zijn (
    Efeziërs 5:22 bijv). Maar ook dat de man zijn vrouw moet liefhebben.
    En dat alles uiteraard binnen grenzen. Als je man jou gebied vreemd te gaan moet je niet luisteren ;)

    Ik denk dat vooral de wisselwerking daarin erg belangrijk is. Als een man goed is voor zijn vrouw is gehoorzamen niet moeilijk. En als een vrouw niet stronteigenwijs doet is het stuk makkelijker om van haar te houden :)


    Sorry, geen islam-antwoord maar wilde wel reageren ;)
     
    Gewooniemand, mamabri, Zxcvb en 7 anderen vinden dit leuk.
  8. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.115
    2.708
    113
    Vrouw
    H
    Het verschilt niet veel dan de islam eigenlijk.
     
  9. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.468
    17.412
    113
    Er zitten veel overeenkomsten tussen christendom en islam :)
     
  10. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.609
    22.054
    113
    Klopt, zo zie ik het ook. Het geldt wel alleen wanneer het binnen de gehoorzaamheid aan Allah is, dus stel een man vraagt zijn vrouw om te frauderen (noem nu maar wat hoor), dan mag ze daarin juist niet in mee gaan.
    En er zijn sowieso ook weer zaken waarbij de man toestemming van zijn vrouw nodig heeft, zoals bij het uitgeven van haar geld. De meeste echtparen maken daar van tevoren gewoon onderlinge afspraken over. Het is echt niet zo dat wij constant aan het "toestemming vragen" zijn ofzo :)

    In het geval van scheiding kan een vrouw scheiding afdwingen bij de rechter, ook wanneer de man dat niet wil.
     
    Gewooniemand en Mammavan5 vinden dit leuk.
  11. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.691
    27.331
    113
    Vrouw
    Ik heb duidelijk niet opgelet haha, maar als protestantse is dat sowieso minder focus erop. En afgezien van t zondags verplichte bijbelstukje waren mijn ouders ook niet zo opvoeden met de bijbel.
     
  12. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.222
    15.021
    113
    Vrouw
    Een tijdje terug stuurde mijn moeder mij dit krantenartikel. We hebben er hartelijk om gelachen, maar eigenlijk was het toch wel erg dat er zo gedacht werd:
    Screenshot_2023-12-04-15-30-03-730_com.whatsapp.png
     
    Flipje25, femkes, Gewooniemand en 4 anderen vinden dit leuk.
  13. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    11 jan 2019
    12.267
    12.640
    113
    Vrouw
    Haha geeft ook niet, je bent nooit te oud om te leren ook :D
     
  14. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.976
    6.041
    113
    Vrouw
    Ja joh, ga maar gerust een nacht weg zonder te laten weten waar je bent. Ik zal thuis met een innemende lach op je zitten te wachten…

    laat me denken aan het boek “als je een meisje bent”. Kreeg ik van mijn moeder toen ik een jaar of 10 was. Was van haar geweest toen zij zo oud was. Stond ook van dit soort teksten in.
     
    femkes, mamabri, Mammavan5 en 2 anderen vinden dit leuk.
  15. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.609
    22.054
    113
    Oh die zag ik idd laatst ook :roflmao:
    Toch zijn er vooral op Instagram best veel "tradwives" (niet mijn woord hoor, zo noemen ze zichzelf) die dat soort adviezen geven :o:
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  16. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.884
    2.892
    113
    Noord-Holland
    Iemand schreef eerder dat er voor een man ook kledingvoorschriften zijn binnen de islam. Mag ik vragen welke?
    Wij kwamen op vakantie eens een vrouw in burka naast een man in hemd en zwembroek tegen in de bus, het was 35 graden buiten; ik kreeg daar toch een ongemakkelijk gevoel bij.. nl dat hij toch ook een soort zn best zou moeten doen voor haar. Hoe zien moslims dit dan?
     
  17. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.609
    22.054
    113
    Allereerst wil ik wel opmerken dat een man zich niet zozeer voor zijn vrouw aan de regels moet houden, maar dit echt omwille van Allah doet. Daden verrichten we namelijk voor onze Schepper en niet zozeer om de tevredenheid van andere mensen te verkrijgen. Andersom geldt dit met de bedekking van de vrouw net zo: dit doet ze niet voor haar man, maar voor Allah. Dat gezegd hebbende, snap ik natuurlijk wel dat het er nogal vreemd uitziet. Al is het dus niet zo dat als de één praktiseert dat de ander dat ook automatisch doet. Idealiter is het natuurlijk wel zo, maar soms is de één meer of minder praktiserend dan de ander. Het kan natuurlijk zelfs zo zijn dat het niet eens haar man was, maar haar broertje ofzo. Mijn man gaat ook wel eens ergens naartoe met zijn zus, die een niqaab draagt, en dan weet niemand in principe wat ze zijn van elkaar. En ze lopen dan gerust hand in hand, dat wordt hier meer als iets vriendschappelijks gezien.

    Over het algemeen dienen kledingstukken wijd genoeg te zijn, en wat tussen de navel en knie zit dient altijd bedekt te zijn, dat mag echt niemand zien behalve de echtgenote (en ja, natuurlijk dokters indien noodzakelijk etc). Dat wil dus ook zeggen geen strakke/transparante kleding (dus niet "wrapped" maar echt "covered"). Daarom zie je in de meeste Arabische landen ook dat mannen een soort "jurk"/gewaad dragen (wij noemen dat een qamis), aangezien deze het meest bedekkend is en passend bij de Islamitische regelgeving. Verder dient de broek of qamis niet tot onder de enkels te reiken en mogen mannen geen zijde dragen volgens de meeste wetscholen.
     
    femkes, Gewooniemand, juf1987 en 5 anderen vinden dit leuk.
  18. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.115
    2.708
    113
    Vrouw
    Had het niet beter kunnen verwoorden❤️
     
    Glitterhartje, spruitje80 en citroenrasp vinden dit leuk.
  19. WWJD

    WWJD Niet meer actief

    Klopt niet helemaal. We geloven dat het een drieënig God is, bestaande uit 3 personen. Één God. Niet één persoon.
     
    spruitje80, Gewooniemand en mamabri vinden dit leuk.
  20. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.884
    2.892
    113
    Noord-Holland
    Dank je, helder uitgelegd.
     
    Mammavan5 en citroenrasp vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina