Hou je daar met boodschappen doen ook al enigszins rekening, "makkelijk uit te breiden als ze blijven"? Bijv gewoon extra zak friet in de vriezer of pot saus in de kast?
Ik moet heel eerlijk zeggen dat we echt heel weinig visite krijgen. De zaterdag is hier gewoon rommelig en druk. We hebben eigenlijk niet eens tijd om visite te ontvangen Als we visite krijgen is dat meestal met een (kinder) verjaardag. En dan is de club dusdanig groot, daar ga ik niet voor in de keuken staan. Meestal wordt dat dan de patatzaak. Komt er wel een kleiner gezelschap op visite dan houd ik daar op voorhand wel rekening mee ja. Dus zorg ik voor extra patat oid in de vriezer. Een beetje extra voorraad is hier toch zo weer op.
Wij hebben altijd wel voorraad hier. Gebeurd hier best regelmatig dat iemand onverwacht mee eet. Voorraad vind ik sowieso handig maar dan heb ik altijd wat achter de hand, ik kook eerlijk gezegd ook altijd ruimer. Dus we hebben of altijd wat over (voor de volgende dag) of genoeg voor als iemand mee-eet. Ik was het van huis uit niet gewend. Verre van, toen werd het echt per persoon afgemeten. Mijn man is juist van huis uit gewend dat er altijd eters waren (gewoon hollanders). Dat heb ik over mogen nemen en nu geniet ik ervan.
Zou dat een kwestie zijn van mogen of van het zelf ook zo willen, omdat ze hier zélf vanuit geloof achter staat? Er zijn meer religies waarvan (bv door de media en overheid) gedaan wordt alsof vrouwen onderdrukt worden, terwijl die vrouwen dat zelf totaal niet zo ervaren. (Een enkele uitgezonderd misschien, maar de meesten niet). Daardoor krijgen deze vrouwen dan opmerkingen zoals we ze veelvuldig lezen in het andere topic over vreemde opmerkingen)
Ook een leuke vraag; welke gewoonten, anders dan je gewend bent heb je overgenomen van andere (cultuur) of zou je wel willen overnemen? Ik vind het heerlijk om warm te eten tussen de middag. Op vakantie doen we het altijd en wanneer er tijd voor is ook thuis. Ik vind boterhammen best lekker maar ook wel saai..
Ik vind familie ook belangrijk omdat het familie is. Met sommige ooms een tantes heb ik niks. Ook weinig contact. Maar als er iets aan de hand is dan zijn we er gewoon voor elkaar.
De nederlandse manier van eten . Ontbijt lunch en avondeten en klaar. In marokko is het ontbijt dan 12 uur warm eten. Rond 4 uur thee met allerlei dingen en daarna nog een keer warm eten Ik vind dat veels te veel me kaken zouden pijn doen van de hele tijd kauwen haha. Ze vondens ons maar raar maar mijn schoonzus in Marokko heeft het nu ook overgenomen en vind het veel fijner als dat koken de hele tijd. Terwijl mijn andere schoonzus dus echt ontbijt warm eten 12 uur en dan thee met allerlei dingen en dan staat ze om 8 uur weer warm te koken. Ik doe het haar niet na.
Dat is een beeld wat sommige mensen wel hebben. Denk dat dat komt doordat dit wel tot de jaren 50/60 hier redelijk gangbaar was. Pas daarna kwam emancipatie op gang. En er zijn nog genoeg mannen die vinden dat het enige recht van de vrouw het aanrecht is. Denk asn grappen als: "wat is er aan de hand als je vrouw in de woonkamer komt" "Dan is haar ketting te lang" Dus het hele woord gehoorzaamheid worden veel vrouwen een beetje kriebelig van. En ik vind het woord (in de Nederlandse betekenis) ook niet passend in een gelijkwaardige relatie. Het betekent dat de een de baas is, en de ander altijd moet volgen.
Ik vind mijn twee beste vriendinnen en hun gezinnen die ik al mijn hele leven ken eigenlijk belangrijker dan mijn ooms en tantes…mijn gekozen familie zeg ik altijd..
Doe mij de Marokkaanse manier maar. Heerlijk. En ook met jullie kruidige gerechten. Nouja.. het eten dan. De hele dag koken heb ik dan weer heen tijd (prioriteit) voor
Hahaha ja echt he . Zeg vaak tegen mijn man sommige gerechten nemen 3 tot 4 uur in beslag en vervolgens heb je het binnen half uur op haha. Maar eerlijk is eerlijk vind het zelf niet erg als we uitgenodig worden dan geniet ik er meer van ❤️
En voor de af en toe vind ik het ook heerlijk om lang in de keuken te staan voor iets speciaals. Zat me net te bedenken. Ik kook echt maar zelden Nederlands. Veel vaker Oosters, Aziatisch, mediterraan, zuid Amerikaans. Of een mix. Meestal een mix. Beetje multi culti culinair zeg maar.