Vragen aan elkaar over andere culturen/gewoonten

Discussie in 'De lounge' gestart door Mamafiets, 2 dec 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Snoepjes

    Snoepjes Fanatiek lid

    26 mei 2018
    4.574
    3.940
    113
    Vrouw
    Hollandia
    Precies dit! :) en de 'Home Alone' filmreeks. Elk.Jaar.Weer. :roflmao:
     
    Cobon vindt dit leuk.
  2. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Van mij hoeft kerst niet gevierd te worden. Wel heb ik elk jaar een kerstboom en versier ik m’n huis met extra sfeervolle lichtjes. Ik doe dat niet vanwege dat er mensen zijn die denken dat ooit iemand als jezus geboren is. Maar omdat ik blij wordt van die mooie lichtjes en een boom zo lekker ruikt.

    De kinderen willen graag met kerst gourmetten. Dus dat doen we. Maar we vieren dus niet de geboorte van jezus. Hooguit de geboorte van m’n tante omdat zij dan jarig is :roflmao:

    Ik vind oudejaarsavond trouwens veel toffer om te vieren.
     
  3. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Oh nog een vraagje:
    Zijn hier dames die uitsluitend in de islamitisch getrouwd zijn en niet het burgerlijk huwelijk hebben afgesloten?
     
  4. xxmoixx

    xxmoixx VIP lid

    11 jun 2018
    5.314
    4.385
    113
    Vrouw
    Dit is toch gewoon een normaal antwoord?
    Voor veel mensen heeft kerst niets met geloof te maken maar met gezellig samen zijn, gezelligheid in huis in de donkere dagen etc. Daarvoor hoef je niet in God/Christus te geloven.

    Het kerstfeest zoals we het kennen is deels voortgekomen uit heidense gebruiken (feest van de zonnewende). Christus is niet eens zeker rond deze periode geboren. Zijn geboorte wordt echter sinds de 4e eeuw wel op deze dag gevierd en gebruiken van destijds zijn hierbij overgenomen (zoals de kerstboom).
    Nu weet ik dat er ook christenen zijn zonder bv een kerstboom. ik wil er alleen mee zeggen dat dit feest op zoveel manier wordt gevierd. En dat al eeuwen lang (en al van voor het christendom) maar dan onder een andere noemer.
     
    Spectre, Saartje33, WWJD en 4 anderen vinden dit leuk.
  5. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.050
    2.186
    113
    Brabant
    Wist je dat dat in nl verboden is?

    (Ben ook benieuwd naar het antwoord. )
     
    maartje84 vindt dit leuk.
  6. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Ja, daarom vroeg ik het ook ;););)
    Er is ook best een goede reden van de wetgever voor om dit niet toe te willen laten. Maar ik weet dat het best gangbaar is bij sommige anders gelovigen dus ik was wel benieuwd hoe het met de dames op zp is gegaan ;)
     
  7. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.847
    3.008
    113

    Hier lopen sommige weg samen met een jongen. Is in sommige families een traditie als je samen weg gelopen ben je in de cultuur als zo goed als getrouwd. Vaak als ze dan oud genoeg zijn trouwens ze voor de gemeente Maar sommige ook niet
     
    maartje84 vindt dit leuk.
  8. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.269
    25.737
    113
    Nee, het is van oorsprong een gelovig feest. Klein detail, maar wel van belang om te begrijpen waarom he niet gelovig hoeft te zijn om kerst te vieren. Inmiddels is kerst voor velen uitgegroeid tot wat ik eerder al beschreef: een feest van samen zijn, gezelligheid, lichtjes en ieder met eigen tradities. En dus gaat het mij nul komma nul om geloof. En dat heeft het voor mij, al 47 jr dus, ook nooit gedaan.
    En natuurlijk is het voor gelovigen nog steeds een gelovig feest, maar dat neemt niet weg dat dit voor niet-gelovigen gewoon niet zo is.
    De kerstman en Jezus gaan nou eenmaal niet echt samen ;)
     
    Ysabella, spruitje80, Vulpen en 2 anderen vinden dit leuk.
  9. Cornflake

    Cornflake Fanatiek lid

    12 jul 2023
    1.296
    1.321
    113
    Vrouw
    Ja dit. Nou ben ik wel gelovig opgegroeid dus dat was toen wel naar de kerk en meespelen in het kerstspel. Nu ga ik wel met mijn kinderen nog naar de lichtjestocht in het dorp van mijn ouders (mijn moeder organiseert dat :roflmao:) en naar de kersttocht van de gelovige opvang. Ik heb ook een kerststal staan en vertel wel dat verhaal aan mijn kinderen (als in waarom kerst gevierd wordt) maar vertel daar ook bij dat wij het nu vieren om samenzijn, gezelligheid. Ik vind kerstperiode en zomer de beste tijd van het jaar.

    Pasen zoeken we altijd paaseieren en ontbijten we. Pinksteren doen we nooit wat behalve wellicht wat gezelligs bij mijn ouders of op vakantie. Hemelvaart idem. Al die dagen hoeven van mij niet vrij. Zijn gewoon fijn dat je collectief extra vrije dagen hebt.
     
  10. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Cadeautjes en kerstboom zijn eigenlijk heidens.
    Ik ga niet naar de kerk, dat is voor mij het gelovige aspect aan kerst. Ik gebruik de kerstdagen vooral als moment om lekker met familie samen te zijn. Bijna iedereen heeft vrij, dus je hebt wat extra tijd. Verder houd ik altijd van lekker eten, maar komt het er vaak niet van om uitgebreid te koken (hoewel ik wel probeer lekker te koken). Met kerst is die ruimte er wel. Nu de kinderen wat groter zijn koken we vaak samen. En 1 van de dagen doen we al een aantal jaar een pannenkoeken buffet. Lekker overdadig samen kliederen.
    Cadeautjes doen we niet, wij vieren Sinterklaas en ik verwacht dat te blijven doen, ook als de laatste stopt met geloven.

    Grappig genoeg vroeg mijn dochter vandaag hetzelfde.
     
    TotalBella vindt dit leuk.
  11. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.289
    17.172
    113
    Ik vind het haast jammer dat we zaterdag voor kerst niet varen, anders had dat filmdag geweest, alle home alone :D
     
    Snoepjes vindt dit leuk.
  12. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    15 dec 2021
    2.099
    2.668
    113
    Vrouw
    #532 Mammavan5, 6 dec 2023
    Laatst bewerkt: 6 dec 2023
    Nee hebben zowel een marokaans huwelijksakte als de Nederlandse zodra ik de aanvraag destijds deed voor mijn man is het huwelijk hier in Nederland overgenomen want de trouwaktes moest ik destijds legaliseren.
    We hoefde dus niet opnieuw hier in Nederland voor de wet te trouwen.
     
    maartje84 vindt dit leuk.
  13. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.050
    2.186
    113
    Brabant
    Oh echt, is het toch gangbaar?

    Van mij had t ook niet gehoeven
    Maar 1)het moest en 2)voor zoveel dingen is het "nodig". (Belasting, kinderen etc)
     
    maartje84 vindt dit leuk.
  14. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.163
    3.806
    113
    Idee hier :)

    Maar wat bedoelde je dan met je vraag? Ik snap het niet. Waarom zouden mensen die niet geloven niks met kerst hebben? Die houden toch ook van lichtjes en gezelligheid en hebben toch ook behoefte om het jaar af te sluiten en de donkere dagen door te komen met lekker eten en cocoonen?
     
  15. WWJD

    WWJD Niet meer actief

    5664.jpg
     
  16. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.242
    4.200
    113
    Vrouw
    WWJD vindt dit leuk.
  17. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.959
    15.002
    113
    Die vieren gewoon t Joelfeest naar vrij moderne invulling (toevallige overeenkomsten)

    Licht, warmte, samen...Bomen en lichtjes is wel een ding zeg maar.

    Alleen geen joelblok gesleep enzo.:roflmao:
     
  18. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Ja, ik weet van een aantal Joodse mensen en moslims in m’n omgeving dat zij wel een religieus huwelijk hebben gesloten en geen burgerlijk huwelijk..

    Je rechtspositie is dan minder sterk: kinderen, afstamming, gezag, vermogen, erfrecht etc etc…
     
    Mammavan5 vindt dit leuk.
  19. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    18 jun 2006
    3.930
    933
    113
    Wij wonen gelijkvloers. Ik loop altijd naar de slaapkamer om daar te wisselen van schoenen naar slippers. De jongens net hetzelfde. Bezoek kan gewoon hun schoenen aanhouden. Ik hoef echt niet al die verwassen sokken met gaten te zien. Of de zweetvoeten geur... Hou maar gewoon je schoenen aan iedereen dan hoeft niemand zich gegeneerd te voelen.
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  20. marais

    marais Fanatiek lid

    1 jul 2013
    1.482
    1.816
    113
    Vrouw
    Hier ook beide.
    Ik heb zelfs gehoord dat het islamitisch niet toegestaan is om alleen een islamitisch huwelijk te hebben. Je moet ook ingeschreven staan als gehuwd in het land waar je woont. Heeft te maken met bescherming en ter voorkoming van fraude enzo.
     
    maartje84 en Mammavan5 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina